Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom nagyszülei meghívtak...

A barátom nagyszülei meghívtak magukhoz Karácsonyra. Szerintetek szüleim elengednének?

Figyelt kérdés
15 éves lány vagyok, és több, mint 2 és fél éve van barátom. Ahogy jön a Karácsony,, a barátom nagyszülei meghívtak, hogy 25. vagy 26-án menjek el hozzájuk a barátommal, és mivel elég messze laknak tőlünk, ezért ott kéne egyet aludnom. (Mellékesen eddig 2 karácsonyunk volt közösen eddig a barátommal és minkettőn ő volt nálunk). Szerintetek 2 és fél év együttlét után belefér, az, hogy 1 napra elengedjenek a szüleim?

2013. nov. 26. 21:38
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
76%
Hát, szerintem 15 évesen még fiatal vagy ahhoz, hogy elengedjenek, hiába hoszú a kapcsolat. Másrészt, a karácsony családi ünnep, én nem szívesen mennék másokhoz, és azt sem venném szívesen ha hozzám jönnének "idegenek". Ez még nem komoly kapcsolat, szerintem felesleges.
2013. nov. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Egyet ertek az elozovel.Meg nagyon fiatal vagy.A szuleidnek nagyon hianyoznal.ESetleg Karacsony utan 27 vagy 28 korul menj.
2013. nov. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
65%
15 éves vagy és több mint két éve van barátod, már két karácsonyt együtt töltöttetek...hagysz valamit felnőtt korodra is, vagy addigra már túl leszel mindenen?
2013. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem elengednek. Nem látok benne semmi kivetnivalót, hogy szenteste után ellátogass hozzájuk.


A többi válaszolónak pedig azt mondanám, hogy több mint 2 év akkor is több mint 2 év. A két család ismeri a gyerekeket, tehát nem idegenek egymásnak. Én a nagyszülők helyében roppantmód meglepődnék ha elutasítanák a meghívásomat. Ennek semmi köze a korukhoz.

2013. nov. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem meg ha alig múlt 12 éves amióta jár a fiúval, akkor igenis nagy szerepe van a kornak...bár van ahol az szokás hogy 12 évesen fiúja van, és 16 évesen meg már szül...
2013. nov. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Köszi válaszokat :). Az 5. kommentelőnek meg külön köszönöm, hogy elítél úgy, hogy nem ismeri a kapcsolatom egyáltalán, meg persze engem meg a barátomat sem (irónia). És igen, 12 évesen találtam egy aranyos, kedves fiút aki passzol hozzám, meg a szüleimm is kedvelik és szívesen láttuk/látjuk őt karácsonykor, ezért már mindent megengedtünk magunknak, amit a felnőttrk szoktak....(ez is irónia). Remélem úgy lesz ahogy a 4. kommentelő mondta, hiszen már a szüleim találkoztak a barátom szüleivel/nagyszüleivel, szóval már nem teljesen idegenek, ezzel a kommentel egyet értek :) de persze a másik 2 kommentjében is találok igazságot (mert igaz, hogy elég fiatal vagyok még) és jó hogy elmonják a véleményüket, mindegyikre kiváncsi vagyok, én csak azt nem szeretem mikor elítélnek egy 5 soros szöveg alapján...
2013. nov. 26. 23:33
 7/23 A kérdező kommentje:
És igen, szerintem is a legnagyobb hangsúly a 2 és fél éven van és nem pedig a 15-ön, pont ezért is kérdeztem, hogy a kortól el lehet-e tekinteni, ha már ennyi ideje együtt vagyunk :) És még egyszer köszi a válaszokat :) (az elítéléseket kivéve)
2013. nov. 26. 23:44
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

De azt nem értik meg, hogy itt nem a kapcsolat ténye a kérdés, hiszen az már fennáll évek óta. És mindkét gyerek biztos pont egymás életében, és a családok életében. Éppen ezért lenne szerintem durva az elutasítás, hiszen az nem a kapcsolat ellen irányul (ugyanis eddig nem volt vele problémája senkinek), hanem a konkrét nagyszülői meghívás ellen. Ami sértő, szerintem.


Ez körülbelül olyan, mint ha a gyerekedet nem engednéd át egy haverjához, akit te is évek óta ismersz. Hát ha eddig nem volt kifogásod a barátai ellen, akkor át is engeded hozzájuk aludni. Szóval a konkrét kérdésnek nincs ahhoz köze, hogy hány évesek, és hogy milyen kapcsolat van köztük.


De egyébként én azt sem gondolom, hogy olyan ördögtől való és kirívó eset lenne, hogy valakinek ennyi idősen barátja legyen. Egyébként annó nekem is 15 éves koromban volt az első komoly kapcsolatom, és mind tanult, értelmes és boldog felnőttek lettünk.

2013. nov. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam, hogy nem mindegy hány évesek vagyunk, ha már évek óta ismerjük egymást és már jó pár éve kitartunk egymáss mellett, és persze a szülőknek sincs kifogása az együttlétünk ellen...csak mindenki jön ezzel hogy jajj fiatal vagy meg stb...én ezt mindig lényegtelennek tartottam, ha egyszer már egy jó ideje vele vagyok, mondhatni olyan, mint egy legjobb barát. Csak mégis jobb rákérdezni, mert nem tudtam, hogy csak én gondolom ezt így, vagy mások is.
2013. nov. 27. 00:05
 10/23 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, a Te szüleidet nem ismerem, de a leírásod alapján nem lehetnek túl vészesek:)

Én ilyen körülmények között simán elengednélek, még ha meg is kellene győznöm róla a zasszonyt:)

2013. nov. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!