Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tisztességtelen, ha így a...

Tisztességtelen, ha így a barátomhoz költözöm?

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk pár éve, viszont ő úgy kezdett dolgozni, hogy otthon talát munkát, otthon él, így a fizetése nagy részét félre tudta eddig tenni.

Én sajnos otthon nem találtam munkát magamnak, messzire kellett mennem érte, albérletben lakom, és érdemben nem tudok pénzt félretenni.

Két éve vagyunk együtt amúgy.


Most tervezi, hogy külön költözik, saját lakásba. (van egy kis félre tett pénze, és a szülei is segítenék.) Szóba került az összeköltözés.

Viszont: én nem tudok abba a lakásba pénzt beleadni, sajnos, még a bútorok árába sem. Eddig bármit tettünk (utazás, beülős helyek, stb.), mindig feleztük a költségeket. De ilyen nagyobb volumenű dologba most nem tudok pénzzel beszállni.


Tisztességtelen lenne így hozzá költözni, hogy nem tudok pénzt beleadni a lakás, és a bútorok árába? Van állandó munkám, a rezsi és az étel, egyéb költségek felezése persze működne, "csak" ez nem.

Szeretnék vele lenni és együtt élni vele, hogy tényleg összetartozzunk, de az is felmerül bennem, hogy ő megdolgozott ezért a lakásért, és nem "gáz" dolog-e csak úgy a nyakára oda menni, ha viszont magának a lakásnak a kifizetésébe nem tudok beszállni?


2013. dec. 13. 11:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
tőle kérdezd.
2013. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
nyugodtan költözz oda, nem is értem az agályod, nálunk is ez volt a szituáció, én költöztem hozzá de akár forditva is lehetett volna nincs benne semmi
2013. dec. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Mivel csak a barátod, nem a férjed, ezért a lakás az övé lesz. Ha a bútorokat ő veszi akkor azok is. Ez csak akkor lesz/lenne kérdés, ha szétváltok (remélem nem nem lesz ilyen). beszéld meg vele, hogy ezt Ő hogy látja. Egy dolog, ha odaköltözöl, akkor valószínűleg lakbérre már nem kell költened, így Te is jobban bele tudsz adni a közös kiadásokba.
2013. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem egy normális kapcsolatban nem lehet téma a pénz, főleg 2 év után. Én úgy költöztem annó a páromhoz a saját, gyönyörű 3 szobás lakásába, hogy semmim nem volt, sőt, fizetésem se, nem dolgoztam éppen. Épp egy pár doboznyi ruhát vittem. Ebből sose volt gond, soha nem volt téma. Együtt akartunk lenni, szerettük egymást. Pár hónapra rá már én is dolgoztam, 1 évre rá össze is házasodtunk. Eszembe se jutott ezen problémázni.
2013. dec. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Miért lenne "gáz" vagy tisztességtelen? Az isten szerelmére, egy pár vagytok, gondolom közös jövőt terveztek. Amíg nem vagytok házasok, minden tulajdon külön lesz, tehát a lakás, bútorok csak az övé. Mi itt a gond? Ha szétváltok sem éri őt semmiféle kár.


Értem én, hogy külön kasszán vagytok, félig-meddig mi is, de ez annyira visszás nekem, amikor egy pár ilyeneken gondolkodik... mikor mi összeköltöztünk én jóval kevesebbet kerestem a páromnál, és ő gondolkodás nélkül felajánlotta, hogy ő fizeti az albérletet, rezsit, bútorokat, én pedig tegyek félre arra, ami fontos egy jobb álláshoz (pl. autóra hogy ne csak a városban keresgélhessek, mert itt tömegközlekedés nem nagyon van). Mire házat építettünk persze már közösen fizettünk mindent, meg mióta van nekem is jól fizető munkám. De az elején nem is volt kérdés neki, hogy hogy legyen...

2013. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem semmi probléma. Ha ő maga ajánlotta fel, akkor gondolom nem érzi problémának.

Szerintem nagyobb hülyeség lenne belemenni egy közös lakásba - egy kapcsolat nem biztos, hogy örökké tart, és nézd meg, milyen gondot tud okozni a vagyon megosztás válás esetén is. Ha netán a házasságig, örök együttélésig el sem juttok, akkor csak fogod magad és lelépsz, nincs probléma. Az, hogy a bútorok kopnak valamennyire jobban, hogy ketten éltek ott, szerintem nem lényeges. Ha a rezsi felét kb fizeted, meg beszállsz az egyéb költségekbe, akkor szava nem lehet. Az ingatlan nem fogyóeszköz. :)

2013. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Az ő lakása, az ő nevén lesz, azt költöztet oda, akit akar. Ha a felét rád íratja, az is a ti kettőtök dolga. Valahogy el kell kezdeni a közös életet, de ez a ti kettőtök döntése, hogyan.
2013. dec. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tisztességtelen, hiszen a lakás az övé.

Ha ő azt gondolja, hogy veled szeretne ott élni, s te is ugyanúgy, akkor mi akadálya lehetne?

Rezsi és közös kiadások fele-fele.

Általában a legtöbb családban az egyik fél kevesebbet keres, mint a másik. De az élet hozhatja azt is, hogy ez megfordul, s valaha ő lesz rád szorulva.

Ezért szól így az eskü: jóban, rosszban, betegségben, egészségben...

Sok boldogságot!

2013. dec. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%

A fenti valaszokhoz cask annyit fuznek hozza: Amig te alberletben eltel, o pedig otthon es feleztetek a koltsegeket, mint utazas, mozi, beulos helyek, a parod mennyit tartozkodott nalad? Sokat ott aludt, tusolt, fogyasztott aramot? Volt-e olyan, hogy kimostad egy-ket ruhajat? Ha az elmult evekben, miota mindketten dolgoztatok, tortent ilyen rendszeresen, en nem aggodnek. Akkor te tettel tobbet bele a kozosbe, hiszen gondolom o a te rezsidhez nem jarult hozza.

Szoval szerintem egalban vagytok.

2013. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
61%
Én mikor fiatal voltam és szerelmes és oda költöztem a páromhoz eszembe nem jutott volna pénz kérdést boncolgatni. Érdekes, hogy te már most ezen aggódsz .... Mi lesz később? :)
2013. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!