Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért teszik fel ide annyian...

Miért teszik fel ide annyian a párkapcsolati kérdéseiket? Vagy pl. az anyós-após kategóriába miért írnak olyanok, akik 1-2 éve járnak?

Figyelt kérdés
Annyira zavaró, aztán ha leírja az ember, hogy "a férjed", "a feleséged", akkor ki van oktatva. De akkor minek ide írnak? Ide eleve komolyabb kapcsolatokhoz szóló válaszokat adnak az emberek, egy pár hónapos-éves járás esetén teljesen eltérő lehet a dolog megítélése. Mikor találják meg végre hozzá a megfelelő kategóriát?
2013. dec. 2. 16:21
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
45%

Az engem is zavar, hogy a barátjuk, barátnőjük szüleit anyósnak apósnak hívják. Mondjuk ez nem csak itt mindnehol zavar.


Valahol viszont meg kell kérdezni, és akkor már ez a legjobb kategória hozzá.

2013. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
73%
Lehet hogy 2 év alatt tapasztal valaki annyit, mint más 10 év alatt. Nem tudhatod.
2013. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Van aki egy év után házasodik.
2013. dec. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
89%

"Az engem is zavar, hogy a barátjuk, barátnőjük szüleit anyósnak apósnak hívják."


Hidd el, felfogja ő, hogy nem anyós/após, de túl körülményes mindig leírni, hogy párom anyja, párom apja,...

Az anyósjelölt/apósjelölt pedig szintén hosszú, nem hangzik túl jól.

Ezért írja, hogy anyós/após.

2013. dec. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Oké, azért talán az egy évben házasodók nem teszik ki a népesség többségét.


Elsősorban azért kérdem, mert naponta többször botlok itt olyan kérdésbe a házasság vagy anyós kategóriában, ahol kiderül, hogy még együtt sem élnek a felek. Persze körmöl az ember 1-2 oldal választ, aztán benyögi a kérdező, hogy de ők csak 2 éve járnak és külön élnek...

2013. dec. 2. 16:29
 6/33 anonim ***** válasza:
38%
4-es! Én mondjuk magamból indulok ki és én nem hívtam őket anyósnak és apósnak, amíg nem lettek azok. Hanem a párom anyukája/apukája. Szóval azért zavar szerintem, mert az én szememben nagyon fontos a család. Úgy gondolom, hogy az esküvővel része lettem még egy családnak, ami számomra egy megtisztelés. Persze előtte is szerettek, elfogadtak az első perctől fogva, viszont addig csak a fiúk barátnője majd menyasszonya voltam. Az ő menyük csak az esküvővel lettem.
2013. dec. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
73%

"Úgy gondolom, hogy az esküvővel része lettem még egy családnak, ami számomra egy megtisztelés."


4-es vagyok. Semmi gond, én sem hívom őket annak. Csak azt írtam le, sokan miért hívják őket annak.

2013. dec. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
75%

Kedves #6-os, képzeld, a párom anyja az anyósomnak hívja magát apja apósomnak, pedig papíron nem vagyunk házasok... igaz, már vagy 16 éve... na, ilyenkor mi van? Sértődjek be, vagy mi? :))

Úgy elképzelem, legközelebb én veszem fel a telefont, és azzal szól bele - ahogy szokta -, hogy "itt anyósod", akkor majd kiigazítom, hogy "nem kérlek, te a párom anyukája vagy mert aztatat én jobban tudom, hogy Te ki vagy".... váááááááá....

Tudod, az embernek úgy is lehet fontos a család, hogy közben nem konzervatív, nem hisz sem államban, sem egyházban, tehát nem fontosak neki sem a vallás ceremóniái, sem az állam jogi aktusai...

(sőt a zasszony se sértődik be, ha valaki engem "a férjed"-ként aposztrofál, meg én se, ha valaki nekem "a feleséged"-ről beszél... értjük kiről van szó, erre való a beszéd/írás, ez a lényeg, nem?)

2013. dec. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
23%
... viszont ha a zasszonyt bosszantani kell, akkor a "mond meg az uradnak" formula jól be szokott válni, szintén előszeretettel követi el a lánykájával az anyós (ja nem is az):)))
2013. dec. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
67%
A párkapcsolati témánál főként tinik irkálnak, és mondjuk egy 25 éves fiatal nő nem feltétlenül tőlük vár segítséget - még akkor se, ha egy 30 éve házas embernek az ő problémája nevetséges.
2013. dec. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!