Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ez csak én reagálom túl...

Most ez csak én reagálom túl vagy tényleg szemétség?

Figyelt kérdés

16/L

A szüleim amikor elváltak én még csak 1 éves voltam. Apuval tartottuk a kapcsolatot de csak is én miattam. 3 éve feleségül vett egy másik nőt, akit nagyon nem kedvelek. Van egy mostohatestvérem is, akit nagyon megszerettem

Apa az utobbi időben nagyon buta velem és az anyukámmal.

A suliban indult egy francia nyelvű tagozat féleség, 1 év alatt megtanulhatok középfokig. Ez elég jól hangzik, de az ára nagyon sok volt:100 ezer. És a héten kellett volna kifizetni, de nem volt most annyi pénzünk. Elmentem apuhoz, hogy egy 50 ezrest adjon kölcsönbe, hogy eltudjak menni rá, de azt mondta sajnálom de nincs péznük most nekik se. A mostohatestvérem jön velem szembe, hogy jöttem elköszönni, mert kiderült hogy mennek 4 hétre Afrikába nyaralni. Utána meg mutatta hogy milyen drága telefont kapott most. Hazamentem és elmondtam anyunak hogy mi történt. Ő meg elment apu feleségéhez, hogy mégis hogy lehetnek ilyenek. Azt válaszolta hogy sajnos nem tudnak kölcsön adni, mert kell nekik a pénz a nyaraláshoz és amúgy sem kapnák belőle meg kell neki a hajhosszabbításhoz is. Megköszöntem apunak a semmit. Hát sajnos nem tudok elmenni a tanfolyamra. :(

A mostoha anyám szerint nem érti meg, hogy miért kérek segítséget tőlük, hogy ha nem is tartozom a családi körébe, meg hogy ő már nem az apám ilyeneket mondott.

Szerintetek tényleg én várok el mindent?


2013. nov. 2. 12:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

De ő vér szerint az apukád! De sajnos viselkedésben lehet nem ezt képviseli. Nekem is rosszul esett volna, szerintem nem reagálod túl.

20L

2013. nov. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%

Ha nem írtad volna a hajhosszabbítást, akkor azt mondtam volna, hogy talán csak annyi pénzük van valóban, ami a nyaralásra kell költőpénznek. Azt meg csak nem adják oda, hisz nem mehetnek ki egy fillér nélkül.

A telefon is olyan, hogy nem tudhatták előre, hogy te kérni fogsz pénzt, így nem tartogatták, hanem vettek telót a féltesódnak.

Viszont így, hogy hajhosszabbításra még van pénz, és inkább arra költi, nem neked adja oda, a sokkal fontosabb tanfolyamra, így azt mondom, hogy ez mocsok dolog.

Egyáltalán nincs igaza apukád feleségének, hogy mi alapon adnának neked pénzt. Addig oké, hogy a családba nem tartozol bizonyos értelemben, más értelemben pedig igenis hogy bele tartozol. Attól, hogy apukádnak új családja van, attól te még ugyan úgy a gyereke vagy ugyanis.

2013. nov. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
90%
Igen tényleg szemétség. Nem reagálod túl. Sajnálom, hogy nem tudsz elmenni arra a tanfolyamra. (ha mégis írd meg lécci szeretem a happy endeket) Én a helyedben.. huhh.. nem is tudom mit csinálnék de nagyon kiakadnék. Akkor bocsátanám meg a elvinnének Afrikába. Nem is apuka az ilyen apuka aki a vér szerinti lánya vágyait / érzéseit nem veszi komolyan. Persze nem azt mondom, hogy vegyen mg neked minden de ez azért már sok.. L/14
2013. nov. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

18 éves korodik köteles gyerektartást fizetni.

Az, hogy emberileg ekkora senki, ahhoz inkább nem szólok. Egyáltalán nem reagáltad túl. A gyerek csinálás nem egy használati eszköz. Nem viheted vissza garanciával, hogy elromlott.


Ösztöndíj és tanulmányi támogatási lehetőségek után már érdeklődtél valahol?

2013. nov. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
még nem, arra számítottam hogy segíteni fog:(
2013. nov. 2. 13:12
 6/23 anonim ***** válasza:
92%

Mint apa elbukott, mert nem csak gyerektartással kéne támogatni a gyermekét, hanem segíteni, hogy sikeres emberré váljon.

Bár nem írtad, de gondolom apád rendesen fizeti a gyerektartást. Végül is amire a törvény kötelezi azt teljesíti. A törvény szerint gyerektartáson felül nem kötelező + támogatni a gyereket.

Sajnálatos, mert sok apuka azt hiszi 10 ezer forint több mint elég..

2013. nov. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Tényleg szemétség, és igazságtalanság.

Apukád és a felesége úgy viselkednek, mintha te tehetnél a kialakult helyzetről, holott nem a te döntésed volt, hogy a szüleid elváljanak...

Nem csodálom, hogy nem kedveled a mostohaanyádat...milyen alapon mond olyat, hogy nem tartozol a családi körbe és az apád nem az apád???!!!

Így ismeretlenül is felment a pumpa bennem. Sajnálom az egészet...

2013. nov. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
84%
Igazából nem kenyérre kell apádnak a pénz,hanem luxus dolgokra,ezért elég igazságtalan veled szemben.Ráadásul te a vérszerinti lánya vagy,érzelmileg és anyagilag is melletted kéne állnia,pláne,hogy simán megtehetné.Szerintem neked van igazad,de ezt úgysem fogják elismerni.
2013. nov. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
63%
SZEMÉTSÉG.Tényleg.Én most úgy érzem,hogy a apád inkább a mostohaanyádat szereti,nem téged.
2013. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
85%

Azt elfelejtetted írni, hogy ez apukád pénze, vagy elvett egy gazdag nőt, és az ő pénzéből mennek nyaralni? Csak mert nem mindegy, kinek a pénzéről van szó. Ha apukád átlagosan keres, és abból tisztességes tartásdíjat fizet, akkor nincs mit tenni, azért mert van egy gazdag felesége, még nem rendelkezik a pénzével. A nő meg a sajátjából miért is ne költene a gyerekeire és magára?


Ha apukád a saját pénzéből inkább a felesége fodrászára költ, akkor no comment...

2013. nov. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!