Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a páromnak,...

Hogyan mondjam el a páromnak, hogy nekem kell visszafizetnem a hitelt?

Figyelt kérdés

Tesóm anyám rábeszélésére hat éve 2000000 forint jelzáloghitelt vett fel amit nem tud fizetni.

Mivel én is tulajdonosa vagyok a háznak és aláírtam a hitelnek, ma kaptam egy levelet, hogy novembertől tőlem vagyis a fizetésemből fogják le a hitelt. Most mit tegyek?


2013. okt. 17. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 1/62 anonim ***** válasza:
100%
Most már semmit, legközelebb meg talán gondolkozz.
2013. okt. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/62 A kérdező kommentje:
Akkor titkoljam el?
2013. okt. 17. 18:28
 3/62 anonim ***** válasza:
100%
nem, az első arra gondolt, hogy most már semmit nem tehetsz, nem azt írta, hogy titkold el
2013. okt. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/62 A kérdező kommentje:
De a páromnak hogy mondjam el, hogy ne kiabáljon?
2013. okt. 17. 18:31
 5/62 anonim ***** válasza:
100%
Titkolózás soha nem fog jó dologhoz vezetni. Mond el ha nem a te hibád meg kell értenie. Ha titkolóznál előbb utóbb rájön, hogy mostanság valamiért tök spórolós vagy alig költesz stb és biztosan sokkal rosszabb dolgokra gondolna, hogy pl sajnálod tőle a pénzt meg talán egy másik nőre költögeted stb.
2013. okt. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/62 anonim válasza:
100%
ne titkold el. mond meg neki hogy segitesz az anyukádnak mivel a fia vagy aláirtad. meg fog érteni, hameg titkolod és kiderül akkor igen nagy a gáz
2013. okt. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/62 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a fizetésed és mennyit vonnak?
2013. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/62 anonim ***** válasza:
100%

attól, hogy tulajdonos vagy, még adóstársnak nem kellett volna lenned. Én is aláírtam annak idején a tesómak, hogy hozzájárulok a hiteléhez (mert az én tulajdonrészemre is jelzálog került), viszont amikor bajban volt a fizetéssel, én nem érdekeltem a bankot, mert nem volt közöm a hitelhez.


Nyilván a párod tud arról, hogy annak idején ezt aláírtad, meg nyilván anyukád pénzügyi helyzetével is nagyjából tisztában van, ha normális a kapcsolatotok. Akkor nem fogja meglepetésként érni, bár nem csodálom, ha kiakad, szerintem jogosan lesz mérges, hiszen neki kell más miatt összehúzni a nadrágszíjat.

2013. okt. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/62 anonim ***** válasza:
100%

Mire kellett a jelzáloghitel anyukádnak, mert az írtad ő beszélte rá a tesódat. Házfelújítás volt, vagy pl. vett egy autót jelzáloghitelre. Ha utóbbi, akkor azt el lehet adni, hogy ne az egészet te fizesd.

A párod reakcióját teljesen meg fogom érteni. Ilyet azért átgondol az ember, mielőtt fejest ugrik bele. Mennyi idő van még hátra és mennyi a törlesztőrészlet? Nagyon odavágja a költségvetéseteket? A tesód csak átmenetileg nem tud fizetni, vagy most már a nyakadba kaptad az egészet? Ezeket azért érdemes végiggondolni, mielőtt a párod elé állsz, de mindenképpen mondd el neki.

Hazugságra nem lehet kapcsolatot alapozni.

2013. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/62 anonim ***** válasza:
56%

Miért ne kiabáljon?

Úgy gondolod nem érdemelsz meg egy alapos leb#szást?

Tévedsz...

2013. okt. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!