Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lesz valakiből vénlány?

Arimateia kérdése:

Hogyan lesz valakiből vénlány?

Figyelt kérdés

Szerintem a többség nem így akarja, csak így alakul.

Te hogy lettél az?

Nem bántásból kérdezem, csak az én sorsom is ebbe az irányba hajlik, és nem értem, hogy mi a baj velem?


2013. dec. 15. 17:29
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

Akkor hozzá teszem, hogy akartam/akarok családot, gyereket, de...

Még sosem kérték meg a kezemet. Szerintem ez elég durva, és ezen nincs mit szépíteni.

2013. dec. 15. 18:26
 12/31 anonim ***** válasza:
71%

Úgy, hogy nem akar, nem tud, vagy nincs lehetősége férjhez menni.


Arról hallottál, hogy vannak olyan nőtípusok - na nem is támogatja őket a katolikus egyház egy fikarcnyit sem! -, akik eleve nem valók feleségnek? Viszont kiválóak a maguk választotta munkájukban, nagyon jól érzik magukat a maguk választotta életükben, és egyáltalán nem hiányzik nekik sem gyerek, sem férj. Esetleg még kiválóbbak, mint alkotóművészek.


A vénlányság a társadalom által adott csúfolódó és megvető jelző. Elég aljas és eléggé elítélendő a MAI körban, amikor elvileg minden ember egyenlő.


Milyen érdekes, hogy egy 43 éves pasit, aki nem nősült meg és aki a Munka Hőse, soha nem cikiznek agglegénynek - holott az!

A vénlányság csak Magyarországon és a katolikus valás uralta országokban ilyen súlyos és megvető jelző.


Nyugati országokban temetőkben járva számtalan olyan sírkövet láttam, ahol 1860-70 körül született a nő és 1945-55 körül halt meg. Nagyon könnyű tudni, hogy nem ment férjhez, mert pl. a németeknél kiírják a sírkőre a lánynevet is. És itt még a viktoriánus időkben is teljesen természets volt, hogy hogy egy nő nem ment férjhez, senki nem piszkálta őket (gyk: ha piszkálta volna, hamarabb meghaltak volna).


Szóval, az a lényeg: felejtsd el a vénlány kitételt. HAJADON vagy, és pont. Akinek nem tetszik, azt pedig el kell küldeni zabot hegyezni. :)

2013. dec. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
4%

11., Kérdező: talán azért nem, mert erősen túlsúlyban van/volt az életedben anyuka (ritkábban apuka).


A gyereket felejtsd el 35 évesen. Minek szülnél genetikalag sérült gyerekeket? 10 évvel korábban kellett volna szülni, ha annyira akartál volna. Szerintem te nem akartál - ahogy férjhez menni sem. Aki igazán férjhez akar menni az mindnet megtesz azért, hogy férjhez menjen. És sikerülni is szokott nekik. :)


El kellene menni egy pszichológushoz, és rögtön megtudnád, hogy mi a baj veled.

2013. dec. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
90%
Nekem a barátnőm halad ebbe az irányba. Ő túl sok energiát és még több idő fektetett és most is fektet bele egy eleve halott kapcsolatba, és hosszasan gyászolja utána azokat. Igaz, ő még "csak" 30, de a mostani kapcsolata is totál halott, nulla jövő képpel. Szerintem te se pazarolj több időt olyanra, aki nem érdemli meg.
2013. dec. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
94%

Kedves 13-as! Szerintem Neked kellene pszichológushoz menned, de még inkább tanulni egy kis biológiát, genetikát, empátiát...


Anyukám 38 éves volt, mikor én születtem és képzeld semmilyen genetikai problémám nincs. Én 33 voltam, mikor a lányom született (egészségesen)és most 35 évesen nagyon örülnék, ha jönne a második!


Kedves Kérdező! A barátoddal beszéltetek erről? Talán itt lenne az ideje megtudnod, hogy mi az ő véleménye a házasságról, gyerekről. Ha esetleg ő ilyenekben nem gondolkodik még mindig eldöntheted, hogy vele maradsz-e és lemondasz minderről, vagy tovább lépsz.


Sok sikert a helyes döntéshez!

2013. dec. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
72%
13-as, szerintem azt érdekesebb lenne megtudni, hogy neked milyen bajaid vannak az agyadban...
2013. dec. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

A korom miatt már lemondtam a gyerekről.

Pszichológusnál már voltam (önszántamból), szerinte egészséges az értékrendem.

"Aki igazán férjhez akar menni az mindnet megtesz azért, hogy férjhez menjen. És sikerülni is szokott nekik."

Ebben valóban hiba van, mert nem fogom mindenáron kikényszeríteni a házasságot, számomra az visszataszító, úgyhogy nem opció.

2013. dec. 15. 19:38
 18/31 anonim ***** válasza:
14%
A "macskás hölgyek" azzal kompenzálnak, hogy egy rakat macskát tartanak, ha nem tudod miről beszélek, akkor ne szavazz.
2013. dec. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Belőlem majd úgy lesz vénlány, hogy nem szeretnék megházasodni soha, gyerekem pedig nem lehet súlyos -ráadásul dominánsan öröklődő- gyógyíthatatlan egészségügyi betegségeim együttes hatása miatt.

22N

2013. dec. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:

15:


Megkérdeztem, de láthatólag felidegesítettem vele. Ez szerintem egyértelmű.

Igazából most készülök feladni, a korom miatt nem látom értelmét tovább próbálkozni. Csak nem tudom, hogyan tovább, milyen új célokkal nyerne értelmet az életem? Ezért is érdekelt volna mások tapasztalata.

2013. dec. 15. 20:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!