Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tisztességtelen, ha így a...

Tisztességtelen, ha így a barátomhoz költözöm?

Figyelt kérdés

Mindketten dolgozunk pár éve, viszont ő úgy kezdett dolgozni, hogy otthon talát munkát, otthon él, így a fizetése nagy részét félre tudta eddig tenni.

Én sajnos otthon nem találtam munkát magamnak, messzire kellett mennem érte, albérletben lakom, és érdemben nem tudok pénzt félretenni.

Két éve vagyunk együtt amúgy.


Most tervezi, hogy külön költözik, saját lakásba. (van egy kis félre tett pénze, és a szülei is segítenék.) Szóba került az összeköltözés.

Viszont: én nem tudok abba a lakásba pénzt beleadni, sajnos, még a bútorok árába sem. Eddig bármit tettünk (utazás, beülős helyek, stb.), mindig feleztük a költségeket. De ilyen nagyobb volumenű dologba most nem tudok pénzzel beszállni.


Tisztességtelen lenne így hozzá költözni, hogy nem tudok pénzt beleadni a lakás, és a bútorok árába? Van állandó munkám, a rezsi és az étel, egyéb költségek felezése persze működne, "csak" ez nem.

Szeretnék vele lenni és együtt élni vele, hogy tényleg összetartozzunk, de az is felmerül bennem, hogy ő megdolgozott ezért a lakásért, és nem "gáz" dolog-e csak úgy a nyakára oda menni, ha viszont magának a lakásnak a kifizetésébe nem tudok beszállni?


2013. dec. 13. 11:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Miért ne költöznél oda? Ha szétmentek, akkor a lakás meg a bútorok az ő tulajdonába maradnának. Lakás meg gondolom akkor is kéne neki, ha te ne lennél...
2013. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Szerintem odaköltözhetsz, pláne így, hogy a különböző körülmények miatt te nem tudtál félretenni pénzt lakásra, ő meg igen. De azért amire gyereket vállaltok, addigra már vegyetek új lakást felesben, mert ha neadj isten elválnátok, nagyon visszatetsző lenne itt kérdezgetned, hogy miért nem te kapod a lakást.
2013. dec. 14. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Csak annyival legyél tisztában hogy ha netán összevesznétek te lógva maradsz és mehetsz ahova akarsz mert az az ő háza. :D Amúgy vele beszéld meg szerintem nem tisztességtelen...
2013. dec. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!