Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Első osztályos a lányom,...

Első osztályos a lányom, kiváló tanuló, jó gyerek, egy bukott roma fiú állandóan bántja, tanárok tehetetlenek, ezért az élettársam tegnap nyakon legyintette a fiút. Mi lesz ebből?

Figyelt kérdés
Élettársamat kitiltották az iskolából, és még a roma hívott rendőrt, azt közölték aljas indokból elköv. Könnyü testi sértés lesz a vád, nyoma nincs. A lányom fél, a romák fenyegetőznek, nem tudom milyen büntetést kap egy legyintésért. én meg tehetetlen vagyok, mert még jobban fog merni verekedni a fiú, hiszen őket védik mindenütt. Sos. Mit tudtok erről? Mire számíthatunk?
2009. nov. 14. 14:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Szegény! Megértelek titeket. Én is a többi szülő támogatását kérném, nemcsak a rendőrségi ügyben jelentene enyhítő körülményt, ha kiderülne, hogy régóta, esetleg mással is így viselkedik a gyerek, plusz többször jeleztétek a problémát az iskola felé de nem oldódott meg,stb, hanem kis szerencsével el lehet tanácsoltatni az iskolából.

Nem iskolás, demégis úgy érzem, ideillő a példám: egyszer saját hibánkból, dugóban belekoccantunk egy roma luxuskocsijába (vadiúj BMW), nyoma sem maradt a kocsikon, ő mégis feltépte a kocsiajtónkat és többször meütötte a férjemet. A kiérkező rendőrök azt mondták, ha feljelentjük, számíthatunk a pereputty bosszújára... Hát így élünk mi magyarok, a saját hazánkban.

2009. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
14.30-as vagyok. A családsegítő képviselője is még rengeteget tud segíteni, feltéve, ha az adott roma családot már ismeri. De csak a fenti személyeket támogatja, velük hatásos.
2009. nov. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
75%
Ja és nincs tehetetlen tanár, csak tapasztalatlan.
2009. nov. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
85%

ezt akarta ez az ország!!!!! Gratulálok minden baloldali szavazónak! Ki is mondta? El lehet menni ebből az országból...... Hagyjuk el közösen a saját hazánkat?!!!

Mert itt magyar embernek sem igaza, sem becsülete....

Sajnos

2009. nov. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
80%
Beszéld meg HIGGADTAN és okosan a dolgokat a ***** ***** **** roma szüleivel és a kedves gyerekük társaságával. Ha jól tudsz beszélni meg fognak érteni és peren kívül is meg fogtok egyezni. A lényeg, hogy romával ne alkalmazz erőszakot vagy agressziót mert náluk ez természetes, megszokott és csak jobban elfognak fajulni a dolgok. Sajnálom a lányodat, de meg lehet velük beszélni és nem lesz gond.
2009. nov. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
És ha nem olyan "befogadók" a tisztelt roma szülők, hogy lehessen velük beszélgetni?? Lehet hogy megjelennek a beszélgetésen a nagybácsik is "tanúnak".... Romaügyi képviselővel, családjogi képviselővel lehet beszélni, ők tudnak "közvetíteni"!
2009. nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
24%
Nem minden roma bűnöző, csaló, rabló és még folytathatnám a sort. Ez egy negatív sztereotípia, amit ugye minden romára kivetít a társadalom. Ha a gyerek ilyen erőszakos, ott lehet, hogy családi dolgok állnak a háttérben, vagy lelki trauma vagy csak simán kijött belőle az.....az "ösztön". Ha beszélnél is a szülőkkel NE EGYEDÜL TEDD!!!! Semmiképp! De még csak ne is ti ketten, a férjeddel. Legyen ott minimum még 2 felnőtt, tanár, rokon, akárki. Vigyázzatok és többet ésszel mint erővel!
2009. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
20%
most nem akarok anekdotázni, de mindig vannak kivételek a cigányok közt is. Ismerősöm tanít és egyszer egy roma kislányt egy fiú kicsit megcibált. A kislány elkezdett kiabálni félig cigányul, hogy na, majd kap a szüleitől úgyis. A szülőket behívták, mert a fiú amúgy is rossz magaviseletű volt.A kislánynak teljesen "normális" fiatal pár volt a szüleje, nem tettek feljelentést nem kurjongattak. Az igazgató elmondta, hogy vigyázni próbálnak jobban ezekre az esetekre. De ez a kivétel. ami sajnos nem erősít semmit, mert nagyon kevés van belőle...
2009. nov. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
30%

