Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki gazdálkodik nálatok a pénzzel?

Ki gazdálkodik nálatok a pénzzel?

Figyelt kérdés
Fiatalabb koromban is hallottam arról, hogy a házaspárok külön-külön gazdálkodtak. Megdöbbentő volt számomra, mert nálunk ez egész másképp működött. Mi együtt gazdálkodtunk abból, ami van és együtt döntöttünk mindenről. Bár igaz, sose dúskáltunk a pénzben. Ma pedig elég gyakran hallom, hogy a feleségnek fogalma sincs arról, hogy mennyit kereshet a férje :o! Nem férhet a számlájához stb. Szerintetek ez normális, hogy így éljenek a mai fiatal házastársak?
2009. nov. 11. 09:38
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Nálunk a férjem a pénzügyminiszter, de önként és dalolva adtam át a lehetőséget. Ő pontos, precíz , mindig tudja mennyiből mennyit lehet költeni, én meg pont az ellenkezője vagyok :) Így egyeztünk meg, és nagyon jól beválik. DE sosem él ezzel vissza, ha kérek valamit megveszi, nem mondja, hogy "nincs rávaló".

2009. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%
Két éve vagyunk házasok. Az elejétől kezdve közös kasszán vagyunk. Ez természetes. Tudjuk, hogy ki mennyit keres, nincs titkolnivaló. Közös számlát is csináltattunk. Mi máshogy el sem tudnánk képzelni a házasságot.
2009. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem normális, mint ahogy a házassági szerződés sem az, de sokaknak ez alap dolog, mert pl. ők visznek több pénzt a kapcsolatba és így akarják elkerülni a számítókat.

Mi 9 hónap ismerettség után költöztünk össze albérletbe, és onnantól kezdve közösködünk az anyagiakban is. Ennek már 12,5 éve, de el sem tudnám képzelni, hogy külön bankszámlánk és külön költségvetésünk lenne... 3 gyerekünkkel pláne! :-)

2009. nov. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Közös a kassza, először kifizetjük a számlákat, bevásárolunk, utána pedig jöhetnek az egyéni igények. Megbeszéljük kinek mi kell, és megvesszük. Ha csak az egyikünkére van pénz, akkor eldöntjük, hogy kiét vegyük meg ebben a hónapban, és ki várjon a következőre.

Van vésztartalékunk is rendkívüli esetekre, ehhez nem nyúlunk, és az összege durván 100.000 Ft. Ehhez kizárólag létfontosságú berendezés tönkremenetele(mosógép) esetén nyúlunk, tehát nem ruhát vagy könyvet veszünk belőle.

Nálunk bevált ez a módszer.

2009. nov. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én kezelem a pénzt, én vagyok a feleség. De ez annyiból áll, hogy befizetem a számlákat és én vásárolok. A párom megmondja, hogy mire van szüksége és azt megveszem,tehát ez csak technikai kérdés. Ami megmarad, az meg megy a közös számlánkra, mert gyűjtünk. De természetesen mindkettőnknek van zsebpénze, amivel azt csinál amit akar.
2009. nov. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémmel én, a szüleimével ők közösen.
2009. nov. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
91%
Mi is közös kasszán vagyunk a férjemmel. Annyi, hogy én sajnos szeretem költeni, ezért csak pár ezer forintot tartok magamnál, aztán ha valami nagyobb értékűre kell, akkor megbeszélem vele, és kérek rá. Eddig működik. Kevesebbet költök, mint amikor nálam volt az egész fizum. A nagyobb összeget mindig megbeszéljük! De nincs olyan, hogy a te pénzed, vagy az enyém. Nekem furi, ha egy házaspár nem közös kasszán van. Hogy fizetik a számlákat? Ezt te, ezt meg én? És a kaját? Te vetted a felvágottat, én a sajtot? Nekem kicsit bonyolult!
2009. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
83%

Ja igen, a szüleim külön számlán vannak, mert házasságuk elején apám elszórta a pénzt, és a családra nem maradt hó végére, de a közös családi költségeket közösen fizetik, pontosabban a számlákat, ami fix összeg, a nagyobb kiadásokat, ami ritkább (autó, háztartási gépek, bútor) apám, mert kb. 3-4-szer annyit keres, mint anyu tanítónőként, a kisebbeket, családi bevásárlás, kaja, tisztítószer... azokat anyu fizeti. De közösen beszélik meg, mi kell, mit kell fizetni. Szóval külön kassza van, és ennek megvan a fontos oka is, de közös költekezés.


09:51 voltam

2009. nov. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
91%
11 éve vagyunk együtt. Már kamasz korunkban természetes volt, hogy akár a zsebpénzünket is összedobtuk, vagy akinek volt épp az fizetett a másiknak is. Házasság után se változott semmi. Egy kártyára megy mindkettőnk fizetése, ebből rendezzük a számlákat és a havi nagyobb bevásárlásokat. Igyekszünk minden hónapban lekötni pénzt, amihez nem nyúlunk, csak vész esetén. Mindkettőnknél van mindig pár ezer forint, ezt arra költjük amire akarjuk, de a nagyobb kiadásokat mindig megbeszéljük. Nem tudnám elképzelni a külön kasszát. Viszont valaki felhozta itt a házassági szerződést. Hiába a nagy közösködés nálunk, a házassági szerződéshez ragaszkodtam. Ennek nincs jelentősége addig, amíg jól megvagyunk, viszont, ha egyszer megromlik a kapcsolatunk és a válás mellett döntünk, nem szeretném, ha vinné annak a felét, amiért nem ő dolgozott meg. Azt meg főleg nem tudnám elnézni, hogy amiért valaha az én családom gürizett abba egy új nőcske tegye be a seggét.
2009. nov. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk a párom (ő a pasi) a pénzügyes, én nem akartam már otthon is könyveléssel foglalkozni.:)

Lehet furcsának találjátok, de igazából egyikünk se tudja, hogy pontosan mennyit keres a másik. Van egy közös kasszánk, havonta belerakunk egy előre megállapodott összeget, ez elég a rezsire, kajára, meg minden "alap" dologra. A többit, pl könyvet, vagy új telefont, ruhát stb. mindenki megveszi magának a saját pénzéből. Ha van valami nyaralás vagy nagyobb összegű megmozdulás, bútorvásárlás, bármi, akkor azt felesben fizetjük. Én azt nem értem, hogy miért kellene az összes keresményét bármelyikünknek beleborítani a közös kasszába?

2009. nov. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!