Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósál nem jó a viszonyunk,...

Anyósál nem jó a viszonyunk, nem is akarom látni sem! De azt nem értem a rokonok, és a többi dédik stb mért nem látogatják a gyerekem? Ők mondták a gyerek nem tehet semmiről, vagy még is?

Figyelt kérdés
Elhiszem,hogy a pártját fogják anyósnak mert Ő idősebb,Ők azt hiszik mindig csak neki lehet igaza!De a gyerekemet mért büntetik azzal,hogy nem látogatják?Szeretik egyáltalán,ha hónapokig felé sem néznek.Csupán mert harc van családom belül meny-anyós harc.Ehhez mi köze van a lányomnak aki 1,5 éves.Ha valaki szeret valakit az mindent megtesz érte,és nem azt nézi ki-kit szeret,meg ki-kit nem!
2009. nov. 24. 08:57
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Nem békülök anyóssal,úgy hogy ne is írjatok ilyent!
2009. nov. 24. 08:59
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
De miért harcolsz az anyósoddal? Annyira felesleges... nem jobb okosabbnak lenni és igazi menypraktikákkal megszelídíteni? Nem jobb lenne, ha nem lenne harc a családodon belül?
2009. nov. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igazad volna, az, hogy mi miatt vagytok összeveszve csak kettőtökre tartozik, senki másra. A dédunokát (vagy kinek mije a kislányod) ha szeretik kellene látogatniuk, bár azt nem írtad, hogy Ti azért mentek-e hozzájuk (mármint dédiékhez). Ha nem mentek és nem nagyon fagyos a hangulat köztetek, akkor ajánlom, hogy azért menjetek el néha, ne csak azt várd, hogy ők jöjjenek el. Ez így fair. De mondom, erről nem írtál, úgyhogy nem tudom mi az igazság. Nálunk hasonló a szitu, csak én anyósra vagyok pipa. Alapvetően nem vagyunk rosszban, csak volt egy konfliktusunk, amiben férjem szerint is és szerintem is nekem volt igazam. Lehet, hogy erre anyós is rájött, csak rettentő büszke, úgyhogy ezt sosem vallaná be. Anyós kb. 5 hónapja nem dolgozik, otthon van és kb. 1 órányira lakik tőlünk. Oda-vissza van az unokájáért, a férjem már 2x is mondta neki, hogy jöjjön ám nyugodtan hétköznap át, csak egy telefont kell megeresztenie, hogy jön, azt mondta, jó majd jön, de azóta se jön.... Engem ez bánt. Mi megyünk kb. 2 hetente hétvégén. Anyukámék tudnak jönni, ha hiányzik az unoka, ő nem. Ugyanakkor mondja a férjemnek mindig, hogy mennyire hiányzik..... Én biztosan nem fogok bkv-ra ülni hétközben, hogy elmenjek hozzá, jöjjön ő. És mondom ráadásul mindig mi megyünk hétvégente hozzá. No nekem meg ez cseszi a csőrömet.... Egy szintén másfél éves kislány anyukája.
2009. nov. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ő olyan,hogy a család elött mutatja,hogy kedvel ha 4-en vagyunk férjem,én és após meg anyós,anyós szépen megaláz,le kuqváz meg még ordibál velem,mindig elakar nyomni 5 évig ezt tűrtem,hogy béke legyen,de én is ember vagyok nem bírják az idegeim sem ezt már.Így jó nem kell láttnom,nem kell eltűrnöm a vipera köpködéseit sem.
2009. nov. 24. 09:06
 5/16 A kérdező kommentje:

9:05!

Vittük mi a lányunkat a rokonokhoz 1 éven keresztül aztán olyan hűvös,és közönyösen fogadtak minket mondtam soha többé.Ha szeretik a gyerekemet akkor ők jönnek.Azóta semmi.Meg mondtuk mindenkinek nyugodtan jöjjenek várjuk Őket!De semmi!

Szerintem aki csak otthon várja a kisunokát,és nem tesz cserébe semmit az meg is érdemli a sorsát!

2009. nov. 24. 09:11
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

Legyél okos!

Használd a technikát!

Klassz kis hangfelvétel arról,hogy beszél veled anyós,aztán a rokonság mindjárt megszelidül.