Ezután számíthattok még több megaláztatásra,csak gratulálni tudok a nyakon legyintéshez.


Én jó nevű iskolába jártam,mégis kénytelen kelletlenek voltak felvenni a körzetbe tartozóakat.Első három osztályban volt egy osztálytársam aki később le is bukott(még 3.ban,ez azért elég gáz nem?)szóval akik hajlamosak voltak a rosszra azokat el is vitte affelé.Később még úgy 3 ilyen lebukottunk volt,engem sorozatosan megaláztak(jó nem csak engem),folyton piszkáltak mert duci voltam(pedig csak babaháj volt),volt amelyik az akkor divatos gatyalánccal vert meg,volt amelyik a lelkembe taposott ez azért elég agy hatással volt rám később is.Egy tanár egy barátom sem mert szólni,pedig sokszor sírva mentem haza,de úgy,hogy a szemetek ne lássák.A szüleim sosem avatkoztak bele,igazuk volt abban,hogy nem lehet megoldani azzal,ha bemennek és azzal sem ha árulkodnak,csak én szívom meg,de azzal is ha másik osztályba vagy iskolába visznek.Úgyhogy tűrtünk,tűrtem,nem figyeltem rájuk,ha beszóltak,mentem tovább:)Ezek csak az ökrök voltak,hálistennek azért én elmondhatom,hogy a "menő" társaságba tartoztam:)

Tudod mi lett később?Amikor találkoztunk a bulikban,egyesével kértek bocsánatot,jó persze látták,hogy lefogytam,de nemhiszem,hogy ezért:)Jól esett:)



Ti tanítsátok meg a kislánynak,hogy ne figyeljen rájuk,ha mondanak valamit álljanak tovább.Ne vedd ki,ne menj be csak öntsd az önbizalmat a lelkébe,tanítsd meg megvédeni magát,de soha,tényleg soha ne szóljon hozzájuk.Ha testileg bántják,viszont nem árt egy önvédelmi tanfolyam a kicsinek.Nem viccelek menjen most,akárhány éves,mert bármikor úgy megtámadhatják,hogy komolyabb baja lehet.Volt egy osztálytársan akinek nem volt szimpi az új lány és az akkor divatos faklumpával törte be a fejét és úgy megverte 10 éves és lány létére,hogy utána jódarabig csontkovácshoz kellett járnia.

Szorítok nektek meg remélem titkoon,hogy az én lányom nem lesz ilyen helyzetben:)



Ada és Abigél:)

2009. nov. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem szabad a gyermekre hárítani a megoldást: Tűrj!

Ez nem megoldás. A gyerekeket nevelni kell. Ezzel a másiknak azt tanítod, Te meg üsd! A felnőtteknek be kell avatkoznia a helyes irányba tereléssel. Ahogy írtam már: igazgató, szülők, rendőr, romaügyi képviselő, esetleg családsegítő központos képviselő, osztályfőnök.

A párod egyedül nem avatkozhat bele, nem tud ilyen esetben megoldani semmit.

És ebből az egy kérdésből nem lehet senkinek általánosítani és álpolitikai, romaellenes válaszokat harsogni, mert jól hangzik, és begerjednek rá a majmok.

Meg kell oldani a helyzetet, még ha óriási munka is!

2009. nov. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!