Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után mi a módja, hogy...

Válás után mi a módja, hogy exem levegye a nevemet, mert a jelenlegi feleségemnek is ugyanaz lett?

Figyelt kérdés
Elváltam és a válásnál kértem a bírónőt, hogy a volt feleségem vegye le a nevemet. A bírónő válasza erre annyi volt, hogy csak akkor ha bűncselekményt követ el. Na most azóta újra nősültem és a jelenlegi feleségemnek ugyan az lett a neve, de hallottam, hogy ilyenkor van valami módja, hogy kötelezzem az exemet a névlevételre. Tud nekem valaki ebben valamit írni? Hová forduljak?

#válás #névlevétel kötelezettsége
2013. nov. 6. 10:04
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
13%
A Anyakönyvi Hivatalhoz az önkormányzatnál.
2013. nov. 6. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
72%
Volt már ilyen kérdés, nem kötelezhető az ex, hogy megváltoztassa a nevét. Te sem kötelezheted, ha ő nem akarja. Nem fogja elkoptatni, nyugi.
2013. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 Andizsuzsi ***** válasza:
98%
Nincs neki módja. Mint a bírónő elmondta, akkor kérheted, ha méltatlan lett a viselésére (pl. bűncselekményt követ el) Különben jogosan viseli. Az, hogy te újra nősültél, és az új feleséged is ezt a nevet választotta, az exedre semmilyen kihatással sincs.
2013. nov. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
96%
Ha ő nem akarja nem tudod "levetetni" a nevét, csak ha érdemtelenné válik ra..(pl minta bíró is mondta, bűncselekémyt követ el)
2013. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
87%

Nincs ilyen lehetőség, erre nem kötelezhető.

Esetleg feljanlhatod, hogy kifizeted a vele járó összes költséget, akkor talán belemegy.

2013. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Csak annyi a gond, hogy folyton azóta pereskedünk és állandóan keverednek a nevekkel és muszáj a jelenlegi feleségem és az ex feleségem nevéhez odaírni a leánykori nevüket, hogy megtudják Őket különböztetni.
2013. nov. 6. 10:21
 7/48 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi erővel a jelenlegi feleséged is felvetette volna máshogyan a nevedet. Pláne, hogy előre tudtad, az ex megtartja a hazassagi nevet....
2013. nov. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Bocs, de ezt muszáj leírnom. A válásnál tudtam meg csak, hogy ez érdek házasság volt a részéről. A jelenlegi viszont tényleg szerelem házasság, amiből egy gyönyörű lányom is született. Miért kötelezném a JÓT a GONOSZ helyett?
2013. nov. 6. 10:31
 9/48 anonim ***** válasza:
96%
Tényleg csak akkor lehet, ha bűncselekményt követ el. Még az új Ptk. szerint is. Ráadásul nem elég elkövetni, hanem el is kell ítélni érte, tehát jogerős bírósági ítélet kell róla.
2013. nov. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
75%

Ne kiabáld el.....

Mindegy, a lényeg, hogy nem kötelezhet es a nev levételére.

2013. nov. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!