Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha nem hajtok fejet, akkor...

Ha nem hajtok fejet, akkor már nem is szeret senki?

Figyelt kérdés
A fél családommal és sok-sok barátommal emiatt romlott meg a viszony. Volt egy párkapcsolatom, ami azért ment tönkre, mert a párom folyamatosan uralkodni akart felettem, jobb akart lenni mindenben, mint én és ezt egyszerűen nem bírtam tovább, kidobtam. Azóta anyám fél, hogy mi lesz, hogy találok-e így egyáltalán férjet magamnak, mert egy nőnek tudnia kell fejet hajtani és nyelni. De én nem tudok és nem is akarok, mert számomra ez távol áll a boldogságtól. Mellesleg apámmal is emiatt nem jövök ki jól. Ő akar parancsolni és ha nem az van, amit ő mond, akkor mehetek a francba. Az unokanővérem is ilyen, vele is összevesztünk, mert versenyezni akart velem örökké és nem tetszett neki, ha bármiben is sikert érek el, vagy előre haladok az életben. Most az egyik unokatesómmal lett rossz a viszonyom, mert ő olyan, hogy folyton bánt mindenkit, csak ezt mások eltűrik neki. Eddig nem igazán szólt hozzám, de most, hogy engem is be méltatott vonni azoknak az embereknek a körébe, akikkel őfelsége egyáltalán szóba áll, mindennek le lettem hordva OK NÉLKÜL. Pedig szerettem az unokatesómat, mert amikor nagy ritkán beszélgetett velem, akkor rendes volt, de így 5 percet nem bírok ki vele. Szóval ennek a kapcsolatnak is vége, eltemethetem őt, mert úgy tesz, mintha gyűlölne, ami lehet, hogy igaz is. És a barátságokról ne is beszéljünk, amik nagy része érdekbarátság volt, ezért most tényleg nagyon kevés barátom van, de ők sem érnek rá mindig, úgyhogy sokat vagyok egyedül. Minden ember olyan, hogy uralkodni akar a másik felett? Ha nem hajtok fejet, akkor már nem is kellek? Miért ilyen mindenki? Ti életetekben vannak ilyen példák?

2013. nov. 3. 13:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem akar uralkodni mindenki a másik felett, csak te sajnos pont ezt a mintát láttad otthon, és egészen biztos, hogy tudat alatt választottál ilyen párt.


Legjobb lenne, ha mihamarabb elköltöznél otthonról, mert így sérülni fog a lelked még jobban.


"mert egy nőnek tudnia kell fejet hajtani és nyelni"

Ezt Anyukádnak kellett, mert olyan párt választott magának.


Keress fel egy pszichológust, mert borzasztó módon erre az uralkodás témára vagy kihegyezve.


Nekem pl. szembe sem jut ilyesmit gondolni, senki nem akar uralkodni felettem, és nem is tételezem fel, hogy ez lenne a célja.

2013. nov. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Tarts önvizsgálatot, hogy hátha benned is van hiba.


Mert ha néhány emberrel olykor konfliktusom támad, az belefér, de hogy mindenkivel, és ilyen szélsőségesen?

2013. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azon vagyok, hogy magamba nézzek, de egyszerűen nem jövök rá, mi a baj.
2013. nov. 3. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:
10%

Nem csak okvetlen a kérdezővel van baj. Nagyon sok ember ilyen uralkodó típusú, mondjuk pont azért, mert pl otthon ő el van nyomva.

Mellesleg, ne aggódj, biztos találsz magad mellé olyat, aki nem akar elnyomni, csak akkor te se akard. Inkább a középút.

2013. nov. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!