Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után mi a módja, hogy...

Válás után mi a módja, hogy exem levegye a nevemet, mert a jelenlegi feleségemnek is ugyanaz lett?

Figyelt kérdés
Elváltam és a válásnál kértem a bírónőt, hogy a volt feleségem vegye le a nevemet. A bírónő válasza erre annyi volt, hogy csak akkor ha bűncselekményt követ el. Na most azóta újra nősültem és a jelenlegi feleségemnek ugyan az lett a neve, de hallottam, hogy ilyenkor van valami módja, hogy kötelezzem az exemet a névlevételre. Tud nekem valaki ebben valamit írni? Hová forduljak?

#válás #névlevétel kötelezettsége
2013. nov. 6. 10:04
1 2 3 4 5
 11/48 A kérdező kommentje:
Ez egy szimpla kérdésnek indult, de egyesek szerint már eléggé kezd durvulni a dolog.
2013. nov. 6. 10:39
 12/48 anonim ***** válasza:
97%
Egyszerű kérdés, egyszerű válasz: nem kötelezheted rá, csak ha bűncselekmény elkövetésével vagy egyéb módon árthat a családi név jó hírének.
2013. nov. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
69%

"muszáj a jelenlegi feleségem és az ex feleségem nevéhez odaírni a leánykori nevüket"


A leánykori nevet a legtöbb hivatalos papíron kérik.

2013. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 Je Veux ***** válasza:
90%
És? Majd ha lezajlott a pereskedés utána már nem fogják őket keverni. És igaza van az előttem szólónak. Leánykor nevet szinte mindenhol kérnek.
2013. nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
54%

Ha Ő nem akarja levenni a neved, akkor bizony rajta marad.

Te ez ellen nem tehetsz. Azért azt nem értem, hogy hogy lehetett új asszonykádnak is ugyanaz a neve. Engem nagyon zavart volna, hogy egy xy-né lakik már valahol.

2013. nov. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
62%

A férfiak azt hsiezik, hogy a feleségnek az egy kitüntető cím, ha a nevüket viselhetik. Mint valami nemesi rang, amit odaadományoz, majd váláskor visszavesz.


Hát az a helyzet, ha csak nem bűnöző, nem lehet kötelezni rá. A pereskedés miatt, mert keverednek a nevek? :D Ez vicces indok. Tudod hány per van, ahol az alperes, felperes, minden második tanú is Orsós József? :D

2013. nov. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 Andizsuzsi ***** válasza:
55%
Azért azt csak csendben jegyzem meg, nem a te neved, az övé. Azóta, hogy összeházasodtatok. Gondolom téged nem Gál Istvánnénak hívnak.
2013. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
57%
Én viszont ilyen esetben azt nem értem,hogy az ex miért ragaszkodik annyira a volt férj nevéhez???Ha elváltak valami nem működött náluk rendesen,miért akarja a nevét viselni ha nem kell már neki a pasi???
2013. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
56%
ezt mondjuk én sem értem... (miért kell neki még a neved...) de lehet csak lustaságból használja még mindig... magamból indulok ki... én is csak akkor írattam vissza a lánykori nevemet válás után mikor lejárt a személyi igazolványom... egyszerűen lusta voltam körbemászkálni a hivatalokat :) bár nekünk ebből sose volt gondunk...
2013. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
67%
Arra kérdésre, miért kell nekik a név: akik ismerősök megtartották, a gyerek miatt tették, mert így egyforma a nevük. Nem értem a logikát teljesen, csak nekem ezt mondták indokként, gondoltam leírom. :)
2013. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!