Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tanácsoltok, mit tehetnék...

Mit tanácsoltok, mit tehetnék még, vagy mit tehetnék másként?

Figyelt kérdés
Páromnak van egy kislánya az előző párjától. A gondom úgy mond pitiáner kis ügy, de jó lenne, ha változtatni lehetne rajta. Egyrészt az szokott a gond lenni, hogy amikor jön hozzánk a kislány (ált. 1 hétre, vagy többre), az anyja mindig szép ruhákat pakol neki, játszósat nem. Ilyenkor aztán megkapjuk, hogy a gyerek összekoszolta a szép ruháit. Másrészt pedig mindig úgy küldi a ruhákat, hogyha aznap, amikor elhozzuk a kislányt jó idő van, akkor csak olyan ruhát küld. De már pár nap alatt is akkorát tud változni az időjárás, nemhogy 1-2 hét alatt, tavaly is, meg idén is eljátszotta azt, h október végén elküldte balerina meg tornacipőben a kislányt, közben meg bejöttek a mínuszok. Én ezeken a dolgokon nem akarom, h vitázzanak a párommal, ezért aztán vettem pár ruhát a kislánynak, hogy ne legyen ebből gond. Vettem neki melegítőt is, hogy az udvaron meg a játszótéren abban legyen, ne koszolja össze a szép ruháit. Erre most megkaptuk azt, h mi nem engedtük a kislánynak felvenni a szép ruháit, de hát nem operába járunk mi vele, h habos-babos ruhákat kelljen felvenni, és a kislány se akarta felvenni azokat a ruhákat, de az anyukának ezt már másképp mesélte, de mindegy is. Ha meg azt akarja, h mi vegyünk meleg ruhát a kislánynak télre, azt akár meg is mondhatná, ahelyett, h elküldi nyári cipőkben, hiszen eddig is mi vettük a hótaposót neki. Mert amúgy folyton jön azzal, h nincs pénze, csak akkor nem tudom, hogy szép ruhákra miből telik, meg arra a rengeteg játékra, amivel elhalmozza a kislányt. Meg legutóbb már ő is tudott játszós ruhát küldeni, de természetesen az is adidas volt, szóval nem igazán értem ezt az egészet. Nem tudom, h tulajdonképpen mit is akar, vagy mi a baja. Aki hasonló helyzetben van, vagy érti, az írjon már, légy szíves!

2013. nov. 7. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Unintelligens hp, aki kötekedni akar.


Gondolom az is bántja, hogy a gyerek nem utálja az apját, akinek új kapcsolata van, és boldog.

2013. nov. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Szia, az az anyuka vagy egyáltalán nem akar veletek együttműködni, vagy nagyon buta szegény. Szerintem ezért ne érezd magad rosszul. Koszolja össze a menő ruháit és csúszkáljon azokban egész nap, legközelebb majd küld normálisat. Ha meg nem küld hűvös időbe meleg ruhát, ne menjetek ki vele a lakásból. Gondolom úgyis beszél a kislány az anyukájával telefonon, akkor mondhatja majd neki, hogy anya, nem tudunk játszóra menni, mert nem raktál be normális ruhát, haragudjon az anyjára, ne rád.

Nehéz helyzet mindig, amikor egy sértődött szülő miatt a gyereken csattan minden.

2013. nov. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem nagyon van mit tenni. Ne menj bele a játszmába! Próbáld meg figyelmen kívül hagyni a kötekedéseit. Az elmondásod alapján gondolom már egy csomó ruhát/cipőt vettettek ti a kislánynak, azok maradjanak is nálatok, ne küldd haza...persze ha az időjárás is olyan.
2013. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt már megkérdezted pár hete is.


Vegyen a gyerek apja a gyereknek ruhákat, amiket nálatok visel, és nálatok abban legyen. Az anyát meg tegye helyre, hogy semmi köze ahhoz, hogy amikor nála van a gyerek, milyen ruha van rajta (feltéve, hogy megfelel az idöjárásnak).


Amikor a gyereket visszavisz, akkor ráadja azt, amit az anyja adott vele.


Vitatkozni nem érdemes és nem kell.

2013. nov. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%

Ne aggódj ezen, hülye az anyuka és kész.


Ha megkérdezi miért koszolta össze, akkor megmondod, hogy azért mert ezt csomagolta és játszótéren volt, csókolom. Ha az a baja hogy nem vette fel, akkor meg meg lehet mondani, hogy köze nincs hozzá mit hord a gyerek amikor nálatok van. És punktum. Nem kell meghallgatni ezt a sok agyament hülyeséget. Az a baja, hogy nem normális és kész.

2013. nov. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%

Vegyetek neki néhány ruhát hozzátok is, probléma megoldva. Melegítő, pizsi, nadrág, pulcsi. Azt ne küldjétek vele haza, hanem maradjon nálatok.

Egyébként lehet, hogy a szép ruhákat turikban vásárolja. Ott lehet olcsón, jót vásárolni.

2013. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én még nem írtam ki ilyen kérdést, bocs, ha untattalak vele. Már egy ideje nem küldöm haza a kislánnyal a ruhákat, amiket én veszek, kivéve azt, amit az anya kér, h vegyünk. Igyekszem nem felvenni ezeket a bosszantásokat, csak az a baj, h a gyerek fejét telenyomja ezekkel, amiből aztán az lesz, h mi milyen gonoszak vagyunk, és a gyerek nem akar jönni. Most is már nem lehetett a gyereknek megmondani, h mit vegyen fel, mert kijelentette, h az anyja azt mondta, h azt vesz fel, amit akar. Így aztán farmerban jött a játszótérre, ill. a 25 fokos melegben kötött harisnyát vett alá, majd amikor lehűlt az idő, akkor meg ragaszkodott ahhoz, h a balerina cipőt vegye fel.
2013. nov. 7. 14:16
 8/12 A kérdező kommentje:
Amúgy én is turiban vásárolok általában a kislánynak, mert nagyon klassz (talán még klasszabb) ruhákat lehet ott kapni. Csak akkor nem tudom, miért olyan nagy gond, ha egy pár száz, vagy 1-2 ezer forintos ruhát összekoszol.
2013. nov. 7. 14:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, én írtam, hogy megkérdezted már egyszer. Ha tévedtem, akkor elnézést, de majdnem szó szerint ugyanez volt a kérdés szövege. Nehéz elhinni, hogy több ilyen idióta anya is van.

Ne haragudj, nem akartalak piszkálni.

2013. nov. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A témához nem nagyon tudok szólni, de szerintem nagyon szép és kedves dolog, hogy így viselkedsz a kislánnyal!
2013. nov. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!