Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megpróbáljam lebeszélni a...

Megpróbáljam lebeszélni a páromat vagy hagyjam rá és türelmesen várjam ki, hogy elutasítsák a kérvényét? Szeretné magához venni az első házasságából született gyermekeit.

Figyelt kérdés

3 éve vagyunk együtt, együtt is élünk. Egy 1,5 szobás lakásban lakunk négyen az előző kapcsolatomból született gyermekeimmel. A párom most a fejébe vette, hogy szeretné ezután ő nevelni a gyermekeit (14 éves lány, 16 éves fiú). Ezzel nem is lenne bajom, de szerintem nem tudja mire vállalkozik és helyünk sem lenne. A gyermekei persze örülnek az ötletnek, de csak azért, mert ha nálunk vannak, akkor mindent lehet nekik, elengedi őket bulizni, csavarogni.

Nem akarom, hogy én legyek a rossz, aki nem akarja, hogy a gyerekei velünk éljenek, de ez szerintem borzalmas ötlet. Nem tudom, hogy mit mondjak neki. Elmondjam neki a véleményemet vagy hagyjam, hogy menjen a saját feje után?


2013. okt. 18. 06:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
16%

Ne próbáld meg lebeszélni, az ő gyerekeinek ugyanolyan joguk van ott élni mint a tieidnek. Ennyi idősen a bíróság már figyelemebe veszi az ő akaratukat is.


Albérletben éltek vagy saját lakásban, hiteles lakásban? Nem tudtok nagyobba költözni?

2013. okt. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt neki, hogy jó ötletnek tartod, de nem ebben a lakásban. Keressetek megoldást arra, hogy nagyobba költözzetek. Amíg ezt intézitek, eltelik egy kis idő. Addig a láthatások alkalmával elmondhatod a gyerekeknek, hogy örülsz hogy jönni szeretnének, de ha nem csak a láthatásra maradnak, hanem itt fognak lakni, akkor szabályok lesznek épp úgy ahogy otthon.

Akkor már a ti felelősségetek lesz az hogy normálisan tanuljanak, stb.

Lehet, hogy ők maguk mondanak le az odaköltözésről.

Amúgy ha 4-en vagytok, a nagyobb lakást mindenképpen meg kell lépnetek, ha nőnek a gyerekek.

2013. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Valoban, a biróság majd megkérdezi a gyerekeket - akkor, ha a szülők azonos körülményeket tudnak biztosítani nekik..... Amúgy a gyerek szemében jo szulo az, aki elengedi bulizni es semmit nem kell csinálnia. A bíró szerint meg épp nem, úgyhogy mar ezért se jonne össze. Emellett ha az anya körülményei en nem tortent változás, nem változtatják meg az elhelyezést.
2013. okt. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha a te gyerekeid ott lehetnek, akkor neki is joga van a sajatjahoz, nem?

Es miert borzalmas otlet?

2013. okt. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nyugotan ülj le beszélgetni a másik anyukával hogy engedje hogy 2 hétre oda cuccoljanak ez böven elég idő lesz arra hogy a férjed és a gyerekek is leszáljanak a témáról.

Ha jöl értem 6an lesztek 1,5 szobára ebből iszonyat gyorsan baromi nagy veszekedések lesznek pláne 2 kamasz kölyökkel.

2013. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!