Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen körülményekre vállalnát...

Milyen körülményekre vállalnátok harmadik gyereket?

Figyelt kérdés

Pl. mekkora lakásba, milyen fizetésre, stb.

Inkább legyen kettő, akiknek jó esetben mindent meg tudsz adni, vagy legyen hàrom, de akkor össze kell húzni a nadrágszíjat?

( Egy ismerősöm példájából kérdezem, s érdekel ki mit gondol.:)


2013. nov. 14. 20:51
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%

Inkább kettő, akinek mindent meg tudok adni.


Ahogy én tervezem (persze ez nem követendő, de én így szeretném).


Annyi gyereket vállalok, hogy:


- A fix megélhetésünkön (lakhatás, rezsi, stb...) felül gyerekenként mai értéken min. 80e forintnyi összeg maradjon, amit a gyerekre költhetek anélkül, hogy máshonnan kéne elcsoportosítanom pénzt. Tehát 2 gyerekre 160, háromra 240....

- Ahány gyerek annyi szoba. Nagy szoba nem kell, de legyen minden gyereknek legalább 9-10 nm-es saját szobája iskolás korukra, ahova el tudnak vonulni tanulni vagy ha egyedüllétre vágynak. Az, hogy ez saját ingatlan vagy bérlemény nem érdekel

2013. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
78%
Mi négyen vagyunk, úgy hogy még két gyereket se tudnának rendesen, teljeskörűen eltartani a szüleim. Csak és kizárólag akkor vállaljátok be, ha biztos vagy benne, hogy egyetem utolsó évéig el tudod tartani a gyerekeidet anélkül, hogy egyiknek kevesebb jutna, mert most a nagyobbiknak fontosabb ez meg az. Jó nagy viszályokat tud ez kelteni, tapasztalat. És ahol nem jut pénz csomó fontos dolgora, az elég hamar kikezdi a boldogságot is.
2013. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. én pld. már másodikat se merek, pedig most jó a fizetésünk, kicsike hitelünk van még hátra.. autónk is van, és minimális megtakarítás.. de én arra gondolok, hogy nem tudom mi lesz 15-20 év múlva.. lehet hogy munkanélküliek leszünk, vagy betegek? 45-50 fölött, ha állás nélkül marad az ember... szóval a gyerek ahogy nő, egyre többe kerül. Pld. én a középiskola, főiskola éveitől félek (anyagi biztonság értelemben). Úgyhogy nálam a mostani helyzet nem mérvadó. De ez másokat ne rettentsen el :)
2013. nov. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
37%

nekem egy van, előre szólok, nehogy le legyek szólva, hogy milyen mocsok vagyok :)


De ha kettő van, a harmadikat már megéri bevállalni anyagilag, mert nem kerül pénzbe, hanem hozza pénzt... családi adókedvezmény, nagycsaládos gázkedvezmény, ingyenes tankönyv, gyermekétkeztetés kedvezménye...

2013. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem a már meglévők elsőbbséget élveznek, ez lehet furcsán hangzik így,de ha azon kell gondolkodni hogy mennyivel jutna nekik kevesebb egy lehetséges gyerekkel az nem szerencsés.El nem vetném, hisz ma már 35-40. évesen is egészséges gyerekek születnek.
2013. nov. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
27%

Így van, ahogy a 4. válaszoló írja, anyagilag nem lenne megterhelő, nagyon sok kedvezményt kapnak a 3, vagy több gyereket nevelők.

Addig gondolkoztunk a 3. gyereken, hogy közben kifutottam a még normális kategóriába tartozó szülési életkorból.

2013. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
54%

Ha csak nem minimálbéres az anyuka akkor bőven nem éri meg az adókedvezmény miatt összehozni még egy gyereket ahelyett, hogy +1 fizetés lenne a családban.


De hát a cigányok is ezt csinálják, úgyhogy a valóságban - sajnos - anyagi szempontból igaza van a kollégának.

2013. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
96%

"ingyenes tankönyv"


Idei évtől minden elsősnek felmenő rendszerben ingyenes tankönyvet kap, az egykék és a nagy családos gyerekek is.

Ahhoz jól kell keresni, hogy akkora adóalapod legyen, hogy kihasználhasd teljesen. Persze, most jön a választás ígérgetnek fűt fát, de ha vége a választásnak és nem lesz belőle semmi akkor sem tehetem a gyereket az utcára.

Kedvezmény csak messe habbal.

2013. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
36%

Ha kettőt el tudunk tartani, akkor a harmadikat is. Én háromgyerekes családban nőttem fel, gyakorlatilag minimális pluszköltség volt. Három gyerekre már szinte mindenhol adnak kedvezményeket, szóval nem még egyszer annyi kell rá, hanem jelentősen kevesebb. Az iskolában kb. minden ingyen vagy nagyon olcsó volt a tankönyvtől a kaján át a kollégiumig, edzésen is kedvezményt kaptunk, a távolsági közlekedés is szinte ingyen van... oké, nagyobb házat kellett fenntartani, de ez sem jelentett olyan nagy pluszköltséget.

Viszont imádtam és most is imádom a testvéreim, nagyon jó, hogy vannak :)

2013. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
96%

"De hát a cigányok is ezt csinálják, úgyhogy a valóságban - sajnos - anyagi szempontból igaza van a kollégának."


Igen csak őket nem érdekli, ha a gyerek egész nap semmit nem eszik az iskolai menzán kívül vagy, hogy télen nincs cipője, vagy hogy 8 általánosnál többre vigye az életben.

Ki akar ilyen életet a gyerekének? Persze így kap segélyt és van cigi, pia de semmi a gyereknek.

2013. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!