Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most ez csak én reagálom túl...

Most ez csak én reagálom túl vagy tényleg szemétség?

Figyelt kérdés

16/L

A szüleim amikor elváltak én még csak 1 éves voltam. Apuval tartottuk a kapcsolatot de csak is én miattam. 3 éve feleségül vett egy másik nőt, akit nagyon nem kedvelek. Van egy mostohatestvérem is, akit nagyon megszerettem

Apa az utobbi időben nagyon buta velem és az anyukámmal.

A suliban indult egy francia nyelvű tagozat féleség, 1 év alatt megtanulhatok középfokig. Ez elég jól hangzik, de az ára nagyon sok volt:100 ezer. És a héten kellett volna kifizetni, de nem volt most annyi pénzünk. Elmentem apuhoz, hogy egy 50 ezrest adjon kölcsönbe, hogy eltudjak menni rá, de azt mondta sajnálom de nincs péznük most nekik se. A mostohatestvérem jön velem szembe, hogy jöttem elköszönni, mert kiderült hogy mennek 4 hétre Afrikába nyaralni. Utána meg mutatta hogy milyen drága telefont kapott most. Hazamentem és elmondtam anyunak hogy mi történt. Ő meg elment apu feleségéhez, hogy mégis hogy lehetnek ilyenek. Azt válaszolta hogy sajnos nem tudnak kölcsön adni, mert kell nekik a pénz a nyaraláshoz és amúgy sem kapnák belőle meg kell neki a hajhosszabbításhoz is. Megköszöntem apunak a semmit. Hát sajnos nem tudok elmenni a tanfolyamra. :(

A mostoha anyám szerint nem érti meg, hogy miért kérek segítséget tőlük, hogy ha nem is tartozom a családi körébe, meg hogy ő már nem az apám ilyeneket mondott.

Szerintetek tényleg én várok el mindent?


2013. nov. 2. 12:44
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Igazi gyökés a nőjével együtt.
2013. nov. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
apu keres jól, külföldön volt egy cégnél vezetői posztban, de a mostani felesége is jól keres. Anyum is elég jól keres, de mivel házat ujjítunk meg minden.
2013. nov. 2. 13:47
 13/23 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem reagálod túl. Szerintem ez nagyon nem volt fair tőle. Én alapvetően nem hiszem el, hogy valaki az utolsó megtakarított filléréből megy el 4 hétre Afrikába nyaralni, és még 50000 Ft-ja sem marad, mire hazajön. Ilyen a világon nincs.

Ez a tanfolyam nagyon jól hangzik, bár a francia nem egy egyszerű nyelv, ha egy év alatt középfokra készítenek fel, az nagyon pörgős lesz. De én itt még nem adnám fel. Az ilyen tanfolyamokon általában szokott lenni részletfizetési lehetőség is, szóval biztos lehetne egyezkedni a képzővel, hogy most befizetitek a felét, a másik felét meg x részletben.

2013. nov. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
ez az eszembe se jutott:D megpróbálom úgy
2013. nov. 2. 14:06
 15/23 anonim ***** válasza:
96%
Megkaptam az üzenetedet. Írtad hogy apád nem fizet gyerektartást utánad. Ebben az esetben anyád is hibás, mert fordulhatott volna a bírósághoz, hogy apádat kötelezzék a gyerektartás fizetésére. Miért nem tette meg???
2013. nov. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

ha még se tudsz menni a tanflyamra beszélj az iskola igazgatóval erről, és fogadjatok egy cserediákot:

[link]

2013. nov. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
0%
kizárt, hogy kötelező legyen egy összegben fizetni, mi az, hogy tagozatféleség? gonfolom, apád nem hülye, járt iskolába és tudja, hogy valami nem oké. tuti kamu a kérdés, ilyent iskpla nem csinál, valami nem kerek.
2013. nov. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
ha jól tudom valameddig fizetett is és írtam is hogy anyu elég jól keres ezért nem fizetett de most kéne mert a házra költünk majdnem mindent
2013. nov. 2. 14:17
 19/23 anonim ***** válasza:
92%
A gyerektartás nem abból áll, hogy "valamennyit fizetett" Azért mert anyud jól keres, még jár a gyerektartás. Nem anyád kapja hanem te. Anyudnak bírósághoz kell fordulnia, és kérnie kell, hogy kötelezzék a gyerektartás fizetésére..
2013. nov. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
33%
Látod, ha eddig fizetett volna apukád, anyukád félre tette volna neked, ha nem lett volna rá szükség, akkor most lenne mihez nyúlni. Ideje lenne fizetésre bírni.
2013. nov. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!