Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szolnatok a helyemben a...

Ti szolnatok a helyemben a gyamugynek?

Figyelt kérdés

A szomszedomban el egy no a 7 eves kisfiavl.

A no egesz eleteben zullot noszemely volt.

17 evesen szulte meg a fiat.

Apja nincs a gyereknek.

Az anyat csak a szeretoje es a baratnoi erdeklik.

A gyermek nagyon el van hanyagolva/

Egyedul megy haza az iskolabol.amugy hozza kell tennem,hogy egy nagyon forgal;mas korneyken lakunk.

A multkor ha egy jarokelo nem rantja el az atkelon,akkor el utotte volna egy auto.

Ennek szemtanuja volta.

Tudni kell,hogy ez a gyermek az utca ordoge,nagyon rossz,sajnos neveletlen.

Sokszor tragar szavakat kiabal ismeretlen emberek utan,amikor a kertben van,es kovel dobigalja oket.

Nallunk is szamtalanszor mar be csengetett es utana persze elfut.

De en ennek ellenere nagyon sajnalom.

A multkor beszelgettem az egyik nagynenyukkel,aki havonta meglatogatja oket,es nagyon panaszkodott,hogy a gyremek,amikor haza megy az iskolabol akkor,sajat maga kell enni tegyen maganak,es sokszor a hutobol ugy hidegen eszik,mert hat nincs ki melegitsen neki ugyabar etelt.

Az anyarol tudni kell,hogy 3 valtasban dolgozik,es szinte soha nincs othon.

De ha othon is van,akkor is csak a baratnoivel csavarog,vagy a szeretojevel.

A gyermeket nagyon sokszor bantalmazza,szoval megveri,ha rossz,mert at hallatszik hozzam,amikor a geyrek visit a sirastol,az anya meg ordit.

Koszonom,hogy vegig olvastatok.

Kerlek adjatok tanacsot,hogy mit tegyek.

Szivem szerint fel jelentenem,de nem akarok problemat se utana magamnak az anyaval,hogy en bele szolok az eletebe.


2013. nov. 25. 11:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg súlyosan bántalmazza, akkor azért lehet szólni, de az, hogy egyedül jár haza, meg hogy magának szed ételt azért nem akkora probléma, hogy ezzel a hatóságok foglalkoznának.
2013. nov. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a gyermeknek nem jó, hogy igy nevelkedik fel, viszont az anyja 3 müszakban dolgozik, ez sem lehet könnyü.Most ha feljelented, gondolod változni fog a helyzet, legfeljebb elveszik tõle és az anyja biztosan harcolni fog, hogy visszakapja.Nem tudom nehéz ügy.
2013. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Előbb megérdeklődném, hogy mi ilyenkor az eljárás. Nagyon sajnálom szegény gyereket, de ha úgy kezelné a gyámügy, hogy beteszi állami gondozásba, sajnos az sem jobb.
2013. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
ha valóban nagyon súlyos a helyzet,én szólnék....a gyermek érdeke ezt kívánja,és még valami soha nem bocsájtanám meg magamnak ha a gyermekkel történne valami az elhanyagoltsága miatt,és én tudtam csak közömbös akartam maradni....sok ilyet hallottunk ahol szinte mindenki tudott mindent mégsem szólt senki semmit....és nagy baj lett
2013. nov. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel iskolás a gyerek, a tanítónőjének már tudnia kellene a helyzetéről.

Talán először a tanítójával beszélj.

2013. nov. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Hat en nem tudom,hogy mennyire normalis,hogy egy elso osztalyos gyermek magaba megy haza az iskolabol,es hogy a hutobol a jeg hideg etelt eszi.

Nagyon nagy felelotlenseg szerintem,egy 7 evest magaba hagyni othont.

Volt mar arra is pelda,hogy a kest a kezebe szurta,amikor magaban othon volt.

Mindenesetre koszonom a valaszokat.

2013. nov. 25. 11:45
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ebből a verés lehet olyan, ami miatt szólni kéne. A többit így nem lehet eldönteni.

Én is egyedül jártam haza az iskolából elsős korom óta, én melegítettem meg magamnak az ételt, mert a szüleim elváltak és anyukám dolgozott. Ez így önmagában még nem rossz.

Tényleg jó ötlet, hogy a tanítónénivel beszélj először, végül is a fél napját ott tölti a kisgyerek, biztosan látszik rajta, ha valami gond van, illetve a tanulmányi eredményein is.

2013. nov. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Látom, többen is aggódtok a gyerek sorsáért. Te is, a nagynénje.... A gyámügynek nem jó ötlet szólni, mert ha elveszik az anyától, akkor még ennél is rosszabb lehet a sora. Az intézetben még brutálisabb bántalmazásban részesülne a nagyobbaktól.

Nektek kellene összefogni, és kicsit felkarolni őt. Néha meghívni magatokhoz enni, beszélgetni vele, kirándulni hívni...., ha van rá mód. A nagynénjének erre lenne lehetősége. Ha tőletek jó példát tanulna, szeretetet kapna, azzal segíthetnétek a legtöbbet.

2013. nov. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem nem kell beavatkoznod.

A nő dolgozik, a gyerek jár iskolába, van otthona, élelme, és nem a te dolgod, hogy az anyja hány évesen szülte, és nincs apja a gyereknek. szerintem már az is pozitív, hogy 17 évesen megtartotta, nem elvetette v állami gondozásba adta!

Van szeretője? mégis mit csináljon 24 évesen?

Szerintem nem a szomszédok megfigyelésével kell időt tölteni.

Van védőnő, az óvodában is és iskolában. Az előbbi intézményekben van gyermekvédelmis, gyámügyes. Van gyermekjólétis minden kerületben illetve településen.

Akár hiszed akár nem, a szociális háló működik, és nem a szomszédok "megfigyelése" a döntő.

szerintem hagyd őket békén, esetleg segíts a gyerkőcnek ha van rá időd,mert az anya úgyis sokat magára vállalt, hogy becsülettel el tudja tartani.

2013. nov. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetnéd hogy tudnál-e segíteni valamiben.

Sokszor nem látunk bele dolgokba, te sem tudhatod mi zajlik bennük vagy miért.

Gondolom az anya azért dolgozik 3 műszakban hol eltartsa a gyerekét, én csak azt nem értem, ha van nagynénje, akkor például ha anyuka dolgozik miért nem segítenek a fiúnak.

Nem neked kellene itt helyre tenni a dolgokat...

Még az is lehet hogy hiperaktív.

2013. nov. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!