Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre megy, és én nem...

Külföldre megy, és én nem várok rá. Elítélendő? Miért/Miért nem?

Figyelt kérdés

Kedvesem bejelentette ma délután, hogy nemsokára külföldre megy. Nem mondta hova, mikor indul. Annyit tud, hogy nem jönne haza, csak egy hónapban egyszer, 2 napra. Nekem 30 napból 2 nem elég, hogy vele legyek, így azt mondtam, ha kimegy, legyen vége.

Legalább másfél-2 évet kint szeretne dolgozni. 7 hónapja vagyunk együtt.


2009. nov. 16. 16:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Elitélendő:mert ezekszerint nincs nagy szerelem akkor kárvolt együtt lenni... nem elitélendő: ténylegnagyon kevés azaz idő amit együtt tudnátok tölteni ez egy kapcsolat fennttartásához nem elég szóval szerintem végülis helyesen döntesz ha úgyis érzed neked így jobb
2009. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
6%
Ha így döntöttél, nem is szereted. Ha pedig nem szeretd, logikus, hogy elhagyod... Mindenkinek jobb lesz így.
2009. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
A döntéseden nem csodálkozom, nem mindenki képes távkapcsolatban élni. Sőt. Tisztább, mint esetleg a hónap 28 napján megcsalni. Ha ő mindenképp elmegy és teszi ezt úgy, hogy előtte nem kérte ki a tanácsodat, nyilván számolt azzal az eshetőséggel is, hogy te így nem akarod folytatni. Nem kérdezte, hogy esetleg nem akarsz-e vele tartani? Mert az is jó megoldás lehetne, ha mindketten kimentek együtt.
2009. nov. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

2 és fél éven belül nem tudnék utána menni, mert még tanulok. És ha azt se tudja hova megy, hogy mehetnék vele? 7 hónap nem olyan sok idő, hogy itt hagyjak csapot.papot, és menjek vele.

De szeretem. De havonta 2 nap nem elég. Lehet, hogy kint megismerkedik valakivel, vagy én itthon valakivel. És nem kérte ki a véleményemet. Ezek szerint ő nem szeret.

2009. nov. 16. 16:41
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Te meghoztál egy döntést, azért, mert így érzed helyesnek. Azért, mert is nem lennél képes az ellenkezőjét tenni.

Akkor mi a fenét érdekel, hogy ez elítélendő-e vagy nem? Idegen emberek tanácsaival akarod nyugtatgatni a lelkiismereted?

2009. nov. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha itthon maradna nem hagynám el. De így?! 2 nap arra elég, hogy kipihenje az utazást. Se beszélgetni nem lenne időnk, se semmire. A szexről nem is beszélek.
2009. nov. 16. 16:43
 7/16 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen igazad van, jobb, hogy ha úgy megy ki, hogy már nem jártok, mint ha azon menne állandóan az agyyalás, hogy vajon mit csinál a másik. Ha 2 év múlva visszajön (ha egyáltalán visszajön) és még aktuális mindkettőtöknek, újra lehet kezdeni. Szerintem nem is kérné hogy várj rá.
2009. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
68%

Én sem várnék rá. Mi is 7 hónapja vagyunk együtt a párommal, és sosem voltam ennyire szerelmes még senkibe, mint most belé, de egyszerűen tudom hogy nem lennék képes egy ilyen kapcsolatra. Pár hónapig talán... aztán egyre halványabban élne már csak az emléke bennem, képtelen lennék úgy szeretni, hogy ennyire messze van tőlem. A 100-200 km-s kapcsolatokban sem bírtam 2 hónapnál tovább, akkor több ezresben hogy bírnám?

Hogy egy ismerősöm példájával éljek. A barátja kijelentette, hogy nyártól Amerikában fog dolgozni, örök hűséget fogadtak egymásnak, és sírva elváltak, megbeszélték hogy várnak a másikra. Na már most ebből az lett, hogy a leányzó minden hétfőn más srácról mesél, de mindig ugyanaz a sztori (gondolom nem kell ecsetelni)... eközben vigyorog a párjának, és jókedvvel fogadja az amerikába szóló repülőjegyet, a neki érkező márkás, drága ajándékokat... Megvan róla a véleményem. Úgy gondolom ennél sokkal tisztább és tisztességesebb ha azt mondod legyen vége. Attól a kapcsolatot tarthatjátok, találkozhattok, ha hazajön, és hiányoztok egymásnak, illetve ahogy előttem is elmondták, ha pár év múlva hazajön még mindig ott a lehetőség! Ha még tanulsz, felteszem fiatal vagy, nem érdemes várakozással eltölteni a "bulizós" éveket! 20/L

2009. nov. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
69%

szia!

szerintem teljesen igazad van!

figyelj...ha nagyon szeretne akkor nem menni ki hiába munka...nem igy van?

2009. nov. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen. Vagy gyakrabban hazajönne.
2009. nov. 17. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!