Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a lelki társam,...

Mit tegyek, ha a lelki társam, a tökéletes párom ennyivel idősebb nálam?

Figyelt kérdés

Én sem vagyok már tizenéves, tehát felnőtt nő vagyok. Megismertem egy férfit, aki az apám lehetne (mi több, még nála is idősebb 3 évvel - egészen pontosan 33 év van köztünk).

Nincs apakomplexusom, nincs nekem semmilyen bajom, ezért is aggaszt annyira az az érzés, hogy nem találkoztam még olyan férfival, akivel ennyire egy hullámhosszon lettünk volna, ennyire azonosak lettek volna a nézeteink, gondolkodásunk. Nem beszélnék szerelemről, mert ez a korkülönbség nekem is sok, de az biztos, hogy ha korban összeillenénk, őt szeretném férjemnek és a gyermekeim apjának.


Egyszerűen nem tudom mit kezdjek ezzel az egésszel. Úgy érzem rátaláltam a másik felemre, de nem lehetünk együtt, mert tulajdonképpen egy generációs különbség van köztünk. A szívem szakad meg, hogy nem akkortájt születtem, amikor ő.


Hogyan lehet ezt feldolgozni? Fel lehet-e egyáltalán dolgozni, hogy a lelki társaddal nem lehettek együtt?


2013. nov. 26. 18:59
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
100%
Az én párom 20 évvel idősebb, nincs pénze, nem is jóképű de nekem ő az igazi.
2013. nov. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Bármennyire is szépen hangzik, hogy egy kapcsolat csak 2 emberre tartozik, ez azért nem teljesen így van. Nem vonulnánk el a világ elől, márpedig az emberek többsége rosszindulatú, így szerintem jogosan félek attól, hogy sokan szólnának meg minket a korkülönbség miatt. Gondolom a legtöbben azt feltételeznék rólam, hogy egy r_banc vagyok, csak a pénzéért vagyok vele vagy éppen elszerettem a feleségétől, stb. És persze, lehet mondani, hogy ezzel nem kell foglalkozni, de azt hiszem, ez komolyan meg tudja mérgezni a legjobb kapcsolatot is. Úgyhogy én ettől nagyon félek.


Nem, már nincs felesége, elváltak. Van 2 gyereke, de már felnőttek, hasonló korúak, mint én. Ezért még az is benne van a pakliban, hogy ő esetleg már nem is akarna gyereket. Ilyen messzire még nem jutottunk, nem beszéltünk még érzelmekről, így ezt nyilván még nem tudtuk tisztázni.

Egyébként úgy érzem, hogy kölcsönös az egymásra találás, sokszor hangsúlyozza, hogy nem találkozott még hozzám fogható nővel.


Jó volna átadnom magamat az érzelmeknek, de túl sok mindentől félek egyelőre ezzel kapcsolatban.

2013. nov. 26. 20:08
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem Te lennél az első, sem az utolsó egy ilyen kapcsolatban. Ha tényleg így érzel akkor ne állj neki ellen, nem ártasz/ártotok vele senkinek :)
2013. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
95%
Én el bírok képzelni egy ilyen helyzetet és szerintem szörnyű lehet, főleg hogy annyira sok a szemét, lelketlen férfi és rohadt nehéz normális társat találni. El se tudom képzelni, mit csinálnék egy ilyen helyzetben.
2013. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy van egy ismerősöm, aki pont ebben a helyzetben van, de ő felvállalta a harcot a világgal. Azért őt sem irigylem és nem feltétlenül amiatt, hogy mit szólnak hozzá az emberek, hanem azért, mert egy ilyen kapcsolatban szerintem sokkal több a felmerülő probléma, amit meg kell oldani, mint az egykorúak között. Például ő hamarabb megbetegszik, mert idősebb és sorolhatnám...
2013. nov. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
60%
Az élet nem egy romantikus lányregény, amiben lelki társad van, és csak ő az egyetlen akivel minden klappol. A valóságban akár több száz férfi is futkározhat akivel ugyanúgy sikerülne egy hullámhosszra kerülnöd, tetszene kívül belül. Lépj tovább, keress és meg fogod találni azt/azokat, akik szintén illenek hozzád.
2013. nov. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
51%
Azért én elgondolkodnék rajta, hogy összejöjjek-e valakivel aki már elérte az átlagéletkort úgy, hogy te még az életed elején tartasz.
2013. nov. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
Úgy vetted ki a szavaimból, hogy én nem gondolkodom éppen ezen? :)
2013. nov. 26. 21:59
 19/40 anonim ***** válasza:

Igazad van, rosszul fogalmaztam. Én a helyedben NEM gondolkodnék ezen. :D


Ha annyira jó meg minden, lehet játszani a gondolattal, kipróbálni mi lenne ha, stb. De erre kapcsolatot építeni nem lehet.

2013. nov. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

ejj de sokan szeretik itt a ráncos zacskót

oldje.com ;-)

2013. nov. 27. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!