Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt jogban járatos egyén?...

Van itt jogban járatos egyén? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Házasság alatt lett eladva a ház, ahol tulajdonos voltam. Tehát különvagyon keletkezett ezáltal. Viszont felújítottuk azt a házat, amiben a férjemmel lakunk ahol csak ő a tulajdonos. A felújítás jórészt ebből a pénzből ment. Válás esetén vissza tudnék követelni valamennyit vagy semmi sem jár? Számlák nincsenek.

Csak értelmes, normális válaszokat kérek. Köszi.


2013. okt. 15. 12:54
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Kicsit hülyén fogalmaztam az első mondatot. Tehát Már férjnél voltam, amikor eladtuk a házat, amit örököltem.
2013. okt. 15. 12:55
 2/19 anonim ***** válasza:
52%
Úgy tudom, hogy számlákkal kéne bizonyítanod, hogy te tetted a pénzt a felújításba, ami a te örökséged volt, és válás esetén is csak akkor számít az összeg (amit beletettél) ha bizonyítottan emeli az ingatlan értékét.
2013. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Emeli, de ezek szerint mehetek a levesbe.
2013. okt. 15. 13:04
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Ez gáz... szerintem keress fel egy ügyvédet és mindenképpen próbáld meg visszaperelni a pénzedet.
2013. okt. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

A te házadból származó pénz is különvagyonnak számít és az ő háza is annak.

Viszont ha közösen csináltok v vesztek valamit akkor a hozzájárulás mértéke szerint járnak el, azonban ezt tényleg csak számlákkal v szemtanukkal lehetne bizonyítani.


Vagy ti mint érintett felek megegyeztek valamilyen árban amivel a férj téged kárpótol és ezt kimondjátok a bírósóágon és akkor ezt figyelembe veszik.


Vagy ha mondjuk nincs pénz az is jó lehet ha neked megfelel h ajándékozási szerződéssel kaphass v mit a férj vagyonából. Ez lehet ékszer, autó, földterület bármi.

2013. okt. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tartanám fairnek, hogy a felújítás értékének arányában, kapsz némi tulajdonrészt cserébe. Egy házfelújítás nem kis pénz általában. Ha válás van, akkor a vagyonmegosztás nem mindig szokott simán menni, tehát bizonyítanod kellene valamivel az igazadat. De ha nincs számla, akkor mivel? Szerintem rendezzétek még most a tulajdonviszonyokat, így korrekt.
2013. okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
67%
tanuk ilyenkor nem számítanak?
2013. okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Milyen tanúk? Á, a házra nem szeretnék tulajdonrészt, mert hitel van rajta, ebből nem kérek. Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zold pacs.
2013. okt. 15. 13:41
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
a többiektől kérdezem. számla nincs. ezt tudjuk. ha volna tanu az segithetne? hisz joggról van szó...
2013. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 46-os. A jogot egy g-vel írják. A tanú meg elég bizonytalan. Tegyük fel, hogy 20 év múlva válnak, a Mici néni így emlékszik a költségekre, a Gizi néni meg úgy. Attól függ kinek a hozzátartozója. Szerinted erre alapoz bármelyik bíró? Én két év elteltével sem tudom megmondani, hogy mennyibe került a taposó a konyhában.
2013. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!