Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti szolnatok a helyemben a...

Ti szolnatok a helyemben a gyamugynek?

Figyelt kérdés

A szomszedomban el egy no a 7 eves kisfiavl.

A no egesz eleteben zullot noszemely volt.

17 evesen szulte meg a fiat.

Apja nincs a gyereknek.

Az anyat csak a szeretoje es a baratnoi erdeklik.

A gyermek nagyon el van hanyagolva/

Egyedul megy haza az iskolabol.amugy hozza kell tennem,hogy egy nagyon forgal;mas korneyken lakunk.

A multkor ha egy jarokelo nem rantja el az atkelon,akkor el utotte volna egy auto.

Ennek szemtanuja volta.

Tudni kell,hogy ez a gyermek az utca ordoge,nagyon rossz,sajnos neveletlen.

Sokszor tragar szavakat kiabal ismeretlen emberek utan,amikor a kertben van,es kovel dobigalja oket.

Nallunk is szamtalanszor mar be csengetett es utana persze elfut.

De en ennek ellenere nagyon sajnalom.

A multkor beszelgettem az egyik nagynenyukkel,aki havonta meglatogatja oket,es nagyon panaszkodott,hogy a gyremek,amikor haza megy az iskolabol akkor,sajat maga kell enni tegyen maganak,es sokszor a hutobol ugy hidegen eszik,mert hat nincs ki melegitsen neki ugyabar etelt.

Az anyarol tudni kell,hogy 3 valtasban dolgozik,es szinte soha nincs othon.

De ha othon is van,akkor is csak a baratnoivel csavarog,vagy a szeretojevel.

A gyermeket nagyon sokszor bantalmazza,szoval megveri,ha rossz,mert at hallatszik hozzam,amikor a geyrek visit a sirastol,az anya meg ordit.

Koszonom,hogy vegig olvastatok.

Kerlek adjatok tanacsot,hogy mit tegyek.

Szivem szerint fel jelentenem,de nem akarok problemat se utana magamnak az anyaval,hogy en bele szolok az eletebe.


2013. nov. 25. 11:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat.
2013. nov. 25. 12:05
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

9-el egyetértek maximálisan.


Ami miatt szólni kéne, az a verés. De ezt honnan tudod? Egy gyerek verés nélkül is tud hisztizni.


Mitől is züllött az anya? Mert rendesen dolgozik? Vagy mert gyereket szült? Vagy mert barátja van?

2013. nov. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Ugy dontottem,nem szolok bele.

2013. nov. 25. 12:12
 14/19 anonim ***** válasza:

Én azt mondom,h.próbálj a gyerekre koncentrálni.Ahogy írták,hívd át dagatokhoz,ezt elötte beszéld meg az anyukával.

Egyedülálló anyaként egy 4éves kisfiúval hidd el,tudom,h.borzalmasan nehéz helyt állni.Dolgozz,legyen otthon étel,tiszta ruha,a rezsi legyen kifizetve,óvodába vidd,hozd,ha beteg ápold,de legyen gyógyszerre,gyümölcsre,vitaminra pénz.Hogyan?Egyedül,de a munkádat tartsd meg,miközben csak a gyerekedért élsz.Sajnos az ilyen anyák sokszor nem tudnak olyan türelmesek lenni,mint akik a párjukkal osztoznak az élet nehéz feladatain.Ez az anya dolgozik,iskoláztatja a gyerekét,van étel mikor hazaér.És mivel a hütőből hidegen eszi,feltételezem,h.főtt kaja,nem csak vajas kenyér.És ahogy írták,egy gyereknek nem feltétlenül kell fakanál,nadrágszíj,h.ordítson.Mivel említettem,h.egyedül nevelem a kisfiam,hiányzik az apai szigor,talán dacol is,h.keveset vagyunk együtt,így nagyon akaratos,hisztis,alig birok vele.Ilyenkor zeng tőlem a lépcsőház.A végén én bőgök!Mert bánt a lelkiismeretem,h.megbántottam életem értelmét!Hidd el piszkosul nehéz!

Ne feljelentsd a gyámügyön,mert csak rosszabbat teszel vele.Inkább próbálj meg segíteni ha szeretnél és tudsz is.

2013. nov. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Te nem az a nő vagy, aki a sógornőjével lakik egy udvarban és Szlovákiából ír? Tudniillik neki is 7 éves a fia és 17 évesen szülte. Ettől függetlenül sajnálom a gyereket és örülnék, ha hozzátok kerülne - mégiscsak családtag és az anyját is láthatná.
2013. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
annyit hozzátennék, ha szól is a gyámügynek, nem azaz első dolguk, hogy intézetbe dugják, hanem ha látják hogy nincs megfelelő körülmény a családtagokat kérdezik meg először, ki tudná magához venni. Nehéz döntés az ilyen, egyrészt én is azt mondom dolgozik... próbálja eltartani a fiút... egyedül nagyon nehéz ez. Másrészt el van hanyagolva... Gyámügy amúgy lehet tudna segítséget is felajánlani, valakit aki vigyáz a fiúra amíg ő dolgozik, hogy ne legyen egyedül vagy másik munkát keresnek neki hogy ne kelljen 3 műszakban dolgoznia. Nem azaz elsődleges cél hogy elszakítsák a családtól, hanem segítenek megoldani a problémát! Ha 3 műszakozik.. azért abba belegondoltatok hogy egy 7 éves tök egyedül tölti otthon az éjszakát??? Meg délutános műszakban az anyuka 10 után ér csak haza??? Ez azért nem normális... Névtelenül is lehet bejelentést tenni... Senki nem fogja megtudni ki telefonált be...
2013. nov. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Én szólnék!


A volt szomszédunknak is fiatalon született meg a kislánya. Pár hónapos volt a baba, mikor hallottam többször, hogy kiabál vele, hogy ne sírjon "fenyegeti", hogy megveri ha nem hagyja abba és ilyenek... Én is gondolkoztam, hogy szóljak, de nem tettem. Végül a kisbaba 5 hónapos korában kórházba került, mert "beütötte" a fejét és valamilyen ömleny keletkezett a fejében. A rendőrség bántalmazás nyomait fedezte fel a gyereken, el is vették az anyukától. Ha szólok is lehet, hogy elevszik, csak előbb valószínűleg. A kislány fogyatékos lett. Nem mondom azt, hogy nem tudok aludni, vagy folyamatos lelkiismeret furdalásom van, mert álszent lenne, de gyakra eszembe jut, hogy én is hibás vagyok, hogy nem védtem meg a pici lányt.

2013. nov. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sajnos a gyámügyet ez nagyon nem fogja érdekelni.
2013. nov. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nehéz a kérdés mert ha intézetbe kerül ott is verésekben részesül. És nehéz felmérni hol kisebb a terror viszont érteklemszerüen ott jobb neki. gyakran egy alkoholista családban még mindig jobb sora van egy gyereknek mint az intézetben. ott pl. eltörhetik a kezét verés közben, volt rá példa. vajon az anyja is ennyire bántalmazza?


ha mindenképpen segiteni akarnál akkor azt nyomozd ki van e rendes rokon aki magához venné...


ez ugyanis valódi segitség lenne.

2013. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!