Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme így az életemnek?

Mi értelme így az életemnek?

Figyelt kérdés
Hamarosan esküvőm lesz, ami miatt nyáron elvállaltam egy igazán kemény munkát. Ugyan nagyon jól keresek, de a megkeresett pénzemből egy garast sem látok viszont, mind az esküvőre megy, az összeköltözésre, stb. A munkahelyemen heti hét napot dolgozom, itthon egy zombi vagyok, semmi hasznos dologba nem tudok kezdeni, mert sem energiám, sem időm nincs rá. A párom és az anyám között is a klasszikus háború folyik, aminek kereszttüzében én vagyok. Céltalannak, kilátástalannak látom az életem, az 5 évvel ezelőtti énem teljesen mást tervezett. Nagyon naturális típus vagyok, hegyet akartam mászni, egész életemben túrázni, és bejárni a világ még megmaradt lakatlan természeti kincseit. Mindezt megvitattam a kedvesemmel is, de csak a tipikus, klisés baromságaival jött, hogy "hidd el ez jobb is lesz..". Vele kapcsolatban is kétségeim támadtak, nagy álmodozó, a legnagyobb álma én vagyok és a kettőnk jövője, de annyira elvan foglalva a saját dolgaival, hogy ügyet sem vet a problémáim mélységére, fogalma sincs, hogy valójában mi a bajom, pedig sokszor próbáltam elmagyarázni, megbeszélni. Sajnos, már felmerül bennem a kérdés: akarom én mindezt? Heti hét napokat dolgozom, és mégis csóró vagyok, egy álmomat sem sikerült megvalósítani, járkálok az élők között, de magamat nem érzem annak, ahogy írtam: egy zombi. Olykor megfordul a fejemben, fogom magam és lelépek, messzire. Mit tanácsoltok? Mármint úgy az egésszel kapcsolatban. 24f
2013. nov. 15. 10:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
56%
miert kell házasodni? ink azt a pénzt tedd félre és valósítsd meg az álmod..majd feleségül veszed még.. akik szeretik egymást papírnélkül is szeretik!
2013. nov. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
76%

Nem teljesen értem, hogy pontosan miért is hajtod ennyire a melót.

Ha ennyire szükséged van a pénzre, akkor végül is ok, de tudatosítsd magadban, hogy csak átmenetileg tart ez a hajsza.


Mondjuk amit leírtál, abból igencsak úgy tűnik, hogy totálisan túl vagy terhelve, és kezdesz kiégni! Jó lenne leállni a melóval és hajtással!!


Azt sem értem, hogy mennyire jó az, ha minden pénzed elmegy az esküvő, összeköltözés témára, ok ezek nem olcsó dolgok, de azért nem biztos, hogy mindenedet csak erre kellene költeni!


Különben a célkitűzésed sem túl reális és főleg nehezen egyeztethető össze egy házassággal ilyen fiatalon:

"Nagyon naturális típus vagyok, hegyet akartam mászni, egész életemben túrázni, és bejárni a világ még megmaradt lakatlan természeti kincseit."

Ok, addig reális, hogy sokat túrázol, azt még meg is lehet valósítani, de tényleg azt várod az élettől, hogy majd bejárod a fél világot?

-Szerinted ez egy átlag magyar embernek, aki fizetésből él reális??

-Nem, nem az. Azt nem lehet megvalósítani, ezért nem jó célkitűzés, óhatatlanul csalódást okoz. Persze ne add föl, de olyan célt tűzzél ki, amit meg is tudsz valósítani: pl sok túra és esetleg több európai szép hely megtekintése, az egyelőre reálisabb.


Különben pedig az a fajta életvitel, amire vágysz, igencsak nehezen egyeztethető össze egy korai házassággal.


Azt sem értem, hogy miért is kell ennyire nagyon fiatalon házasodni, láthatólag nem olyan kötött életre vágysz még...

2013. nov. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%
Nekem volt egy ismerősöm, nagyon hasonlít a története a tiédre. Elnyert egy külföldi ösztöndíjat, de hazajött egy félév után végleg, mert minden hónapba jönnie kellett a menyasszonyához. A nő egy szabad percet nem adott neki, mert ha már 5 percet elkésett, vége volt a világnak. Doktori képzésre akart menni, de valamiért mégse jelentkezett, gondolom ebben is a hőn szeretett asszonyka keze volt. Megoldás? ha már most a fejedre nő, és gyakorlatilag minden pénzed a híres lagzira megy, mi lesz utána? Kínlódás, hogy nem az álmaid után mész. Én már megtapasztaltam az utóbbit, te ne tedd.
2013. nov. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

A házasságot nagyon át kell gondolni. Többek között azért van ennyi válás, meg rossz házasság, mert beleugranak idő előtt.

Sztem legalább 2 év boldog együttélés kell megelőzze a házasságot, ha 2 évig minden oké, akkor már van értelme belefogni, ha ezt szeretnétek.


(Nem vagyok jó véleménnyel az egyházakról különben ilyen téren. Értelmetlen tilalmakkal, gyakorlatilag belekergetik a vallásos embereket egy túl korai, éretlen házasságba, ami azután sok gondot és lelki furdalást okozhat...vagy a másik út, hogy beleőrülnek a teljesen természetes vágyakba, vagy megszegik a vallásos tilalmakat és lelki furdalás lesz ugyancsak belőle. Szuper.)

