Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagy szégyen, ha a gyereknek...

Nagy szégyen, ha a gyereknek az anyától lesz a neve?

Figyelt kérdés

apukával külön vagyunk, de annyit megígért, hogy adja a nevét a gyereknek. de nem akar semmit segíteni, mondtam nem is kell, ha így áll hozzá. a lényeg, hogy az anyja viszont le akarja beszélni, hogy ne vállalja el az apaságot. nem tudom mi lesz ennek vége. de az én családom speciel azok után, hogy majdnem kitagadt(először, mert gyereket vállalok egyedül) de most aztán végképp lenéznek, hogy még a nevet is nekem kell neki adni.

most egész életemben szégyenkeznem kell, meg a gyereknek is, HA így alakulna?


2013. nov. 23. 09:39
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
*családi/vezetéknévről van szó
2013. nov. 23. 09:39
 2/44 anonim ***** válasza:
77%
Nem hinném. Ettől senki sem lesz kevesebb! A te döntésed!
2013. nov. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
csak valahogy olyan szánalommal tekint rám pl bnőm is, aki viszont normális családi állapotba vállal gyereket, szerető férjjel
2013. nov. 23. 09:43
 4/44 anonim ***** válasza:
74%
Nekem különleges nevem van, először csak az én nevemet, most az apjáéval közös nevet kapta. Én egy percig nem éreztem, hogy most ez szégyen. Ne foglalkozz senkivel, ha úgy alakul, hogy a te nevedet viseli se történik semmi.
2013. nov. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

erre azt mondták, hogy vissza nem vonható, meg nem változtatható

nem értelek előző

2013. nov. 23. 09:46
 6/44 anonim ***** válasza:
67%
Ne foglalkozz senkivel! Neked is lehet még boldog családi életed! :)
2013. nov. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
77%

Dehogyis!

Az én lányom az én vezetéknevemet kapta, nem szégyen, ugyan már!

Sőt viccelni is szoktam vele, hogy ő a kis húgom.:)

2013. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
59%
azért nem vállalja, mert ha elismeri az apaságot, akkor később fizetésre kötelezhető..
2013. nov. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
de én azt kikötöttem, hogy nem kell a pénze. és erre mondta, hogy ok, adja a nevét, csak ugye az anyós is ott van...de pont most az anyós nyugtat, írtam neki, hogy ez nálunk valahol szégyen. meg nekem segít itt a családom, szóval nem a pénz kell, meg stb. mondta próbál segíteni. hát nem tudom...
2013. nov. 23. 09:59
 10/44 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, miért lenne már szégyen? Ha nekünk lenne gyerekünk a párommal, én (férfi) valszeg megpróbáltam volna egyenesen rádumálni, hogy az Ő családnevét kapja, ugyanis náluk a családban csak lányok vannak, tehát az ő nevük kihal, ellenben nekem már van gyerekem a saját nevemen előző kapcsolatból, az tutin nem hal ki már...

A névviselésnek és a tartásdíjnak meg nem sok köze van egymáshoz, akár házasságban is lehetnek az anya nevén a gyerekek, ott is csak egy megkötés van, hogy az adott házasságból születő minden gyereknek azonos a családneve, hogy aztán az az apáé, az anyáé, vagy a kettő kötőjellel, ez a pár döntése.

A sipákoló kőkonzi vínasszonyokkal meg ne foglalkozzál, ők ottfelejtődtek a XIX. században kb...

2013. nov. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!