Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ti lakásotokba/házatokba...

A ti lakásotokba/házatokba van olyannak kulcsa, aki nem lakik ott? Szülő, szomszéd. Stb.

Figyelt kérdés

Ha igen, miért?

Apám néha rágja a fülem, hogy adjunk neki a házunkhoz kulcsot, de mi egyáltalán nem szeretnénk (ezt persze tudja is). Csak azt nem értem, hogy sokaknak miért lenne természetes az, hogy olyan házhoz legyen kulcsa, ami nem az övé?



2013. okt. 22. 13:41
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

ja és a miértek lemaradtak: párom anyukájához azért van kulcsunk, mert régeben ott laktunk, amíg felújítottunk, és a számlákat oda kértük, mert az párom bejelentett lakhelye jelenleg is. Anyámékhoz azért van kulcsom, mert ott laktam gyerekkoromban, mamámhoz azért, mert nála meg fősuli alatt laktam, plusz a fél ház az enyém amúgy is. a párom anyukájának meg azért van kulcsa a lakásunkhoz, mert mi van, ha elutazunk, csőrepedés lesz pl. ázik az alsó szomszéd, jó ha ki tudja nyitni valaki az ajtót, és nem kell betörni tetőzve ezzel a károkat...


Meg miért ne? Sosem lehet tudni. Nem tudunk egyszer hazamenni valahonnan, mert lerohad a kocsi, a kutyát viszont etetni, sétáltatni kell, legyen aki be tud jutni, vagy oda tudja adni a kulcsot annak akit megkérünk, hogy vigye el a kutyát egy napra...


Ha meg fel akarja túrni a lakást, nem bánom...de ha már itt van ki is takaríthat, ha van kedve :D :D

2013. okt. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:

Van. A párom lakásában lakunk, az édesanyjának van hozzá kulcsa. Miért? A biztonság kedvéért, ha bármi történne be tudjon menni. Megbízunk benne maximálisan, sosem jön kérdés nélkül vagy anélkül, hogy áthívnánk pl. vacsorára.


De ha ti nem szeretnétek adni apukádnak, akkor ne adjatok, szívetek joga. Egyébként abban igazad van, hogy ez nem természetes, nem 'jár'.

2013. okt. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:

Anyósnak van. Néha kellemetlen, pl a múltkor mondtuk neki, hogy csöpög a csap és szóljon a szerelő ismerősének. Másap már felé is jött a szerelővel, míg mi dolgoztunk, mondanom se kell, hogy persze épp akkor szaladt a ház, meg is kaptam érte a magamét...

De mondjuk arra az esetre jó, ha pl kizárjuk magunkat, mert én sokszor nem viszek kulcsot, ha együtt megyünk valahova, és ha pl a férjem elveszíti, akkor nem kell betörni az ajtót.

2013. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Az én szüleimnek és párom szüleinek is van kulcsa a lakásunkhoz. Egy dolog miatt: van egy kiskutyánk és ha valami miatt tovább dolgoznánk, később érnénk haza, akkor ők ki tudják vinni sétálni. Ha nem lenne kutya, akkor is adtunk volna nekik kulcsot, ha valami fontos miatt be kellene menni a lakásba és mi távol lennénk. Mindegyik szülővel nagyon jó a viszonyunk, ezért mi ezt természetesnek vettük, ez nekünk is segítség.
2013. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Még a szüleimmel+tesóimmal lakok, nem önállósodtam, ide a nagyszüleimnek van kulcsa. Nekünk is van hozzájuk.

Az egyik mamám a buszmegálló mellett lakik, így reggelente az ő udvarába tolom be a bicómat. A másik nagyszüleimhez anyukámnak van kulcsa (az ő szülei), ha ismernéd őket, nem kérdeznéd, hogy miért:)

Nem tudom, hogyha elköltöznék, akkor kinek adnék kulcsot. Mivel nem hinném, hogy "leadnám" az itteni kulcsomat, valószínű, hogy a szüleim is kapnának. Nem olyannak ismerem őket, hogy ok nélkül bejöjjenek turkálni, vagy ilyesmi.

2013. okt. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Az egyik szomszednak es a sogoromnak van kulcsa a lakasunkhoz.Regebben sokat voltunk tavol,es sosem lehet tudni,csotores vagy barmi varatlan gond eseten jo ha valaki be tud menni.
2013. okt. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
Igen van.Anyukámnak,de ő ritkán jön és a közvetlen ikerszomszédomnak(1 telken lakunk),ha van valami.Sose használták a tudtunk nélkül.
2013. okt. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nincs, csakis nekünk.
2013. okt. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Mamám szomszedjanak volt kulcsa mamámékhoz. Agyon segitőkész jó emberek. Isten óvja őket még sokáig a Földön,mamáékat a menyben.

Barátunknak van kulcs az egyik barátjának lakásához, mivel ovoda óta barátok.Hetvegen levitt minket oda. A fiuk rendbe tettek a kertet mi csajok meg foztunk (a tulaj az ovis barat kulfoldon van jenleg ).


A mi lakasunkhoz csak a tulajnak van kulcsa (albérlet) Amugy nem hinném hogy adnék bárkinek is kulcsot. Ha kertesbeb laknek max kapu kulcsot de bejaratiajtot nem.

2013. okt. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
A tesómnak van egyedül, a kutya miatt, meg bármikor jól jöhet.
2013. okt. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!