Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el a páromnak,...

Hogyan mondjam el a páromnak, hogy nekem kell visszafizetnem a hitelt?

Figyelt kérdés

Tesóm anyám rábeszélésére hat éve 2000000 forint jelzáloghitelt vett fel amit nem tud fizetni.

Mivel én is tulajdonosa vagyok a háznak és aláírtam a hitelnek, ma kaptam egy levelet, hogy novembertől tőlem vagyis a fizetésemből fogják le a hitelt. Most mit tegyek?


2013. okt. 17. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:

Szerintem beszéld meg a családdal, hogy ki mennyit tud belerakni. A testvéredtől meg fogadd el azt az 5000 Ft-ot, végül is ő ott lakik, te meg nem. (inkább ő fizessen, minthogy ennyivel többet kérj a párodtól, mert úgyis kénytelen leszel, és nem hiszem, hogy díjazni fogja). Lehet, hogy a családod még nem érzi át a helyzet súlyát, de nagyjából a minimálbéres fizetésedből kellene havi 36 ezret leraknod még majdnem 20 évig. Mi van, ha egyszer ne adj isten megszűnik a munkahelyed, vagy elmész gyesre. Feltételezem, azért fogsz gyereket vállalni, de a gyes csak netto 25000. Abból nem futja hitelre, és pár hónap elteltével a bank felmondja a hitelszerődéseteket. Akkor mi lesz, majd kiteszik az egész családot az utcára? Azért ezt mondd el nekik, hogy egy kicsit motiváld őket, mert te egyedül nem tarthatod a hátad a hülyeségük miatt nagyjából nyugdíjas korodig. Mert ha nem sikerül letiltani a fizetésedből a teljes törlesztőrészletet, akkor a futamidő nő. Bocsi. Szóval járjátok végig a bankokat,hátha van valami más konstrukció, mert ennek így nagyon csúnya vége lesz. Nem akarunk rosszat neked, azért csesztetünk, mert most még nem késő lépni. Ha már megszorultok, és árvereznek, akkor már igen.

És ezek mellett a dolgok mellett huszadrangú kérdés, hogy a párod kiabál-e vagy sem. Bár szerintem örülj, ha csak kiabál, és nem hagy ott egyből.

2013. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:

Mi történt? megmondtad a férjednek?

Sikerült valamit intézni?

2013. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!