Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után mi a módja, hogy...

Válás után mi a módja, hogy exem levegye a nevemet, mert a jelenlegi feleségemnek is ugyanaz lett?

Figyelt kérdés
Elváltam és a válásnál kértem a bírónőt, hogy a volt feleségem vegye le a nevemet. A bírónő válasza erre annyi volt, hogy csak akkor ha bűncselekményt követ el. Na most azóta újra nősültem és a jelenlegi feleségemnek ugyan az lett a neve, de hallottam, hogy ilyenkor van valami módja, hogy kötelezzem az exemet a névlevételre. Tud nekem valaki ebben valamit írni? Hová forduljak?

#válás #névlevétel kötelezettsége
2013. nov. 6. 10:04
1 2 3 4 5
 41/48 A kérdező kommentje:
Egyenlőre várok, az egyik ismerősömnek a válásánál viszont az ex férjének ha új felesége lesz és ő is azt a nevet akarja használni, akkor kénytelen letenni a nevet. Várom az Ő visszajelzését, hogy milyen módon lehet megoldani.
2013. nov. 11. 08:29
 42/48 anonim ***** válasza:
96%
Hidd mar el, hogy osszesen háromféleképpen megoldható: 1, önként leveszi, 2, az életedre tor, igy a biróság kötelezi ra, 3, meghal. Semmi mas módon nem tudod elérni.
2013. nov. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom, ott elkövetett valamit az exfeleség, vagy értelmes kommunikáciőval rávette, hogy változtassa meg a nevét


Jog:(járulekos kérdéseknél, a c pont)

[link]

2013. nov. 11. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 A kérdező kommentje:

Újabb házasságkötés esetén a feleség volt férje nevét a házasságra utaló toldással nem viselheti tovább, és ez a joga akkor sem éled fel, ha újabb házassága megszűnt.


NA EZT A RÉSZT NEM ÉRTEM :-(

2013. nov. 11. 09:25
 45/48 anonim ***** válasza:
100%

"Újabb házasságkötés esetén a feleség volt férje nevét a házasságra utaló toldással nem viselheti tovább, és ez a joga akkor sem éled fel, ha újabb házassága megszűnt"


Magyaran ha Kovács Istvánnét feleségül veszi Nagy István, akkor onnantol nem hívhatnák Kovács Istvannenak.

2013. nov. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 A kérdező kommentje:
Az előző kommentben az ex feleség nem csinált semmit sem. Ezt alapból közölte a bírója.
2013. nov. 11. 09:34
 47/48 anonim ***** válasza:
100%

Ha a az exfeleség házasodik akkor nem maradhat -né toltással, de ha pl

Nagy Mária, házasodik Kiss Józseffel, és így Kiss Mária lesz, akkor ha elválnak, megtartja nevét, aztán újra férjhezmegy de a férje nevét nem veszi fel, maradhat Kiss Mária, de Kissné Nagy Mária, vagy Kiss Józsefné nem.

(Kiss-Nagy Mária, és Nagy-Kiss Mária is maradhatna)

Nem az exférj újraházasodására vonatkozik)

2013. nov. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:
28%
Megoldódott az ügy ?
2018. ápr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!