Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nektek, hogy esne, ha a...

Nektek, hogy esne, ha a párotok szülei lenéznék a te szüleidet?

Figyelt kérdés

Most költözünk a párommal saját külön házba.Eddig anyóséknál éltünk, mondanom sem kell iszonyatos együtt lakni a szülőkkel. Soha többet nem követném el ezt a hibát még egyszer.

Anyáék jöttek 2 hétvégén segíteni takarítani a háznál, apukám és a tesóm pedig a párommal csinálgatták az udvaron a teendőket.

A párom apja tegnap este így nyilatkozott: "mikor itt voltak a "munkásaid" akkor kellett volna azt a gödröt kiásni."

Nekem ez annyira rosszul esett,még mindig ez van bennem. Apósom érzi a hatalmat,mert anyagilag nagyon jól állnak a szüleimhez,és más családokhoz képest.Ezért úgy gondolja átgázolhat mindenkin.

Gyűlölöm, és nem ez volt az első!

És az is bosszant,hogy a párom erre nem szólt semmit.Csak megkérdezte,hogy milyen munkások?!Erre após:"hát apósodék"....

Segíteni jöttek, és nem hinném,hogy így kellett volna őket megnevezni.

A párom mindent elenged, semmire nem szól semmit. 23/N


2012. jún. 1. 12:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Na és látod, hiába állnak jól anyagilag mert sz@rt sem érnek -_-


Egyébként szólj a párodnak hogy beszéljen az apjával, meg hogy ez neked rosszul esik. Ha nem teszi meg. . . Akkor lehet hogy ő is jól szórakozik az apja beszólásain.

Sajnos ezt nem lehet tudni

2012. jún. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Este mikor fürödtem és bejött hozzám mondtam neki,hogy azért elvártam volna,hogy valamit szóljon erre.

De csak ennyi volt a válasz:ne foglalkozz vele.

Hát mondom kössz.

2012. jún. 1. 12:28
 3/19 anonim ***** válasza:
91%

Állj ki magadért! Ha a párod nem akar konfliktusba keveredni az apjával, azért te is megmondhattad volna, hogy a szüleidről van szó, és ne beszéljen így róluk!

Nem vagyok sem szabadszájú, sem hirtelen haragú, de ha nekem anyukámra bárki egy rossz szót szól, pláne úgy, ha az nem is igaz, azért igenis szóvá teszem!

2012. jún. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk is hasonló a helyzet. Ők gazdagok (nagyon), mi pedig átlagosan élünk. Ők diplomások, az én szüleimnek nincs diplomájuk.

Egyébként a vicces az, hogy soha egy fillért nem adtak apósék nekünk, mindent magunk teremtettünk meg. (bár jó része a férjem nagyszülői örökségéből volt) Amikor összeházasodtunk, közölték, hogy mindent szüleimnek kell állnia, mert ez a szokás. Ők hívtak 78 embert, mi csak a szűk családot, meg néhány barátunkat tudtuk így meghívni, hiszen így is adósság lett a vége anyáéknak. Közölték, hogy az ő vendégeik cabernet sauvignonhoz vannak szokva, meg az étel sem lehet akármi, mert hát mind gazdag értelmiségi. Aztán 2 nappal az esküvőnk előtt leültetett minket anyós, hogy reméli az én szüleim, meg a pereputtyom (szó szerint) tudnak viselkedni, mert ha leégetjük őket, akkor mehetek is a háztól.

Nekem szerencsém volt nagyon, mert az akkor még nem férjem (:D) közölte velük, hogy akkor nem is kell jönni az esküvőre, ha ez a véleményük, úgysem adtak bele pénzt, semmi közük hozzá.

Persze eljöttek, és anyósom konkrétan a sárga földig itta le magát, és orbitális botrányt csinált. Ennyit az értelmiségiekről. :) Azóta csak ünnepekkor találkozunk, egy évben max 5-6 alkalommal.

2012. jún. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Tudod az anyagi jólét jobb esetben is csak a sírig tart,a szeretet viszont örökké!

És elmondanám,hiába vannak dugig,ők is a szeretere fenik a fogukat,amiből híján vannak,sosem lesznek igazán boldogok.

De vigyázz,mert az alma nem esik messze a fájától...

2012. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
61%

Ne a párodtól várd a segítséget - úgy látszik, ő sz*rik bele-, védd meg a szüleidet! Én biztos nem hagytam volna, hogy munkásnak nevezze őket meg hasonló gúnyos beszólások.

Egyébként mennyire ismerik az apósodék a te szüleidet? Nem lehet, hogy épp a párod elbeszéléséből csupán és az alapján nézik le őket? (simán elképzelhető, hogy ő beszél rájuk)

2012. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk ugyan ez a helyzet.

Anyósomék egy kicsivel jobban élnek mint a szüleim és kutyába sem veszik őket.

Nekem ehyszer anyósom azt mondta hogy ne menjek anyámékhoz a fiunkkal mert a gyerek vissza fog fejlődni.

Mert anyámék két kezü munkások akiknek "csak" egy szakmunkás iskolájuk van.Ami akkor azt jelenti hogy hülye,tanulatlan emberek.

Mégis tisztességesen felnevltek 3 gyereket mind a hármunk technikus vagy diplomás.És az ő két fiának lett csak szakmunkása.Mert nem iskoláztatta őket.Igaz hogy anyósom érettségizett,de ez nem a világ közepe.

De nem is ez a lényeg.Anyámék egy tök egyszerű emberek,ők meg már nem tudják hogy mit mutassanak kifelé az embereknek.Az én párom sem szólt semmit.

Az utóbbi időben kezdett anyós rólam hazudozni a páromnak és rájött hogy nem igaz amit beszél akkor már neki sem kellett több.

2012. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
64%
Te miért a párodtól várod el, hogy ha valami NEKED rosszulesik, akkor Ő szólaljon meg? Neked nincs szád? Nem vagy te a párod gyereke, hogy mindent ő intézzen helyetted. ott voltál, hallottad, (és azt írtad nem először fordult elő), miért nem szóltál te, hogy vegyen vissza az arcából? ne a párod árnyékában éljél már, ember vagy te is. Majd ha szólsz, és azok után is paraszt lesz az após, akkor elvárhatod a párodtól, hogy leállítsa.
2012. jún. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
49%

"Nektek, hogy esne, ha a párotok szülei lenéznék a te szüleidet?"


Sajnos ez ellen nem tudok tenni, mert a párom szülei már nem élnek, ezért fentről néznek le mindenkire..

2012. jún. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%

miért nem mondtál semmit én tudom hogy ledöbben az ember de utána mikor elönt a düh mert elöntött gondolom ,hogyhogy nem osztottad ki?

ennyi ----már elnézést kiről beszél??

nem bunkón de érezze már hogy megvéded a szüleid egy kis tartás a gyökereid felé még nem bűn.ha meg ezért megsértődik nem sokat vesztesz.

2012. jún. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!