Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet kiheverni, ha...

Hogy lehet kiheverni, ha valaki úgy nő fel, hogy az egész családja utálja (olyasmi miatt, amiről nem tehet)?

Figyelt kérdés
Például ha valakit azért utálnak, mert betegen születik, vagy nem támogatott kapcsolatból. (Tudom, hogy visszataszító dolog ilyesmi miatt utálni valakit, de megesik) Van köztetek ilyen? Hogyan birkóztatok meg vele?
2013. nov. 11. 21:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs semmi betegségem mégis utálnak! Ismered Uchiha Itachit? Sokat gondolkodtam az ő tettén! De hülye nem vagyok, (illetve ő sem) ezért csak ugyan azt a stílust alkalmazom, mint ő!!! Ennyi! :)
2013. nov. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Nem hiszem hogy egy családban csak azért utálnak valakit mert beteg. Az ember általában nem utálja a családját alapból. A nem támogatott kapcsolat az nem tom mit jelent. Szóval én nem ismerek ilyet. Sőt olyat sem, hogy valakit utálna a családja.
2013. nov. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Egy jó barátom azt mondta, 16 éves korában, állami gondozottként jött rá, bármit is csináltak vele a szülei, bármennyire csalódott is bennük és dühös rájuk,(tényleg szörnyű dolgokat műveltek vele a szülők), neki csak ez az egy élete van és ha ezt tönkreteszi, akkor a saját egyetlen életét rontja el végleg. Ezt pedig nem akarja.

El kezdett kifelé mászni a gödörből, pedig mélyen volt. Ivás, alkalmi partnerek, iskolák félbehagyása, bolti lopások... Mostanra három gyereket nevel nagy szegénységben, de tisztességesen, esti tagozaton leérettségizett és szakképzésre jár.

2013. nov. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem egy ilyet láttam sajnos. Az egyik lányt utálta az anyja mert az anyósára hasonlít, depressziós is lett a lány. Egy másikat pedig 2 éves korától utáltak a szülei (ráuntak a gyerek hisztijére, azt hitték direkt őket akarja bántani), neki is komoly problémái vannak. Remélhetőleg egyszer majd rájönnek, hogy ilyen esetben a szülő az akivel gond van, és tovább kell lépni, különben a saját életüket rontják el.
2013. nov. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám, hogy utál anyám, de nem is szeret, bűnbakként kezelt mindig is, mert hasonlítok apámra, akit nem bír elviselni. Úgy beszél vele, mint más a kutyával sem, de nem váltak el. Kiskoromban velem is így viselkedett, de már megtanultam kezelni, nem idegesítem fel magam rajta. Viszont továbblépni nem könnyű, nekem pl elég sokszor van rémálmom. Tehát szerintem ez egy olyan dolog, ami végigkíséri az embert az egész életén át, nem hiszem, hogy olyan életem lesz, mint akinek jó gyerekkora volt. De mindegy, ez van, ebből kell kihozni, amit lehet.
2013. nov. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is, azt tudni kell, hogy maga az utálkozó is szenved.Azért utálkozik.Ő is csak boldog akar lenni és ha az lenne, nem utálkozna.

Lehet erre egy olyan megoldás, hogy próbálunk rájönni, arra, mi váltja ki belőle az utálatos viselkedést és megkérdezhetjük, mit tehetnénk, hogy el tudjon fogadni, hogy jobban érezze magát?

Ha a delikvensnek több esze van, mint egy rántott halnak, akkor képes lesz arra, hogy megfogalmazza a problémáját és esetleg még közös erőfeszítésre is hajlandó lesz, hogy rendeződjön a konfliktus.

A rosszabbik eset az, ha képtelen szembesülni azzal, hogy maga is hibás, elzárkózik és reménytelen változtatni rajta.

Ebben az esetben az utált személynek döntenie kell, kompromisszumot köt-e a sorsával és marad a gyűlölködő mellett, vagy inkább elmenekül.

2013. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Van aki elég erős ahhoz, hogy egyedül kiheverje és van aki még segítséggel sem tudja. Ennyi.
2013. nov. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!