2013. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%
Ez semmiféleképp nem jó jel, hogy csak a saját problémái érdeklik, a tieidre meg csak mond valamit, hogy úgy látszódjon, mintha törődne veled. Ezt nevezed te társnak? Jóban rosszban, mi? Én nem készíteném ki magamat egy olyan dologért, aminek semmi értelme.
2013. nov. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
78%

Én nem házasodnék a helyedben. Nem az a gond, hogy 24 éves vagy, mert születnek jó házasságok is ebben a korban, inkább az, hogyha most az elején már ilyen a kapcsolat, később sem lesz jobb, sőt. A barátnőd ezek szerint nem foglalkozik veled és azzal, hogy valójában mire is vágysz, te pedig boldogtalan vagy.

Fiatal vagy, kezdj új életet. Nem leszel sokkal előrébb egy válással két év múlva...

2013. nov. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
70%

egy házasságban szükség van kompromisszumokra, de ha csak az egyik hajlandó rá, a másik nem; valamint túl nagyok az áthidalandó világnézetbeli különbségek, azt már nem kompromisszumnak hívják, hanem önfeláldozásnak. ilyen kapcsolatban nem érdemes élni.

"Nagyon naturális típus vagyok, hegyet akartam mászni, egész életemben túrázni, és bejárni a világ még megmaradt lakatlan természeti kincseit." ezzel kapcsolatban viszont inkább neked mondanám, hogy szállj le a földre. ez egy kalandfilmben oké, de a való életben? miből fogod magad eltartani? ebben a kérdésben ne a barátnődben keresd a hibát, ezt egy nő sem tudná tolerálni, hiszen ez az életvitel totálisan összeegyeztethetetlen egy átlagos, "normális" élettel, gyerekneveléssel. miért nem elég évente egy hétig túrázni, mintegy nyaralásféleképpen? ebben ő is csatlakozhat... ha viszont tényleg ezt az életet akarod, akkor ne nagyon vegyél feleségül senkit, szerintem, és menj.

viszont ha a realitások talaján maradunk, a másik problémád sokkal inkább aggasztó :( próbáltad már megbeszélni vele? észreveszi, hogy idegi roncs leszel, csak hogy olyan legyen a ruhája/virágok/dekor/torta/kutyaf***a az eskövőn, mint amilyet 6 éves korában rózsaszín felhők közt megálmodott? valószínű nem állt kétszer sorba, mikor az empátiát osztották. más kérdésekben is ilyen önző? mindenesetre én nem feltételezek róla látatlanban rosszat, nem is tudom, lehet, hogy csak annyira bezsongott, hogy tényleg nem esik le neki, hogy milyen aránytalanul nagy áldozatot hozol a puszta nagyzolás oltárán, a kedvéért. ha viszont nagyon is tisztában van vele, csak nem érdekli mert ENNYIRE önző.... akkor találsz majd valakit, akivel jobban egy hullámhosszon vagytok. azért próbáld meg vele megbeszélni.

2013. nov. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ha a másik boldogsága fontosabb neked mint a magadé, akkor ideje leállítanod ezt a most futó projektet. Ugyanis a barátnőd nem lesz boldog melletted, mert te sem vagy az, és nem arra vágysz amit felé haladsz. Az a gáz, hogy azt írod, egy fillért sem látsz a keresetedből mert minden az esküvőre megy. Hát ebből látszik, hogy az esküvőt nem érzed magadénak. Így semmi értelme. Ha ezt folytatod, azért hogy ne okozz csalódást a kedvesednek, akkor ennek tuti válás lesz a vége. Ez nem lesz jó senkinek. A másik, hogy gondolod, hogy összekötöd az életed olyannal akivel még a gondolataidat sem tudod megosztani, megbeszélni? Ez nagyon nem jól van. Ne másnak akarj megfelelni, mert ez sosem vezet jó felé. Ha szeret a lány, akkor megérti ha megálljt parancsolsz. Vagy elmegy veled egy jó túrára a hajtás helyett, vagy kiábrándul belőled, és akkor még időben voltál, hogy ne ugorj bele egy házasságba amit a hátad közepére sem kívánsz. Fiatal vagy még, előtted az élet, szeresd magad, mondd ki bátran mire vágysz és valósítsd meg. Aki ebben veled tart, az lesz az igazi társad! 39 nő
2013. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a meló miatti stressz és leterheltség miatt rosszabb színben látod a dolgokat, mint a valóság. Nekem, mikor nagy a hajtás az életemben, mindig jönnek a negatív gondolatok, bármivel kapcsolatban. Szóval lehet, ha kivennél egy hét szabit, elkezdenéd máshogy látni a dolgokat. Valamiért már egyszer eldöntötted, hogy ezt a lányt el akarod venni, nem? Szóval szerintem kikapcsolódás után át kellene újra gondolnod a dolgot. Attól még lehet, hogy ugyanígy fogod gondolni, csak akkor már megnyugodhatsz, hogy tényleg az a helyes, ha inkább lefújod az egészet.
2014. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!