2009. nov. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Idézet tőled:

"Ha valaki szeret valakit az mindent megtesz érte,és nem azt nézi ki-kit szeret,meg ki-kit nem"


Akkor te is élj e szerint. Ne szakítsd el se a férjedet, se a gyerekedet a családjától. Lehet, hogy a "hideg fogadtatást" csak te érzed így, nagy sértődöttségedben. Ha a férjedet, unokádat szeretettel fogadják, akkor menjetek. Egy délutánt te is kibírsz. Ha beszólnak egyik füleden be, a másikon ki.

2009. nov. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

Csak nem egy hasonló anyós osztogat neked itt tanácsot??:D:D

Ne foglalkozz az egész famíliával,tojd le őket magasról!Akinek valóban fontosak vagytok,vagy legalább a férjed,azok az emberek megtalálják hogyan tartsanak veletek kapcsolatot.Aki meg nem akar,kár erőltetni.

Ja,és senkit nem tud a párja elszakítani a családjától!!!

A kedves mama tudja maga mellől elmarni a saját gyerekét az ostoba acsarkodásával.Ezeknek az anyós-meny viszályoknak 98%-ban az anyós az oka!Mert ők kritizálják a menyeiket,nekik nem felelne meg senki a fiuk mellé,ők akarnak mindig mindenben okosabbak lenni és a fiatalok életébe avatkozni.Ők áskálódnak ármánykodnak a menyük ellen.Én még nem láttam itt ilyen kérdést:segítség a menyem nem hagy élni,állandóan ossza az észt,intézkedik okoskodik nálunk...stb...viszont olyat,hogy anyósok teszik ezt,olyat már több ezret olvastam.El lehet gondolkodni,kinek jó ez....

Ha egy anyának valóban fontos a gyereke mert szereti a legjobbat akarja neki,akkor elfogadja a választottját,mert Őt szereti a gyereke,és megpróbál normál viszonyt kialakítani fenntartani.Nem később panaszkodik fűnek-fának-bokornak,hogy ilyen meg olyan a menye,megromlott a kapcsolata a saját gyerekével,nem láthatja az unokáit..stb...és még általában ők nem értik miért a rossz kapcsolat.Pedig ennek egy intelligens nő elejét tudja venni úgy,hogy nem úgy döfi a kést a fia családja hátába,hagyja élni Őket ahogy akarnak,és akkor segít amikor szükség van rá,nem intézkedik okoskodik kéretlenül.

Ne foglalkozz velük,élj úgy mintha nem is léteznének.

Vagy észbe kapnak vagy nem,legyen az ő dolguk.A férjed meg felnőtt ember,meg tudja oldani a dolgait ha akarja.

2009. nov. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

10,02 vagyok.

Ha ők békülnének veled,én azt javaslom ne utasítsd vissza a béke jobbot.Ha valóban lehet normális kapcsolatot tartani az mindenkinek csak jó.Viszont ha alattomosak aljasak,az ilyen emberekkel nem lehet mást tenni,mint távol maradni tőlük.Nekem ez a véleményem.Senki nincsen alá vagy fölé rendelve a másiknak,csak valamilyen beteg okból sok anyós ezt képzeli,hogy ő a menye fölött kell álljon.Ezt nem kell hagyni,és hangot is kell neki adni.Nem jó a hallgatás nyelés hosszú távon,az csak mérgez.Ha őszinte embererek és szeretik a gyereküket,akkor úgy is azon lesznek,hogy legyen normális a viszony köztetek,és tesznek is érte.Akkor viszont úgy kell viszonyulni,nem kell ellenségeskedni.

2009. nov. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálunk is ez a helyzet. Én nem megyek hozzájuk már 3 éve különböző okok miatt.Terhesen azt se kérdezték mi van velem, mi kezdeményeztük akkor is a találkozót mégis mikor megszültem szívesen láttam őket. Kb.3 hónapig ok is volt minden de aztán 3 alkalommal nem tudtak jönni mert nem voltunk itthon és újra elkezdődött a sárdobálás.Azóta egy kezemen meg tudom számolni hányszor kérdezték meg mi van a babánkal, aki lassan egy éves lesz. Férjem néha kiviszi hozzájuk, hogy azért lássák de Ők azt mondták soha többet nem jönnek hozzánk. Én is úgy gondolom, hogy nem engem kéne nézni, hanem az unokájukat. Én is azért engedem el néha hozzájuk mert a babám érdekeit nézem. Ja és persze a másik unokáért mindent megtesznek!
2009. nov. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!