Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők, hány éves kortól...

Szülők, hány éves kortól várható el, hogy főzzön a gyerek?

Figyelt kérdés
2013. dec. 6. 16:54
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 10 éves koromtól naponta kellett fözni, mert anyukám egyedül maradt 4 gyerekkel (apukám meghalt) én voltam a legidösebb, és ezért nem volt más megoldás.

Szerintem egy ekkora gyerek is képes arra, hoyg fözzön.

2013. dec. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem várható el, hogy főzzön, az étel elkészítésében, és egyébként a háztartásban való segítség is akkor, ha szeretetben lett nevelve a gyerek. Ha felnő, és nem tanult meg főzni, akkor majd megoldja valahogy az étkezéseit, előbb-utóbb megtanulja, mert kénytelen. De minek elvárni?
2013. dec. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"ha szeretetben lett nevelve a gyerek."


Szerintem abba, hogy szerettel nevelem a gyereket pont hogy beletartozik, hogy megtanítom ilyen dolgokra, mert nagyon nagy eséllyel szüksége lesz rá, plusz nyugodtan segíthet is.

2013. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Nekem 10 éves a lányom. Ha van kedve segít a konyhában, sosem erőltettem. Pl az esti rántottáját már maga készíti, mert élvezi ahogy kavirtyolhatja a tojást és nagyon büszke, hogy saját maga készítette. Vagy ha pl. süteményt sütök akkor segít gyúrni. De azt gondolom, hogy ennyi idősen még több nem várható el. Én 22 évesen tanultam meg főzni a horváth ilonából, és semmiről nem maradtam le, mindnenap főzök és állítólag jól. De sok olyan 30 éves nőismerősöm van, aki még egy levest sem tud elkészíteni, mert nem tudja hogy kell, meg nem is érdekli.
2013. dec. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
Engem nagyon sokáig nem érdekelt a főzés. Kiskoromban persze mindig segítettem ha anyum megkért valamire, később is de magamtól sosem kezdtem hozzá. Most, 22 éves fejjel kezdett el érdekelni, néha-néha ha van kedvem főzök, sütök valamit. De csak akkor ha élvezem, kényszerből/elvárásból sose csinálnám. :)
2013. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Még nem vagyok szülő de nem várnám el a gyerekemtől soha kötelező jelleggel főzzön. Persze, ha akar ügyeskedni az konyhában azt nem fogom ellenezni, sőt örülni is fogok neki.:) Már ovis gyerekek is tudnak segíteni bizonyos dolgokban, például süti készítésénél. Sütni-főzni rendesen úgyis akkor tanul majd meg, ha a saját lábára kell, hogy álljon.
2013. dec. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:

szerintem úgy kell nevelni a gyereket, hogy ezt ne kényszernek, hanem élménynek és eredménynek élje meg.

emlékszem, én már 10 évesen beálltam mosogatni, mert jól esett, h a nagyim megdicsér érte, és büszkélkedik velem az ismerősöknek :)

kényszerítve sosem voltam semmire, magamtól beláttam, h jó dolog ha tudok takarítani, mosni, később főzni is megtanultam.

bár aki tud olvasni és van 2 keze, annak már csak egy kis akarat kell, és lesz belőle ebéd is :)


szerintem egy 14 évesre már rá lehet bízni egy egyszerűbb ételt, mert ha belegondolunk, akkor a vendéglátós szakközépben is ennyi időseknek tanítják a dolgot.

2013. dec. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:

az en lanyom 9 evesen sutott rakoczi turost es onnantol kapott ra a sutes/fozesre ..nagyon szereti csinalni mara mar 14 eves


38/L

2013. dec. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 dodi1881 válasza:

Anyukámnak annak idején kellett főznie már 11-12 évesen. A szülei egész nap dolgoztak, volt egy füzet, amibe minden le volt írva lépésről lépésre. És kész kellett lennie a kajával, mire a szülei haza értek. Ha odaégette a levest (pl. rántott levest), mama nem is evett a fősztjéből. És ez rosszul esett anyunak, mégis csak gyerek volt még. Nekünk anya nem kötelezte a főzést, pedig ő is reggeltől estig dolgozott, de munka után mindig megfőzött másnapra. Én, mivel nem lett erőltetve, mindig néztem, hogy csinálja a dolgokat, és mindig megkérdezte, van-e kedvem megcsinálni pl. a rántást a bablevesre? Azután mondta, hogy mit mikor tegyek bele a kajába, és végül én csináltam meg. És így, szépen erőlködés nélkül megtanultam főzni. 13 évesen már megtudtam csinálni a csirkepörköltet. Mikor anya kórházba került, tudtam főzni a tesóimnak és apunak, pedig nem én volam a legöregebb, de anővéremet a világ minden kincséért sem lehetett rávenni a főzésre. Ő akkor tanult meg, főzni, mikor férjhez ment.

Bár tudtam főzni, anya sosem várta el, hogy megfőzzek helyette, persze jól esett neki, ha már csak a megterített asztalhoz kellett leülnie.

2013. dec. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Én kb 19 éves koromig laktam a szüleimmel, addig nem várták el, és nem is tanultam főzni soha, mert egyáltalán nem érdekelt. Anyám viszont szeret főzni, így szívesen megcsinált mindent, amit kértem. Ahogy elköltöztem, tanulgattam magamtól, mert ha megkívántam valamit, meg akartam csinálni, mostanra a legtöbb mindent el tudom készíteni magamnak, bár még mindig utálom és nem is főzök gyakran. :D De elvárás sosem volt.
2013. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!