Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt jogban járatos egyén?...

Van itt jogban járatos egyén? Hogy van ez?

Figyelt kérdés

Házasság alatt lett eladva a ház, ahol tulajdonos voltam. Tehát különvagyon keletkezett ezáltal. Viszont felújítottuk azt a házat, amiben a férjemmel lakunk ahol csak ő a tulajdonos. A felújítás jórészt ebből a pénzből ment. Válás esetén vissza tudnék követelni valamennyit vagy semmi sem jár? Számlák nincsenek.

Csak értelmes, normális válaszokat kérek. Köszi.


2013. okt. 15. 12:54
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ilyen esetben nincsenek tanúk, ez nem büntetőügy.

De azért köszi, remélem nem válunk és akkor nincs vita.

2013. okt. 15. 13:47
 12/19 anonim ***** válasza:
50%
Én is remélem. :) Nem azért írtam, csak példa volt.
2013. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
33%

Gilkosság esetén persze mindenki tudja hol volt fél évvel azelött 14:17 perckor.


Akár egy gével akár két gével irjok a jogot, a jog akkor is igy működik. ha van tanu az segit ha nincs az nem. Kérdező, ha számlád nincs a tanu lehetőség alól meg kibujsz akkor b aszhatod. ennyi. megoldás kell vagy helyesirási szakértő?

2013. okt. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
50%

Nem csak büntetőügyben vannak tanúk. Lásd válás.


Ha be tudod bizonyítani, hogy a lakásfelújítás a te örökséged után volt időben, egyúttal azt is, hogy a párod megtakarításai nem fedezték volna a munkálatokat, akkor a bíró igazat ad neked.

2013. okt. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem is számít a tanú. Legalább kettőt érdemes beidézni, nem kell tételesen tudja mi mibe került, elég ha elmondja hogy a te pénzedből ment. Ha hiteles a ház, akkor a bank nem is fogja engedni a tulajdonos bejegyzést. Ha mégsem váltok, de ez a kérdés már megfogalmazódott érdemes lenne valahogy írásba adni ezt mindenesetre, ha netán pár év múlva megint felmerülne.
2013. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
70%
Az utolsó mond valamit. Nem lehetne íratni közjegyzőnél egy hiteles papírt arról, hogy te erre az x millió Ft értékű házra x Ft-ot költöttél felújítás céljából, ami egyébként a magánvagyonodat képezte. Későbbi vita esetén hitelesebb, mint ha tanukat próbálsz keresgetni.
2013. okt. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Számlákkal a legtisztább az igazolás.

2. Ha nincsenek számlák, tanúkat is vihetsz magaddal, már ha vannak. Nem csak büntetőügyben jók a tanúk. :)

3. Készpénzzel fizettetek mindent vagy átutalással is? A banki átutalás is bizonyíték ilyen esetben.

4. Utólag is írhatnátok valami papírt erről. Ha becsületes a férjed, akkor aláírja.

2013. okt. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarom szóba hozni, mert akkor ezen nagyon összevesznénk, de egyszer mondta, hogy egy fillért sem látok amit adtam bele, azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés...és nem is lenne hajlandó semmit aláírni, ismerem.
2013. okt. 15. 16:42
 19/19 anonim ***** válasza:
És miért is vagy ilyen emberrel együtt?
2013. okt. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!