Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a páromnak,...

Hogyan mondjam el a páromnak, hogy nekem kell visszafizetnem a hitelt?

Figyelt kérdés

Tesóm anyám rábeszélésére hat éve 2000000 forint jelzáloghitelt vett fel amit nem tud fizetni.

Mivel én is tulajdonosa vagyok a háznak és aláírtam a hitelnek, ma kaptam egy levelet, hogy novembertől tőlem vagyis a fizetésemből fogják le a hitelt. Most mit tegyek?


2013. okt. 17. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
74%

"Miért oltjátok szegény kérdezőt? 6 évvel ezelőtt lett felvéve az a hitel, azért 6 évet senki nem lát előre, hogy tudom-e fizetni vagy sem."


Mondjuk ÉPESZŰ ember nem ír alá olyan papírt még családtagnak sem, hogy aztán majd rajta verjék be az adósságot, kezdjük ott. És igen, kéne előre gondolni, talán nem lenne annyi devizahiteles hülye az országban, akiknek most sír a szájuk... Igenis számolni kellett volna a feltételekkel, minden eshetőséggel. Aki nem tette meg, az magára vessen. Ok, nem oltom, de ne is sírjon a szája.

2013. okt. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötekedni akarunk tényleg, csak számoltunk. 25*12*20000=6000000. Ilyen futamidő mellett a háromszorosát fizetitek vissza. Hol tart most a tőke? Nem tudjátok kiváltani valami más konstrukcióval. A gatyátok rámegy lényegében a semmire, és még nem biztos, hogy vége az árfolyam-emelkedésnek. Hát, nem kicsit kell összeszedned a bátorságodat, hogy a párod elé állj. Nagyon sajnállak, nem egyszerű helyzet. De mindenképpen mondd el.
2013. okt. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 Ditta323 ***** válasza:
100%
Kedves 21-es igazad van abban, hogy ész nélkül nem veszünk fel hitelt, de mikor kiírtam még nem olvastam a kedves válaszolót, hogy 19 év van még hátra.
2013. okt. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád, és a tesód nem tudna beszállni havonta 12-12 ezer Forinttal? Így három fele oszlana az adósság.


A párodnak kénytelen leszel elmondani, hogy hova tűnik a fele fizetésed. Biztos nem lesz boldog, de nincs más választásod.

2013. okt. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 Ditta323 ***** válasza:
100%
Amúgy sajnos a deviza az nagyon moc.ok húzás volt, mivel alacsony törlesztő és szinte bárki fel tudta venni anno.
2013. okt. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 A kérdező kommentje:
Amikor ki lehetett volna váltani akkor a tesómnak nem volt érvényes a személyi igazolványa. Most pedig már nem lehet mit tenni akkor még nem volt ilyen gyenge a forint.
2013. okt. 17. 19:31
 27/62 anonim ***** válasza:
100%
De a személyit egy-két hét alatt el lehet intézni? Vagy gyorsított eljárást kérni. Tényleg úgy lenne fair, ha osztanátok.
2013. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%
nem vonhatják le a havi fizetésednek a felét... amúgy meg adjátok el anyád házát, nem neked kell a hátadon viselned mindenki gondját.
2013. okt. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
77%

Leültök, és elmondod. Szerintem értelmes ember erre reagálva nem rendez jelenetet, hanem a probléma megoldásán gondolkodik.

Hoztál egy rossz döntést, ami most hatással lesz a kapcsolatotokra. Ez tény. Viszont ha igazán szeretsz valakit, akkor jóban-rosszban vele vagy. Most az utóbbi időszak következik.

Amúgy kb. már mindenkinek van Magyarországon hitele 18 év felett. Szerintem ez azért nem a világ vége.

2013. okt. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim válasza:
88%
majdnem 9 és fél milliót fizetsz vissza a 2 milliós hitelre? és a kiváltást elintéztétek annyival, hogy nem volt érvényes a személyije? Jézusom, utána számoltatok ti, hogy mennyit fizettek vissza? És tesódnak nincs párja, aki segítene? Vagy anyukád, aki erőltette az egész hitelt? Ne hagyd magad. Nem te mentél ebbe bele. És egy előttem szólónak igaza van, a fizetésednek max. a felét vonhatja a bank. Annál többet nem.
2013. okt. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!