Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a lelki társam,...

Mit tegyek, ha a lelki társam, a tökéletes párom ennyivel idősebb nálam?

Figyelt kérdés

Én sem vagyok már tizenéves, tehát felnőtt nő vagyok. Megismertem egy férfit, aki az apám lehetne (mi több, még nála is idősebb 3 évvel - egészen pontosan 33 év van köztünk).

Nincs apakomplexusom, nincs nekem semmilyen bajom, ezért is aggaszt annyira az az érzés, hogy nem találkoztam még olyan férfival, akivel ennyire egy hullámhosszon lettünk volna, ennyire azonosak lettek volna a nézeteink, gondolkodásunk. Nem beszélnék szerelemről, mert ez a korkülönbség nekem is sok, de az biztos, hogy ha korban összeillenénk, őt szeretném férjemnek és a gyermekeim apjának.


Egyszerűen nem tudom mit kezdjek ezzel az egésszel. Úgy érzem rátaláltam a másik felemre, de nem lehetünk együtt, mert tulajdonképpen egy generációs különbség van köztünk. A szívem szakad meg, hogy nem akkortájt születtem, amikor ő.


Hogyan lehet ezt feldolgozni? Fel lehet-e egyáltalán dolgozni, hogy a lelki társaddal nem lehettek együtt?


2013. nov. 26. 18:59
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:

Leírtam, hogy szerelmet nem érzek. És nem hurrogtalak le, te voltál az, aki azzal nyitott, hogy én keverem a szezont a fazonnal.


Nem ért sok csalódás, sőt, mondhatnám nem is ért még engem csalódás életem során (szerelmi téren), ráadásul elég határozott és magabiztos személyiségem van, így nem keresek senkiben sem támaszt. Ennek ellenére természetesen nőnek érzem magam mellette, hogyne. Manapság már kihalófélben van az udvariasság, az illemtudás, így mindig üdítő olyan férfival találkozni, aki ezekkel még tisztában van. Ez is vonzó benne, igen.

2013. dec. 1. 19:37
 32/40 anonim ***** válasza:
44%
nem igaz hogy kihalóban van az udvariasság, liba! pl. én is egy udvarias férfi vagyok, ba zdmeg!!!
2013. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 A kérdező kommentje:
Az általam írt elhalálozási sorrenddel kapcsolatban nem véletlen használtam az "adott esetben" kifejezést. Nyilván az tekinthető általánosnak, hogy valaki természetes halállal hal meg, és ezt tekintve igen csekély volna az esély arra, hogy én nem özvegyülnék meg 50 évesen.
2013. dec. 1. 19:41
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Közlekedj autóval a hatos úton naponta s eltolódnak a valószínűségi arányok.



Nekem erről az a haverom jut az eszembe aki betegesen félt az AIDS-től. Végül úgy halt meg, hogy belerohant egy kamion abba a patikába, ahova előtte bement kotonért.

2013. dec. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
Én egy szóval nem mondtam azt hogy TUTI kevered a szezont a fazonnal, csak tippeltem hátha. Honnan tudhatnám hogy neked olyan húú de magabiztos személyiséged van, hogy nem keresel támaszt senkiben?...Segítség akart lenni
2013. dec. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Talán nem rímel a történetedre, de elmesélem. Évtizedekkel találkoztam VELE. Fél évet adott nekem az életéből, és amikor kiszeretett belőlem, minden téren tönkrementem. Azóta boldog házasságban élek, de ha valami csoda folytán akár csak egy hónapig újraélhetném vele a csodát, habozás nélkül áldoznék fel mindent.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy feltétlenül vágj bele. Csak azt, hogy, mint Boccaccio is mondta, jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettük meg.

2013. dec. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Miquel mesélnél Róla többet is? Nagyon érdekelne mitől volt annyira tökéletes?! Nosztalgiázz egy kicsit a kedvemért :-)
2013. dec. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem volt tökéletes, de ha valakit ennyire szeretsz, még a hibáit is imádod. Nagyon sok felejthető kapcsolat volt az életemben, kétszer végeztem nagyobb dúlást a szebbik nem körében, de olyannal, mint ő sohasem találkoztam. Olyat, mint vele, sohasem éreztem. Az első perctől tudtuk, ismertük egymás minden rezdülését, vágyait, félelmeit, mindent! S noha 100km választott el bennünket, percnyi pontossággal tudtuk a másik gondolatát. Az ezósok nyilván azt mondanák erre, hogy az előző életünkben is szerettük egymást. Én ebben nem hiszek, csak azt tudom, hogy onnantól kezdve másképp láttam még a szerelmi gyilkosságokat is. Addig a legaljasabb, legundorítobb dolognak tartottam, de onnantól ha rajtam múlt volna, csak olyanok ülhettek volna a bírói székben, akik átélték valaha, amit én. Sokat találkoztunk, volt, hogy naponta kétszer autóztam el hozzá, de így is egyfolytában elvonási tünetekkel küzdöttünk. Aztán, amint az gyakran megesik a nagy szerelmekkel is, fél év után kiszeretett előlem. Nem tehet róla, hiszen a kémiának nem lehet parancsolni, én sem tehetek róla, hisz nem tettem semmi olyat, amivel okot szolgáltattam volna rá. Egyszerűen megtörtént. Belebetegedtem, leszázalékoltak, elvesztettem a szuper melómat, elváltam, hátrahagytam mindent, de dögöljek meg, ha bármit is megbántam!

Sok férfi most felszisszen: micsoda érzelgős papucs! Nekik üzenem, nem érdemes ítélkezni. Mert, bár kevés az esélye, de meglehet, ők is találkoznak életük nagy szerelmével, és akkor ráébrednek, hogy már nem ők irányítanak. Addig meg úgyse értik, miről is beszélek. Aki már sokszor volt szerelmes, az visszatekintve fel tudja mérni, hogy bizony ennek is vannak fokozatai, és hogy jelen érzésünk mennyire hevít minket, azt csak utólag látjuk.

2013. dec. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
90%

Sosem értettem, hogy egy felnőtt, érett férfi, hogy tud így "megbolondulni". Mert valljuk be álltalában a férfiakra jellemzőek ezek a nagy fellángolások. És ők azok is, akik bárhogy is végződött a történet, akár olyan súlyos következményekkel, mint Nálad, mégis azt mondják, hogy cseppet sem bánták meg és bármikor újra kezdenék.

Azért egy picit irigylem Tőled az érzelmeknek ezt a szintjét. Köszönöm, hogy megosztottad velem :-)

2013. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
..
2016. márc. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!