Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kell anya beleegyezése, ha...

Kell anya beleegyezése, ha Németországba akarok költözni apával?

Figyelt kérdés
Elváltak, én pedig 16 vagyok.
2013. nov. 17. 09:22
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

1.Gyermekrablás az 14 éven aluli.

2.Ha önként megyek nem lehet semmi baja(megkérdeztem egy ügyvédet és azt mondta, hogy emberrablás az csak erőszakkal meg átveréssel működik.)

De rákerestem itt neten és ott is ezt írja.

Úgy hogy legközelebb, ha okoskodtok nézzetek utána.

2013. nov. 18. 12:08
 22/34 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de ha az anyád azt állítja, hogy elraboltak, addig amíg haza nem hozatnak senki nem tud megkérdezni, hogy önszántadból mentél-e
2013. nov. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha kiskorút akarnak kivinni tartósan külföldre,akkor a gyámhatóságnak is engedélyezni kell,aki előtte meghallgatja mind 2 szülőt,ha valamelyik ellenzi,úgy a bíróság vizsgálatot indít.

[link]

2013. nov. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:
Ha azt mondja, h elraboltak az meg hamis vád és őt büntetik meg.:)
2013. nov. 18. 19:05
 25/34 anonim ***** válasza:
47%

Nem hamis, csak nem igazolődik be...mivel az engedélye nélkül tartósan (1 hónapnál tovább) mész ki, vagy visz ki apukád a gyámhatóság is beszáll a "játékba" simán hazahozat, még ennél rövidebb idő esetén is, az hogy te beleegyeztél senkit nem érdekel, mert igaz hogy nem rablás, dekorlátozottan számítas cselekvőképesnek (16-18éves korig) és még el is tiltanak apukádtól


M azt hiszed a pénzbüntetéstől beszéltek eddig, de nem...

Hiába egyezel bele, az anyukádtól elvitt, pedig neki ítéltek, rablásnak számít, hiszen nem vagy 18 éves, még jól le is csukják miatta...

2013. nov. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Persze, halálbüntetésre ítélik nem?

Most mondom, h beszéltem ügyvéddel, nem kellene megmagyarázni, h mi az emberrablás.

Ahogy ha azt állítja, h elrabolt apám, de mi azt állítjuk, h szóltam, h jövök akkor őt veszik elő hamis vád miatt.

Az pedig büntetik.

Kár a gőzért!

2013. nov. 18. 19:15
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

És azt nem mondta el ez a hozzáértő ügyvéd, hogy továbbra sem fogja érdekelni a hatóságokat az, hogy te önszántadból mentél el, amíg anyád és a gyámügy nem engedélyezi írásban?

Az eredmény ugyanaz, téged hazahozatnak a rendőrséggel, ha kell akár minden nap, apád meg megy szépen a börtönbe azért, mert jogtalanul engedi, hogy nála tartózkodj.


Szóval, mielőtt te okoskodsz, talán minden részletről meg kellett volna kérdezni az ügyvédet. Mert az eset az, hogy továbbra sincs esélye annak, hogy kint élj vele.

2013. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Te ennyire értetlen vagy? Nem kell azt mondania, hogy elraboltak, csak bejelentenie, hogy eltűntél! Aztán megkeresnek és hazahoznak. Ennyi.


Neked beleszólásod nincs.

2013. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
0%
A legegyszerűbb az lenne, ha kérnétek az elhelyezésedet az apukádhoz...mivel 16 elmúltál nem utasítják vissza, ha azt akarod...akkor minden jogi hercehurcát meg lehetne előzni(ebben az esetben, ha te maradni akarsz apukáddal külföldön senki nem akadályozhat meg benne.
2013. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

A hozzáértő ügyvéd azt mondta, h ilyen gyakorikérdések oldalon ne foglalkozzak 8 általánossal rendelkező anyukák okoskodásával, mert azok szerint az apa akkor is börtönbe kerül, ha már nem is él.

És ezt tapasztalom is.

Tetszik vagy sem úgy is kimegyek aztán majd megunják.

Főleg, h nincs bejelentett lakcím meg munkahely meg semmi.

Kb évek óta így él kint.

Biztos engem fognak keresni, még az FBI-t is felhívják nem??

Az a két év gyorsan elszalad majd.

2013. nov. 18. 19:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!