Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósál nem jó a viszonyunk,...

Anyósál nem jó a viszonyunk, nem is akarom látni sem! De azt nem értem a rokonok, és a többi dédik stb mért nem látogatják a gyerekem? Ők mondták a gyerek nem tehet semmiről, vagy még is?

Figyelt kérdés
Elhiszem,hogy a pártját fogják anyósnak mert Ő idősebb,Ők azt hiszik mindig csak neki lehet igaza!De a gyerekemet mért büntetik azzal,hogy nem látogatják?Szeretik egyáltalán,ha hónapokig felé sem néznek.Csupán mert harc van családom belül meny-anyós harc.Ehhez mi köze van a lányomnak aki 1,5 éves.Ha valaki szeret valakit az mindent megtesz érte,és nem azt nézi ki-kit szeret,meg ki-kit nem!
2009. nov. 24. 08:57
1 2
 11/16 anonim válasza:

Szia.

Én ugyanigy vagyok mint te.Mikor férjem bemutatott a kapcsolatunk elején anyukájának már 5 perc után elmondott mindennek,pedig kedves voltam vele.Aztán terhes lettem és közölte szálljak le a fiárol mert Ö tudja hogy ez nem a fia gyereke.Mindig azt akarta hogy párom menjen vissza a volt barátnöjéhez és ennek mindig hangot is adott.Mikor megszületett a baba azt mondta a fiának válasszon engem választ a fattyuval(ö mondta ezt)vagy az anyuciját.Hát nem kell leirnom szerintem kit választott.Akkor férjem elveszitette az anyját.12 éve vagyunk együtt és soha nem fogadott el.Most hogy beteg lett és nincs sok hátra(pár év) neki rájött hogy van fia,menye és unokái.Sirva kérte fiát hagy lássa az unokáit.Most is azt irjátok hogy béküljek mint a kérdezönek?

Nem mindig a menyek a hibásak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. nov. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

10,02 vagyok,a 10,42-ek offolok kicsit.

Igen én ez esetben azt mondanám békülj.Nem azt,hogy ismerd be Te hibáztál,de ha ő kér rá békülj ki vele a férjed és a gyerekeid miatt.Én már addig jutottam,hogy utálom anyósékat,mert nagyon sokat áskálódtak ármánykodtak ellenem.Már az egészségem is ráment erre a rossz viszonyra.És nekem van egy gyerekem az előző házasságomból,igazából azt sem fogadták el.De szültem még kettőt,és nagyon boldog vagyok a férjemmel.És ha rajtam múlana,akkor béke lenne a családban,viszont nem hagyom magam így,hogy ők hisztiznek állandóan,és úgy bántottak mindig,hogy semmi okuk nem volt rá.De ha betegek elesettek lennének,vagy nem is kellene ez hozzá,csak ha egyszerűen őszinték és megbánást tanúsítanának a sok aljasságuk miatt én megbocsájtanék,és tartanám velük a kapcsolatot,láthatnák az unokáikat amikor csak akarják.Az én anyósomék tőlünk 100m-re laknak,de kibírták,hogy közel 2 évig ne lássák az unokákat,és a fiukkal sem tartottak semmilyen kapcsolatot.Azt hiszem ilyen emberekről nincs mit mondani.Én ha szeretem a gyerekemet nem tudnám ezt megtenni.De ha ránk szorulnának nem utasítanám el őket akkor sem,ha nem szeretem.

2009. nov. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ne várd, hogy a rossz viszony ellenére eljönnek unokázni. Te kellemetlen vagy a szemükben, nem akarnak veled egy levegőt szívni, nem veszik rá magukat csak az unoka miatt erre. Még egészséges kapcsolat esetén is alig tudja a legtöbb nagyszülő rávenni magát hogy ő jöjjön, nyugdíjaskori lustaság meg egészségi problémák miatt. Nálunk normális volt a viszony, de 3-4 gyerekkel is csak mi jártunk, mert nekik az "már megterhelő" volt.

Nem kell neked ilyen esetben kapcsolatot tartanod, nem vagy te erre elítélve. Nekem egyszer szólt be apósom húga lecsapva a telefont (nem mondtam semmi bántót, csak nem helyeseltem rögtön egy ötletére), hát nem kerestük a társaságát. Üdvözlőlap volt karácsonykor, ennyi. Nincs nekem erre szükségem. A férjem maximálisan mellém állt. Két év múlva jelentkezett, mintha mi sem történt volna, ajándékot is hozott, én meg szintén szívélyesen reagáltam, mintha mi sem történt volna. Nem haragszom rá, de én nem tettem ki magam az ő megjegyzéseinek egy percig sem.

Te se várj tőle semmit, ne is haragudj rá, ha meg tudod tenni, felejtsd el, hogy van. Ő úgysem tudja elfelejteni, hogy van fia meg unokája. Egyszer eljut a tudatáig, hogy csak a normális hozzáállás nyitja meg az utat. Ha meg nem, legalább te megszabadultál tőle.

2009. nov. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Mert ti egy család vagytok agyerekkel.Ha te nem tartassz jó kapcsolatot a férjed családjával, az a te és a férjed döntése, és kihat a gyereke(i)tekre is. Ha haragot tartatok a férjed családjával, nyilván nem ők fognak idejönni hozzátok. Nektek kell nyitni. Nem radírozhatod ki az anyósodat a családjából, s a többivel meg jóban vagy. Ti látogatjátok ezeket a rokonokat?
2009. nov. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ti vagytok a fiatalok, nem a dédinek kell idejönni. Nektek kell menni. Ha szerinted hűvös is a légkör, menj a férjed miatt. Ő biztosan szenved ettől a helyzettől. Talán nem olyan puszilkodós család, s amit te fagyosnak érzel, az náluk a szívélyes. Vagy csak veled fagyosak, lehet, hogy a férjed jól érezte magát. Ne foszd meg őt ettől. Meg a lányt se!
2009. nov. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amilyen az adjon Isten olyan fogadj Isten.Tehát ha téged nem néznek családtagnak senkinek,Te is vedd őket semmibe.Ne foglalkozz velük.Ha anyóssal van köztetek probléma,ezért miért haragszik a család többi tagja is????Ezt én nem értem.Épeszű emberek nem segítenek haragoskodni senkinek.Ha mégis,ezzel a saját primitívségükről állítanak ki bizonyítványt.Nem kell neked feléjük nyitni csak azért mert Ti vagytok a fiatalok!!Lépjen az,aki ellenségeskedni kezdett,béküljön ő,legyen benne annyi tisztesség,hogy bocsánatot kér.Ha nincs,akkor tojj rá magasról!Beszéljétek ezt meg a férjeddel,hogy Ő szeretne-e a családdal kapcsolatban lenni.Ha igen,akkor menjél el vele Te is a lányotokkal egyszer minden rokonhoz,persze ha hívnak,és meglátod milyen a fogadtatás.Ha nem tetszik,akkor azután menjen a férjed egyedül ha akar,nektek nem kötelező.Bunkó emberek maradjanak meg maguknak.Nem valószínű,hogy neked hiányozni fognak.Ha valaki így áll a saját gyerekéhez és annak családjához,az nem is érdemel mást!Viszont ha a dédik idős emberek szeretnek benneteket,akkor hozzájuk menjetek Ti,hiszen könnyebben megoldjátok mint akik öregek betegek.
2009. nov. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!