Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejárnak szüleitek anyósoto...

Összejárnak szüleitek anyósotokkal/apósotokkal? Vagy találkoznak (együtt vannak) nagy családi alkalmakkor (szülinap, karácsony, ballagás, stb)? Ha igen, milyen alkalmakkor?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 20:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
53%
A kislányom születésnapján és keresztelőjén együtt volt a család,egyébként nem .
2009. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
65%
2 havonta látogatnak. Jó fejek.
2009. nov. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
66%
nem igazan.... nagyon ritka csaladi esemenyeken vagy ha veletlenul osszefutnak.
2009. nov. 12. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Anyósom úgy érzem elvárná a szüleimtől, hogy látogassák, vagy hogy meghívják magukhoz, de borzasztóan különböző emberek (a szüleim többdiplomásak, világlátottak az anyósomék 8 osztályt végzett, amolyan okoskodó, mindenbe beleszólós emberek)a szüleim nem szeretnének velük összejárni.

Nagyobb eseményekkor (pl. volt olyan, hogy karácsonykor, vagy a babánk születésekor) természetesen meghívták őket, de az anyósom úgy képzeli el, hogy ha mi utazunk hozzájuk havonta, akkor a szüleim is menjenek (ezt többször a tudomásomra juttatta), de tudom, hogy ez nem fog működni.

Hogy lehetne ezt finomat, megbántás nélkül megoldani?

2009. nov. 12. 21:09
 5/28 anonim ***** válasza:
61%
Lenézik őket, mert nekik nincs diplomájuk? Ez elég szomorú.
2009. nov. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
nem nézik le őket, a nagyszüleimnek sem volt, hanem egyszerűen borzasztóan különbözőek. Ha együtt vannak, anyósom mindenben meg akarja nekik mondani a tutit, meg hogy nekünk mit hogyan kellene, de valódi témájuk nincs.
2009. nov. 12. 21:18
 7/28 anonim ***** válasza:
65%
Akkor nem értem, miért említetted a végzettségeket. Ez mindig arra utal, hogy az illető többnek gondolja magát másoknál.
2009. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Azért említettem, mert ekkora iskolázottsági különbségek az esetek egy részében bizony nagy különbséget jelenthetnek. De mégegyszer leírom, hogy megértsd, nem nézik le őket, az elején még az én szüleim hívták meg őket többször is, de a dolog nem működik, annyira mások.
2009. nov. 12. 21:27
 9/28 anonim ***** válasza:
66%

Remélem,hogy a férjed azért nem nézi le a saját szüleit?

Én is és a férjem is diplomás,a férjem főkönyvelő volt egy nagy cégnél,én egy másik vállalatnál irodavezető.Az egyik nászasszonyomék egy faluban laktak,és parasztok voltak.Általában alkalmakkor találkoztunk,névnapok,születésnapok,disznóvágás alkalmával,vagy a gyerekeknél.Ilyenkor természetesen nem a közgazdasági témákról,és nem Merimmeről,vagy Stendhalról beszéltünk velük,hogy fitogtassuk,hogy mennyivel vagyunk műveltebbek náluk.Megnéztük a malacokat,baromfit,a szőlőt stb.Beszélgettünk a mindennapi élet dolgiról,a családunkról.És jól éreztük magunkat együtt.Megbecsültük egymást,mert ők is ugyan olan dolgos,tisztességes emberek voltak mint mi.Ha ők jöttek,akkor is találtunk olyan témát,amiről eltudtunk beszélgetni.

Éppígy a másik nászomékkal is jó volt a kapcsolatunk ( ők iparosok voltak)Ha a gyerekeknek volt valamilyen ünnepe,nem egyszer volt olyan,hogy minden nagyszülő együtt volt.Akkor is megtaláltuk egymással a közös hangot.

Ez csak intelligencia és tolerancia kérdése.

Talán a szüleidnek sem lenézni kellene a nászáékat,hanem keresni velük valamilyen közös témát.Ha az anyósodék azt érzik,hogy őket lenézik,akkor joggal vannak megsértődve,és valószínűleg tartanak attól,hogy a fiukat elidegenítitek tőlük.

2009. nov. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
nagyon félreértettétek a dolgot. NEM NÉZEM LE SE ÉN, SEM A SZÜLEIM, SEM A FÉRJEM AZ ANYÓSOMÉKAT. A kérdésem arra irányul, hogy elvárható-e a nászoktól, hogy összejárjanak havi rendszerességgel, vagy nem. a többség együtt tartja-e a karácsonyokat, húsvétokat, vagy sem. kérlek, hogy a kérdésre válaszoljatok!
2009. nov. 12. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!