Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen esetben szerintetek...

Ilyen esetben szerintetek megtartsam a gyereket?

Figyelt kérdés

Van egy öt hónapos kisfiunk és úgy néz ki, hogy megint terhes vagyok (orvoshoz majd holnap megyek). Párom nagyon örül mert így legalább felnőne a két gyerek együtt.

Nem tudom mit tegyek. Mit tanácsoltok?


2013. nov. 24. 11:41
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha eldöntötted, hogy nem tartod meg, akkor minek írod ki a kérdést?
2013. nov. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
A párom szeretné, ha megtartanám. Mondjuk ő könnyen van vele mert nem ő lesz otthon két csecsemővel.
2013. nov. 24. 12:29
 23/44 anonim ***** válasza:
95%

Ha te elakarod vetetni, akkor el is fogod. Mert akárhányan írták, hogy ezzel semmi probléma nem lenne, te csak a saját kényelmességedet félted, már csak azt nem értem, miért szül gyereket egy olyan, akinek teher foglalkozni vele!?

Ja és a gyereket nem a gólya hozzá, hogy csak úgy lesz...

2013. nov. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
75%

Igen, nagyon nehéz két kicsivel. Nem értem, miért kell azt hazudni hogy nem. Kettőt pelenkázni, egyszerre fogzanak, a kicsit szoptatni miközben 1 évesen még talán a nagy is igényelni fogja, arra sincs garancia hogy az 1 éves át fogja aludni az éjszakát tehát felváltva kell kelni hozzájuk, oltásra vinni őket - igenis nehéz ilyen kicsi korkülönbséggel.


Attól még, hogy a párod dolgozni fog (miért, most nem dolgozik amúgy?), fog tudni segíteni ha akar. Bevásárlás, délután leviszi őket sétálni, nyáron úgysem tudtok napközben menni a 40 fokban, házimunka, főzés stb. De ha anyagilag nem gond, egy ideig tudjátok rendelni is az ebédet, vannak olcsó és jó helyek, csak utána kell nézni.


Arra viszont ne számíts, hogy majd jól lekötik egymást meg hasonlók. Erre semmi garancia sincs. Lehet, hogy így lesz. De az is lehet, hogy fél percenként összevesznek-összeverekednek tinikorukig.

2013. nov. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
91%
Miért lenne nehéz két kicsivel? Anyám egyszerre hármat nevelt kis korkülönbséggel segítség nélkül, én is kettőt. Simán meg lehet oldani, nem nagy cucc.
2013. nov. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
59%

"Igen, nagyon nehéz két kicsivel. Nem értem, miért kell azt hazudni hogy nem. Kettőt pelenkázni, egyszerre fogzanak, a kicsit szoptatni miközben 1 évesen még talán a nagy is igényelni fogja, arra sincs garancia hogy az 1 éves át fogja aludni az éjszakát tehát felváltva kell kelni hozzájuk, oltásra vinni őket - igenis nehéz ilyen kicsi korkülönbséggel. "


Ne írjál már hülyeségeket! 1 éves gyerek nem igényli a szoptatást, normális országokban fél éves korig szoptatnak és kész, utána megy vissza az anyuka dolgozni. Csak magyarországon szokás még a 3 éves gyereket is cicivel tömni, mert "majd leválasztja magát". Persze! Egy gyereknek ez természetes, jó hogy kéri, ha egyszer nem ismer mást...

2013. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Jó, akkor neked nem volt nehéz. De ha már eleve úgy áll hozzá a kérdező, hogy nem is akarja a gyereket, akkor nehéz lesz.


Megjegyzem, nekem a legtöbb barátnőm kikészült a kis korkülönbségtől, kivétel nélkül mindegyik megbánta, hogy nem vártak pár évet.

2013. nov. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

Én is megtartanám a babát, csak nem tudom elképzelni, hogy fogok boldogulni.

A fiam már nem szopik éppen ezért lettem megint terhes.

2013. nov. 24. 13:02
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Mi az összefüggés a szoptatás meg a teherbe esés között? Szoptatás közben is teherbe lehet esni. Attól függ, védekeztek-e; de ti nyilván nem tettétek (vagy nem rendesen).
2013. nov. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:
Ha szoptatsz akkor elvileg nem eshetsz teherbe.
2013. nov. 24. 13:06
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!