Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után mi a módja, hogy...

Válás után mi a módja, hogy exem levegye a nevemet, mert a jelenlegi feleségemnek is ugyanaz lett?

Figyelt kérdés
Elváltam és a válásnál kértem a bírónőt, hogy a volt feleségem vegye le a nevemet. A bírónő válasza erre annyi volt, hogy csak akkor ha bűncselekményt követ el. Na most azóta újra nősültem és a jelenlegi feleségemnek ugyan az lett a neve, de hallottam, hogy ilyenkor van valami módja, hogy kötelezzem az exemet a névlevételre. Tud nekem valaki ebben valamit írni? Hová forduljak?

#válás #névlevétel kötelezettsége
2013. nov. 6. 10:04
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
27%

Több dolog miatt nem akarhatja.

1. Elismert ember a férj, a neve által könnyebb a boldogulás.


2. Az iratok szolgáltatók stb átírása az új névre túlságosan drága mulatság.


stb

2013. nov. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
17%

"Én viszont ilyen esetben azt nem értem,hogy az ex miért ragaszkodik annyira a volt férj nevéhez?"


Pl. azért, mert eredetileg Kis Lujzának hívták,

a férje után, meg mondjuk: Dr. Nagy Bélánénak.

Lehet vele arcoskodni itt-ott.

2013. nov. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim ***** válasza:
82%
Legesélyesebb, hogy azert tartja meg valaki, mert drága atiratni. Minden igazolvany, szolgáltatás.... Nem két forint....
2013. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:
52%
Bár már rég nem a kérdésre válaszolunk, de nem csak arcoskodásból tarthatja meg. Noha ez csak hosszú házasság esetén érvényes, hogy ha a "világ XY-néként ismerte meg", akkor nem akar újra Kis Borbála lenni, mert a kutya sem fogja tudni, hogy ő az. De ez inkább korai és hosszú házasság esetén gyakoribb, mondjuk pár évtizedet így élt le. Egy nagyobb cég vezetőjeként elég hülyén jöhet ki, hogy mindenki XY-nét keresi a telefonkönyvben, közben meg ő megint Kis Borbála lett.
2013. nov. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:
40%

De egyébként ez milyen érdekes.


Ha egy nő válás után "visszaadja" a nevét, akkor mindenki tudja, hogy elvált. Még olyanok is - ügyfelek pl. - akiknek semmi köze hozzá. Egy férfiről a nevéből nem derül ki, hogy nős-e vagy elvált.

2013. nov. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
45%

"Miért kötelezném a JÓT a GONOSZ helyett?"


Ha te így gondolkodsz, hogy az egyik nőd a gonosz és a másik a jó, akkor veled nagyon-nagyon nagy bajok vannak. Magyarán: keményen pszichiátriai eset vagy. És ezt a legkomolyabban mondom.

2013. nov. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
8%

"Én viszont ilyen esetben azt nem értem,hogy az ex miért ragaszkodik annyira a volt férj nevéhez?"


Azért, mert a társadalmi megítélése egészen más egy elvált nőnek, mint egy soha férjhez nem mentnek. És igen, még mindig ott az előítélet. Ez különönsen akkor muszáj a nőnek megtennie, hogy megtartja a volt férje nevét, ha van gyerek, ugyanis, ha a lánynevét venné vissza és van gyereke, akkor azt azt sugallja, hogy lányként szülte a gyereket, és nem férjes asszonyként. És ezt - akár divat a szingliség, akár nem - még mindig keményen elítéli az emberek többsége.


Agatha Cristie első férje, Archibald egy átkozott dög volt, egy nárcisztikus önző, mama kedvence, Agatha mégis meg kellett, hogy tartsa a nevét, mert ezen a néven lett ismert íróvá. Amikor férjhez ment másodszor is, akkor felvette a Mallowan nevet második névnek, de soha nem szerepelt a könyvei külső borítóján - azaz hivatalosan - ez a név.

2013. nov. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
Agatha Christie
2013. nov. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:
Félreértések hegye csúcsosodik már itt. Egy megbízhatatlan nőt védtek, olyan szempontból, hogy mindenkinek fűnek-fának azt mondja, hogy számára én "halott" ember vagyok. Miért ragaszkodik akkor a nevemhez ha tényleg így tekint rám, pedig a válás nem az én hibámból történt. Amúgy sem használja, csak hivatalos ügyekben az asszony nevét, amúgy mindenkinek mióta csak ismerem soha nem feleségként mutatkozott be, hanem a leánykori nevén. A jelenlegi feleségem tisztességesen elmondja és bemutatkozik és majd a végén teszi hozzá, hogyan kell szólítani. Akkor mi is a különbség a JÓ és a GONOSZ között? Nem értem miért kell ennyire lenézni egy elvált férjet, holott csak a teljes lezárást szeretném.
2013. nov. 7. 08:57
 30/48 Andizsuzsi ***** válasza:
64%

"Egy megbízhatatlan nőt védtek"


Senki sem a nőt védi, és senki sem néz le téged. De a szóbanforgó nőt te vetted feleségül, és a magyar jog szerint a házassági nevet (ritka kivételtől eltekintve) a haláláig viselheti bárki. Ez van, ha tetszik neked, ha nem. Amúgy, hacsak nem valami rendkívül különleges neved van, akkor semmi jelentősége nincs, hogy ugyan olyan néven több ember is fut, az én nevemmel is élnek több tucattal, mégsem zavar. Annak meg, hogy rossz házastársat választottál, nehogy mi legyünk az okai. Nem tartottak pisztolyt a fejedhez közben.

2013. nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!