Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább az emberi...

Nem bírom tovább az emberi butaságot. Miért gondolják egyesek azt, hogy a lelki terror jobb, mint a fizikai bántalmazás?

Figyelt kérdés
Nekem volt részem mind a kettőből. Szerintem a fizikai terror sokkal fájdalmasabb lelkileg is és megalázóbb, mert az tényleg azt mutatja, hogy emberszámba se vesznek. A lelki is rossz, de az ellen tud védekezni az ember, főleg ha kerüli az adott környezetet, ha pl otthon bántják lelkileg és mondjuk minél kevesebbet van otthon. Miért mondjátok azt, hogy a lelki rosszabb? És természetesen hosszútávú terrorról beszélek.

2013. nov. 30. 18:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Már ne haragudj, nekem is volt részem mind a kettőben eleget, és igenis azt mondom, hogy ha valamelyiket ki lehetett volna hagyni, az a lelki terror.


A testi fenyítés, persze, fáj, de hosszú távon jobban feldolgozható, mint a lelki. A verésekre már nem nagyon emlékszem, de máig nem felejtem el rettegést, az ordítást, a gyűlöletet, a rengeteg megalázást.


Nem az emberek buták, csak mindenki másképp reagál a dolgokra. Ami neked rossz, lehet hogy másnak könnyebb volt. Én vagyok ennk ékes példája.

2013. nov. 30. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Engem sose vertek félholtra, de azért fájt és persze egy idő után abbamaradt. Én jobban viseltem mindig is a lelki bántást, mert szavakkal én is vissza tudok vágni, viszont megverni egy nálam hatszor nagyobb embert, azt nem...
2013. nov. 30. 19:07
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Én se bírom az emberi butaságot és nekem is volt részem mindkettőben de nem értem miért akarsz mindenáron toplistát felállítani. Mi értelme? Mindkettő sz.r (nagyon sz.r) és kész.


Meg aztán:


"Szerintem a fizikai terror sokkal fájdalmasabb lelkileg is és megalázóbb, mert az tényleg azt mutatja, hogy emberszámba se vesznek"


A lelki terror is azt mutatja ám csak nem mindenki veszi az üzenetet.

2013. nov. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak azt mutatja, hogy nem volt részed igazi lelki terrorban. Az, hogy anyukd nem enged valahova vagy azt mondja, nem szeret, még nem ez a kategória.
2013. nov. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
4 ...
2013. nov. 30. 19:12
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem emberi butaság, azért nem kell egyből túlozni, vagy sértegetni senkit sem :)

Mondom ezt úgy, hogy az előző kérdésben magam is azt írtam, hogy a lelki terror viselt meg jobban, hosszabb távon.

De mondjuk aki egyiket sem éli át olyan nagy mértékben, vagy csak testileg bántják (nyilván ilyen nincs, ütéssel a lélek is sérül), akkor nem fogja azt írni, hogy de jó volt, hogy legalább nem sértegettek is mellé.

Gyermekként engem is az ordibálások, hajnalig tartó veszekedések, ijesztő zajok (pofon, tányértörés) rémisztettek meg jobban, de amikor megindult felém valamelyik szülőm, és vártam a csattanást, nos...

Az sem volt kellemesebb, semmivel. Annyival volt jobb, hogy verés után egy időre lenyugodtak, lehetett "nyugiban" sírni meg elmélyedni másban. A kioktatások, veszekedések hosszabb időtartamúak voltak a veréseknél, ennyivel "jobb" mindössze a fizikai bántalmazás.

2013. nov. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
3 Te meg a testi terrornak nem vetted az üzenetét, pedig annak is van. És most nemcsak egy évben egyszeri se,ggverésről beszélek.
2013. nov. 30. 19:12
 8/18 anonim ***** válasza:

6-os vagyok, kicsit kusza lett a mondanivalóm, bocsi, csak érzékenyen érint a téma. Szóval az összegzésem az, hogy a lelki bántalmazás semmivel jobb, mint a testi, minimum. Inkább rosszabb, ha már "választani" kell.

Ráadásul egyes családokban az érzelmi zsarolás azután is folytatódhat, ha a verés már abbamaradt, mert túl nagy a gyerek pl.

2013. nov. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
6 Mindezek nálunk is voltak. De testi veréssel én úgy éreztem, hogy nagyon megaláznak, míg ha csak szóval bántottak, az még nem olyan szint. Minden után lehet sírni, meg minden veszekedés után van egy kis megkönnyebbülés, mert mindenki kieresztette a gőzt, viszont a testi terror az már egy olyan szint, hogy annál már kevésbé van mélyebb...
2013. nov. 30. 19:15
 10/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk az igaz, hogy embere válogatja, mert van, ahol lelki terror van, testi nincs és fordítva, nálunk mindkettő meg volt. Később már csak lelki, de azt lesz@rtam, röhögtem rajta. Most is a képébe röhögök a sértegetőknek, csak néha sírok, amikor tényleg beletalálnak. De mér annyiszor megbántottak dolgokkal, hogy úgy érzem, ők süllyedtek mélyre és nem én.
2013. nov. 30. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!