Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem bírom tovább az emberi...

Nem bírom tovább az emberi butaságot. Miért gondolják egyesek azt, hogy a lelki terror jobb, mint a fizikai bántalmazás?

Figyelt kérdés
Nekem volt részem mind a kettőből. Szerintem a fizikai terror sokkal fájdalmasabb lelkileg is és megalázóbb, mert az tényleg azt mutatja, hogy emberszámba se vesznek. A lelki is rossz, de az ellen tud védekezni az ember, főleg ha kerüli az adott környezetet, ha pl otthon bántják lelkileg és mondjuk minél kevesebbet van otthon. Miért mondjátok azt, hogy a lelki rosszabb? És természetesen hosszútávú terrorról beszélek.

2013. nov. 30. 18:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Gyerekként sokat vertek, de nem volt terror. Tiszta sor volt, megkaptam az adagom, és utána el volt felejtve a dolog. Nem megalázónak éreztem, hanem korrektnek. Na persze ez elég elborult gondolat, tudom. De így éltem meg.


Aztán volt lelki terroros kapcsolatom. Az hamar elviselhetetlenné vált. Soha nem tudtam, mi lesz a következő, amibe beleköt, és milyen módszerrel leszek porig alázva. A verésnél legalább tudtam, mire számíthatok.


Amiről te beszélsz, az inkább a lelki terrorral kombinált fizikai bántalmazás kombinációja. Aláírom, egészen biztos, hogy az a legrosszabb.

2013. nov. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nekem inkább az okozott fájdalmat, hogy nem tudtam, mikor kapom a verést és hogy miért. De nem félholtra vertek, csak kaptam egy nagy pofont pl, meg ilyenek. De viszont sose lehetett tudni, hogy miért.
2013. nov. 30. 20:38
 13/18 anonim ***** válasza:
A fizikai terror lelki része is lelki terrornak számít, te okos gyerek.
2013. nov. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13 ...
2013. nov. 30. 22:06
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szóval is lehet ám bántani, akkor a te szüleid nem voltak elég "profik" :D Meg tágan értelmezve én a lelki terror alá besoroltam azt is, amikor nem közvetlenül engem bántottak, hanem egymással kiabáltak a szüleim, de előttem, és persze mindig képbe került az "én gyerekem"-"te gyereked" roppant értelmes témaköre, meg a "amilyen hülyék ezek, úgyis az anyjuknak hisznek" és hasonló megjegyzések (van egy testvérem).

Vagy amikor lek***áznak tizenévesen - ok nélkül!, apuka és anyukája karöltve, és te nem szólhatsz vissza, mert még nagyobb bajba kerülsz, vagy órákon át faggatnak arról, hogy "mit tudsz a szintén r*b*nc anyádról, áruld már el" és hasonló "párbeszédek" folynak órákon keresztül. Ez ugye nem testi bántalmazás, de ezerszer rosszabb, mint egy gyors pofon.

Ha azt veszem, átlagosan heti 3-4 szer kaptam pofont/verést (ügyesen láthatatlan voltam egy idő után), de a veszekedés mindennapos volt, az elől nem lehetett elbújni.

Szóval hogy melyik a rosszabb, ez attól függ, miben nősz fel...

2013. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nekem annyi a véleményem, hogy a testi sebek hamar begyógyulnak, a lelki sebek viszont talán sohasem. Sokkal de sokkal rosszabb az, ha lelkileg bántanak hosszú éveken keresztül.
2013. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Velem is volt ilyen. Volt olyan, hogy kimentem egyedül külföldre a rokonaimhoz nyaralni és ott csinálták velem ugyanezt, sőt, elvették a cuccaimat és röhögtek azon, hogy sírok. De szóbeli visszavágásnál én jobb vagyok náluk és sokkal okosabb is, ezért kiborítottam őket, de úgy, hogy a rokonom barátja remegett a dühtől és az ijedtségtől. Na, onnantól kezdve leálltak. Egyébként a bajba kerülsz az annyit jelent, hogy megvernek. Ha csak szóval bántanak, az kit érdekel, de ha testileg, az már a legalja. lehet amúgy, ugyanarról beszélünk, csak félreértjük egymást. Engem a mai napig nagyon sokat bántanak szavakkal, de azon már egyre jobban túllépek és persze rosszul érzem tőle magam, de ugyanakkor a képükbe is röhögök, hogy hogy lehetnek ilyen szerencsétlenek. Viszont ah vernének, az nagyon durva lenne. Szerintem az már a legeslegeslegalja. Na meg az ordítás is, de még az is jobb.
2013. dec. 1. 13:44
 18/18 anonim ***** válasza:

Azért, mert ők soha nem élték át egyiket sem. Csak a szájuk nagy, osztják az igét arról, amiről halvány fogalmuk sincsen. Tényleg ostobák.


Nekem volt részem mindkét fajta terrorból. Nme is kevés, mindkét csodálatra méltó szülőm rzséről. Az a legrosszabb, hogy nőként anyámtól kaptam a legbrutálisabb bántalmazásokat, és már csecsemő kortól fogva.


Sokszor egy pofon és a mellé adott megalázás olyan mély sebet üt, amit nagyon nehéz kigyepálni az ember lelkéből. De a lelki bántalmazás, a megalázások, a megszégyenítések, az érzelmi zsarolás és a többiek olyan lelki szövevényeket okoznak, hogy azokat kiírtani, kimosni a régi rossz mintékat a lélekből hosszú évek kőkemény munkájába telik. Rengeteg fájdalomba, rengeteg szenvedésbe - ami nem látszik kívülről és nem jegyzi a Naccságos és Szentséges Társadalom "munkaként", "karrierként" vagy "teljesítményként", de ha nem lépi meg az ember, akkor élhető élete sem marad, nemhogy valahai munka-, vagy karrier-lehetősége.


Ne foglalkozz ostoba emberekkel. Nem tudják, hogy milyen szerencsések, mert nem kaptak fájdalmat, megaláztatást, durva terrort a szüleikről. Azokhoz fordulj, akik megértenek.

2013. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!