Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokontartási pert indítottak...

Rokontartási pert indítottak ellenem a 2 felnőtt korú lányom, akiket a már 12 éve nem láttam, mivel sem ők és Én sem tartom velük a kapcsolatot, szülői megállapodás alapján. Milyen esélyem van?

Figyelt kérdés
Elváltam.7éve új életet kezdtem lett közös gyermek is. Az első házasságomból született 2lány akik már nagykorúak, de nappali tagozaton tanulnak. Gyermektartást folyamatosan fizettem saját elhatározásomból. Nagykorú lányaim rokontartási pert indítottak ellenem, annak dacára, hogy nem is ismerem őket, több mint 12éve. Mire számíthatok?A lányoknak van ház a fejük felett,továbbra is a jegyzőkönyv alapján jól tanulnak,és a megélhetésüket sem veszélyezteti semmi.Az exem dolgozik és együtt vannak az exem anyukájával,akinek ugyancsak nyugdíja is van.A lányok mindig is ellenem voltak hangolva,de soha nem kerestek,csak bíróság útján,hogy pénz kell nekik.A lányokkal továbbra sem tartom a kapcsolatot,ők sem akarják velem,és itt van a kiskorú gyermekem is.

2013. nov. 4. 12:22
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%
#10 butaság. Egyértelműen körül van határozva a törvényben, hogy mikor jár rokontartás és mikor nem.
2013. nov. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
60%

Ismerősöm, pont így jár válás után bár ő még olyan hülye is volt hogy a lakást is ott hagyta a "gyereknek".

Második házasságból született gyerekkel így eltartási szerződést kötött a lakásáért cserébe mert az mondja ami az elsőnek jár az a másiknak is. Persze aki csak az egyik oldalt látja, az csak azt látja, hogy az elsőt kizárta az örökségből pedig nincs így.

2013. nov. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Fejlemények! Már a 4. tárgyalás lett kitűzve. Jelenlegi feleségem 9 hónapja munkanélküli. Van egy közös kiskorú lányunk, aki 7 éves 1 osztályos. Bekérte a bíróság a teljes vagyon nyilatkozatot, voltak a gyámhivatalból a vagyoni helyzetet felmérni, a sok hitel miatt megvannak a szülői nyilatkozatok, hogy támogatnak anyagilag és természetben minket, de még ezek után sem tudom mire számítsak. A kiadásunk sokkal több, mint a bevételünk. A jelenlegi feleségemet is leellenőrizték, hogy tényleg munkanélküli-e, és most csak azért húzódik a per, mert az ex feleségemnél és két nagykorú lányomnál nem voltak kint 2013. decembere óta a gyámhivatal környezettanulmány elvégzése miatt. Ilyenkor figyelembe veszik, hogy mivel ők jelentettek fel engem rokontartási fizetési kötelezettség miatt, de folyton az ő hibáik miatt húzódik a tárgyalás? Minden tárgyalásnál kérelmezem az elutasítást, de csak csámcsog a bírónő mindenen. Milyen kilátásom van ezek után, mert a fizetésem még a megélhetésünkre sem elég, és 9 hónapja nem tud a feleségem sem egyszerűen elhelyezkedni. Lehet a bíróságot kérni, ha mégis a nullára megítélnének a nagykorú lányok részére valami összeget, hogy majd ha tudjuk is fizetni? Azóta mióta elkezdődött az egész hercehurca, az ex feleségem részéről 1 év telt el, hogy lejárt a gyerektartás, és 1,5 év után gondolta úgy, hogy visszamenőleg akar kérni a lányok által rokontartási díjat, mely havi 20eFt. Jelenlegi anyagi helyzetünket és átmeneti állapotunkat, mennyire veszi figyelembe a bíróság?
2014. márc. 31. 09:45
 14/19 anonim ***** válasza:
11%

Az egész hozzáállásod a gyermekeidhez úgy ahogy van nulla. A volt feleséged azzal vádolod hogy megcsalt, ő tette tönkre az életeteket. Mindazok ellenére, hogy hú de csúnya ronda dolog megcsalni a férjet, a gyermekeit nélküled felnevelte, felsőoktatásban tanittatja.

Válás után sajnos az apukák nem jeleskednek a fizetési kötelezettségeikben, és a gyermekkel a gyakorlati életben is együtt töltött időkben. Csak azt tudják, hogy mit nem akarnak !

Ha már az életükben nem vettél részt, legalább fizess. Még mindig te vagy könnyebb helyzetben.

Hogy nem is ismered a lányaid azzal azért nem disekednék itt a nagy nyilvánosság előtt.

2014. ápr. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
14. Te mekkora s..... vagy? Te csak fikázol itt mindenkit, kicsit magadba kellene szállnod! Ha benne lennél a teljes életemben, lehet te is így gondolkodnál, mint én! Ne törj pálcát más feje fölött, ha nem tudod átélni az én verziómat.
2014. ápr. 1. 10:00
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

A tanulmányi eredményüknek ehhez semmi köze.

Te vagy az apa, neked kéne foglalkoznod velük, keresni őket.Elvégre te hagytad ott a családot, nem gondolod?Mi az, hogy nem ismered őket 12 éve?

Nem számít, milyen a megélhetésük, az apjuk vagy, valamivel tartozol nekik, ennyit megtehetsz, ha már elmenni hozzájuk lusta vagy.Ezért könnyű őket ellened hangolni!Ha látnák rajtad az igyekezetet, akkor nem hinnének rólad rosszat.

2014. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

16. Nem voltam lusta. Te mit csináltál volna, amikor sír mindkét lányod és az anyja üvöltözik velük, hogy nem viheted magaddal őket????????? Szembe köpnéd magad ez miatt???? Nekem tiszta a lelkiismeretem, de egyes embereknek nem!!!!

Na ezért is vannak, hogy azt hiszik a nők mindent megtehetnek, a férfiak meg csak papucsok!

2014. ápr. 1. 10:45
 18/19 anonim ***** válasza:

Kérdező! Ne húzd fel magad, ne idegeskedj.

Fölösleges. Küldök egy magánlevelet.


sok sikert!

2014. ápr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Már bocsánat, de ha 12 éve nem láttad őket, az a te hibád.
2014. ápr. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!