Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti lakásotokba/házatokba...

A ti lakásotokba/házatokba van olyannak kulcsa, aki nem lakik ott? Szülő, szomszéd. Stb.

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Apám néha rágja a fülem, hogy adjunk neki a házunkhoz kulcsot, de mi egyáltalán nem szeretnénk (ezt persze tudja is). Csak azt nem értem, hogy sokaknak miért lenne természetes az, hogy olyan házhoz legyen kulcsa, ami nem az övé?



2013. okt. 22. 13:41
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
80%

Igen, van kulcsunk anyósom lakásához és anyuékhoz is.

Ahogy nekik is van hozzánk, akkor kapták, amikor a fiam született, és nem akartam a szoptatást félbehagyva rohangálni a másodikról kinyitni a kaput.

Kizárólga előre megbeszélten megyünk egymáshoz, ha elutazunk, akkor locsolunk, kiürítjük a postaláldát, stb., ezért van nálunk kulcs.

2013. okt. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
84%

Igen, az én szüleimnek és a párom anyukájának is!

Ha elutazunk, akkor a szomszédnak is adunk egyet, meg egy riasztó távirányítót!

Apuéknak pl. azért van, mert pl. nemrég térköveztünk és apukám meg egy embere jöttek napközben csinálni a munkát, és a garázsban volt minden eszköz.

De egyébként is,ha hosszabb időre utazunk, szeretem,ha két naponta eljönnek és körülnéznek a házban!

Soha nem jöttek be még úgy, hogy ne beszéltük volna meg!

2013. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
75%
Anyámnak van kulcsa a lakásomhoz. Még a költözködésnél segédkezett és azóta maradt nála a kulcs. Sajnos...Többször is felment már úgy a lakásomba, hogy nem voltam otthon. Mire hazaértem mindig ért vmi "meglepetés", elkezdett rendezkedni, pl áthelyezte a cuccaimat egyik helyről a másikra stb. Mindig vesz valami "szép" lakáskiegészítőt, ami persze egyáltalán nem az én ízlésemet tükrözni és miután elment, már veszem is le és rakom be a szekrény mélyébe. Már ezerszer mondtam neki, hogy nem kell vennie semmiféle dekorációt nekem, de hát nem érti meg, hogy én lakok ott és nem ő.
2013. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
75%

Tesómnak van. Ugyan most mosolyszünet van nálunk, de ő még otthon lakik a szüleinkkel, és sokszor van itt is.


Azért van egyébként kulcsa, mert sokszor pl. pénteken du. 5kor szól, hogy nálunk alhat-e? És van amikor csak későn érek haza, addig meg ne álljon az ajtóba. Nem élt még vele vissza. Időnként fényt kap ez-az, kisebb dolgot, smink és egyéb apróságok, de egyébként nem rendez házibulit szerencsére.

2013. okt. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
51%

Időszakosan illetve alkalmi jelleggel néha adtunk kulcsot két szomszédunknak. Ez csakis a mi érdekünket szolgálta, a szomszédok pedig garantáltan megbízható emberek, annak ellenére is, hogy néha ilyen-olyan nézeteltéréseink vannak.


Pl. ha elutaztunk, az egyik átjárt ennit adni a kutyánknak... Vagy amikor még nem volt divat a telefonos és netes gáz/villany/vízóra állás bediktálás, akkor a másik szomszéd bejött a leolvasó emberrel.

És amikor nem volt kutya, néha akkor is adtunk szomszédnak kulcsot. Egyszer ugyanis nyitva maradt a kerti csap, és már az utcán ömlött a víz. Úgy másztak be a kerítésen át elzárni. Azóta mindig odaadunk egy kulcsot, bármi történhet, és ha van kulcsuk megelőzhetnek valami nagyobb bajt is...


Persze ha te különköltöztél SAJÁT lakásba, és apád így akar kulcsot... Nos... Én neki nem adnék, mert nem vagyunk olyan mesebeli gyerek-szülő kapcsolatban. Csak akkor engedném be, ha magam is otthon vagyok!!! Vagy ha elutazás alatt szeretném vele felügyeltetni a lakást...

Ha az apád pénze is benne van a lakásodban, akkor nyilván joga lenne bármikor bemennie...

2013. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
54%

Te ismered apukádat.

Vajon a segítő szándék vezérli, vagy egyfajta beteges beleszólási vágy az életetekbe?

Érdemes adni neki kulcsot, aztán egy bekapcsolt kamerát véletlenül ottfelejteni valahol. Csak egyszer kell olyat tennie, hogy elveszítse a bizalmatokat. De akkor egy szava sem lehet, ha visszakéred a kulcsot.

2013. okt. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
57%
Csak kettőnknek van (férjem és én). Ha megyünk pl nyaralni, akkor a szomszéd néninek adunk kulcsot, de csak az utcaajtóét. Körülnéz, hogy minden rendben van-e, megeteti a kutyákat, vizet cserél nekik, meglocsolja a virágokat, felsepreget, ha szükségét látja. Fordítva is így van, mikor befekszik 1-1 hétre a kórházba.
2013. okt. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
Ezt akkor szokta mondani, mikor valamit kérni szeretne és pont nem vagyunk otthon... Pl. kell neki fűszer, tejföl, bármi hasonló. MOndjuk, hogy most nem tudunk adni, erre milrt adunk neki kulcsot... Hát azért, hogy feltúrja a konyhaszekrényt (no meg jól körülnézzen) nem adunk...
2013. okt. 22. 14:12
 19/34 anonim ***** válasza:
23%
párom anyukájánál lóg egy kulcsunk, illetve nálam is, páromnál is van kulcs az ő lakásához. Ezen túl nekem is, nővéremnek is, nővérem pasijának is van kulcsa a mamám házához, és nekem még van kulcsom anyámék házához is. Illetve anyámék házához anyósáéknak is van kulcsa.
2013. okt. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
11%
Nincs és nem is lesz. Ha elmegyünk nyaralni akkor is csak a kisajtó kulcsot adjuk oda a szomszédnak, hogy nézzen körül, hogy minden rendben van.
2013. okt. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!