Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, hány éves kortól...

Szülők, hány éves kortól várható el, hogy főzzön a gyerek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 16:54
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
Engem mindig is érdekelt az ilyesmi, kb. 7 éves koromban kitaláltam, hogy meg akarok tanulni főzni és mindig segítettem anyámnak és nyaggattam, hogy tanítson meg mindent és, hadd csinálhassam én. Nagyon hamar megtanultam, 9 éves koromra már szinte mindent meg tudtam csinálni, persze anyám mindig ott volt a közelben. Ettől függetlenül nem gondolom azt, hogy az embernek ilyen fiatalon már el kell kezdenie, nálam ez egy hobbi, a mai napig ha főzök, vagy sütök, nem úgy állok hozzá, mint a többség, hogy na legyen valami kaja, hanem mintha valami művet készítenék.
2013. dec. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
én ennyi idősen még nem főztem, inkább 15-6 éves korom óta. azóta csak azért nem főzök mert állandóan ránk rohad a kaja, meg senki nem akarja megenni és emiatt nem pocsékolunk. én a munkahelyemen szoktam enni, ott 320 a menü és van benne egy leves és egy főétel, néha desszert is. ennyi pénzből még egy szendvicset se csinál magának az ember.
2013. dec. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
9 éves koromtól kezdve tanulgattam, inkább a süti sütés volt amit rám bíztak, ám 14 évesen már 5 főre egy két fogásos ebédet simán elkészítettem. A fiam most 10 éves és hamarosan elkezdem őt is tanítani,a két lányom 3és 5 évesek folyton segédkeznek. Nem tartom rossznak ha a gyerek kéri is és érdekli, ám kevesebb ideig vagy gyerek mint felnőtt, és nem ép jó dolog ha senkitől még csak megkérdezni sem tudott hogy mit hogyan kell csinálni.
2013. dec. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
27%

Azért 18 évesen már igazán nem kellene a rinya a főzés miatt.

Én középiskolás korom óta főztem. Nem csak azért, mert éppen valami enni szerettem volna, ami nem volt otthon, hanem én főztem az egész családra. Suli időben csak hétvégén, iskolai szünetekben minden nap.

Nem esik le az aranygyűrű az ujjadról, ha nem csak a gép előtt tespedsz egész nap, hanem segítesz az otthoni dolgokban.

2013. dec. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
26%

Azt hiszem tudok olvasni.

Ezt írtad:

" ÉS azért érdekel, mert elég korán fel kellett nőnöm bizonyos dolgokhoz, mint például ehhez is.

Még gyerek voltam, anyám mégis elvárta/ja, hogy tudjak olyan dolgokat megcsinálni, amit egyébként egy gyerek magasról..."


Ennek alapján magadról beszélsz.


Egyébként pedig attól, hogy nem értesz egyet a mondandómmal még nem kell ilyen csúnya stílusban kommentelned.

2013. dec. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
Ezt azért nem ilyen drasztikusan kell kezelni mert ha a szülővel tanulgatja és közben jót beszélgetnek is akkor az egy nagyon jó családi program és nem úgy kell kezelni mint egy rabszolga munkát. Persze ez hozzá állás kérdése mind a szülő mind a gyerek részéről.
2013. dec. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Én már 11-12 évesen is szerettem a konyhában ténykedni,így most,érettségi után már szakácsnak tanulok és nagyon élvezem,már nagyon sok új dolgot tanultam meg bent a gyakorlati helyemen,amit itthon is bemutattam,eddig minden tetszett:) Szerintem nagyban függ attól,hogy a gyerek valamelyik szülője szeret is főzni,nem csak muszájból teszi azt.

19/L

2013. dec. 6. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
Szerintem nem várható el. Ha valamit enni akar, és nem tudja megfőzni, akkor nem eszik és kész. Egye, ami van otthon. Csak rajta múlik, hogy meg akar-e tanulni főzni, és el akarja-e készíteni magának azt, amit épp megkíván. Én kb. 12 éves korom óta főzök és sütök is, pont azért, mert nagyon válogatós voltam, és sokszor volt olyan étel otthon, amit én nem szerettem. Ilyenkor főztem magamnak. De van olyan barátnőm a főiskolán, aki 22 éves és soha életében nem csinált még tükörtojást se. Csak porból sütött muffint, az meg ugye nem sok tudományt igényel, 2 tojást meg 1 dl tejet kell hozzáönteni a doboz tartalmához, és mehet is a sütőbe. Ő nem szorul rá, hogy főzzön. Megeszi, amit otthon készítenek, vagy vesz magának valamit. De olyan barátnőm is van, akinek meg az anyja nem tud főzni, pedig elmúlt 40 éves. Mindig az apa főz, meg a nagyszülők, mert együtt élnek. Szóval nem hiszem, hogy ez olyan dolog, ami elvárható. Mindenkinek magának kell eldönteni, hogy akar-e főzni, avagy sem.
2013. dec. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
12 éves koromban csináltam meg az első komplett vasárnapi ebédet egyedül :) Szerettem a konyhában lenni már 4-5 éves koromban is.
2013. dec. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem korhoz kötött. Kedv és kényszer kérdése. A minimum kor, mikor már biztonsággal képes rá, az szerintem olyan 10-12 éves kor körül van, én ilyentájt kezdtem el néha nagyon egyszerű ételeket főzni, pl. lecsó, rántotta, spagetti, ilyesmi. Legtöbbször azért, hogy meglepjem vele anyukámat mikorra hazaér munkából. Mindig nagyon örült :). De elvárni, ilyen korban szerintem még korai, ha a gyerek nem érez rá ingerenciát.
2013. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!