Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szokatlan, túl ismeretl...

Nagyon szokatlan, túl ismeretlen nevet adni kiszúrás egy gyereknek?

Figyelt kérdés

Most vagyok várandós a harmadik gyermekemmel, aki 90%, hogy kisfiú lesz (van már egy 17 és egy négy éves lányunk). Mindkettőjüknek kissé ritka a nevük, de mégsem annyira ismeretlen, mint amit a kisfiunknak szeretnénk adni. Akinek eddig elmondtuk, hogy melyik nevet szánjuk neki, mindenki nagyot nézett, és bár néhányan azt mondták, hogy szép és különleges, de gondoljuk meg, mert csúfolni fogják miatta egész életében (nem azért, mert ilyen Brájen vagy Rómeó), mindenhol ezerszer el kell majd mondani, mert annyira ismeretlen lesz stb.

Most pedig teljesen elbizonytalanodtunk a férjemmel, mert bár én annak idején nagyon örültem volna, ha nem én vagyok a hatodik Anna az osztályban, sokan azt mondják, inkább legyen a gyereknek átlagos, gyakori neve, mint valami különleges, szokatlan.

Ti mit gondoltok erről? Adnátok különleges nevet a csemetéteknek?


2013. aug. 27. 00:29
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/107 anonim ***** válasza:
85%
nekem különleges nevem van és nem bánom,szeretem :)
2013. aug. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/107 anonim válasza:
86%
jó ... de mi az?
2013. aug. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/107 anonim ***** válasza:
19%
Szerinte nagyon szép a Rómeó név.
2013. aug. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/107 anonim ***** válasza:
64%
Pontosan melyik névre gondoltatok? Csak kíváncsiságból. Egyébként én is különleges nevet szeretnék a gyerekeimnek, olyat, amire később büszkék lehetnek.
2013. aug. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/107 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy Te így vagy vele! Én annak idején, gimnazista koromban olyan boldog lettem volna, ha valami egyedi, különleges nevem van. :) Emlékszem, volt az iskolában egy Abigél nevű lány, és igazi kuriózumnak számított a sok Anna, Anikó, Szilvia, Mónika, Gabriella, Melinda között.

Akkor döntöttem el, hogy ha egyszer gyerekem lesz, biztosan olyan nevet fogok neki adni, amiből nem szaladgál ezerötszáz az utcán.

2013. aug. 27. 00:37
 6/107 anonim ***** válasza:
90%

Nekem is különleges nevem van Kalliopé, sosem csúfoltak miatta, és én szeretem..

De vannak "különleges nevek" amiket én nem tanácsolnék..

Azért a különleges nevek között is vannak borzalmasak, amik tényleg csak bosszúságot tudnak majd okozni..

2013. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/107 anonim ***** válasza:
84%
1.vok viszont másodunokatesóm Zoárd és borzasztó...Zocsinak becézik.....hát egyenesen rosszul vagyok tőle.
2013. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/107 anonim ***** válasza:
91%

Ha nem röhejes, hanem tényleg szép, akkor adjátok nyugodtan a gyereknek.

Mostanában nem nagyon hallottam hogy az oviban vagy iskolában bármilyen nevű gyereket csúfolnának, mert sokuknak van ritkább vagy érdekesebb neve. Ki csúfolná ki? Kíra, Dominik vagy Málna?


Ha meg a gyerekek csúfolni akarnák, akkor úgyis fogják mert duci, szemüveges vagy bármi miatt, mert okot találnak rá.


Amúgy az enyémnek is Magyarországon nem megszokott és egyáltalán nem is ismert neve van (külföldi az apja), és eddig sehol sem csúfolták.

2013. aug. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/107 A kérdező kommentje:
Elnézést, az előbb, amikor válaszoltam, még csak egy komment érkezett. Akit érdekel a név, privátban írjon, szívesen leírom! :)
2013. aug. 27. 00:38
 10/107 anonim ***** válasza:
94%
DE MI AZ? ugyanis csak ettől függ,hogy mennyire b_szol ki szegénykével.
2013. aug. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!