Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Olyan szülők gyerekeiként,...

Olyan szülők gyerekeiként, akik nem tudják/akarják kifejezni az érzéseiket, te ki tudod a párod/gyereked felé?

Figyelt kérdés

Ha igen, rögtön "sikerült" vagy bele kellett tanulnod? ha utóbbi, mennyi idő kellett hozzá?


Ha nem tudod, szeretnél változtatni, vagy szerinted jó ez így


2013. dec. 15. 18:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
en biztos nem igy fogom csinalni, ha egyaltalan lessz valaha gyerekem.
2013. dec. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
sajnos küszködök az érzelmeim kifejezésével,de sajnos azt kell észrevennem h szinte egyáltalán nincsennek is. 15/l
2013. dec. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tanulni kell, főleg a módját. Ki tudta/tudja anyám fejezni az érzéseit, csak nem úgy, ahogy azt a környezete értékelte volna. Sajnos én is ezt vettem át, és családon kívül bántó, ha én csipkelődök azzal, akit szeretek.

Párom segít ebben sokat, mert megértő és mert szeret.

Most vagyok 22, még nagyon alakulóban vagyok.

2013. dec. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én bárhol ki tudom fejezni az érzéseimet, csak itthon nem. Bár sokszor szégyellem magam olyankor.
2013. dec. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

mindenkinek más a szeretetnyelve, és ez attól függ, a szülőktől ki hogy tanulta meg.

már párkapcsolatokban is kiderül, ha ez eltér a normálistól, vagy nem megy át a másiknak, stb, olyankor lehet egy másik partner viszont fogná, de ezen túl, a gyereknek a saját szeretetnyelved fogod átadni.

2013. dec. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

bár én még fiatal vagyok(19), és viszonylag hamar felismertem ezt, de én simán ki tudom mutatni az érzéseim.

a nem mutatok ki semmitből egyszer csak átcsaptam a hihetetlenül érzelgősbe, amit most próbálok kontroll alatt tartani. én alapból szeretek beszélni, kimutatni az érzéseim, és nekem ez a természetes, de a neveltetésem miatt ezt mindig helytelennek gondoltam, és sokat küzdöttem vele.


nem igazán ismerem a helyzeted, de így látatlanban annyit tudok mondani, hogy ha ezt meg szeretnéd tanulni, és magad miatt, akkor legyél türelmes magaddal szemben.

a párod szeretné, hogy változz? mert ha igen, és neked meg jó így... akkor érte ne változz.

2013. dec. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon nehezen tanultam meg. Hozzám sosem értek a szüleim gyerekkoromban, csak amíg muszáj volt, (babakor-öltöztetés) később direkt meg is tiltottak minden effélét, mert szerintük a fizikai kontaktus az csak majomkodás, nekem még az is nagyon nehezemre esik ha valakivel kezet kell fognom, mert szégyellem magam olyankor is. Most másfél éves alányom, de kegyetlen kínok között vagyok mert bennem van a belső gát, hogy nem érhetek hozzá senkihez sem. A párkapcsolatomban is vannak nehézségek, nagyon nehezen tudok kimutatni bármiféle érzelmet mert azt tanultam, hogy az nem helyes. Ha újra kezdhetném ezt az egészet, akkor inkább mennék szerzetesnek egy hegy tetejére ahol egyedül lehetek, és nem azért mert nem tudok szeretni hanem mert nagyon nehéz minden érintés vagy érzelemkifejezés.
2013. dec. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó: menj terápiára.

Ha nem tudjátok megengedi magatoknak (pedig muszáj lenne, nehogy szegény gyereked a szüleid hülyesége miatt szenvedjen), akkor valamilyen ingyenes családterápiás lehetőséget keressetek meg. Nem kell ezt egyedül megoldanod

2013. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk apukám kicsi koromban meghalt. Anyu meg nem volt ölelkezôs fajta. Nem volt rideg, szeretett ô minket, épp csak az érintés, simogatás, puszi, stb. volt kizárva a kapcsolatunkból. Ki tudja, miért volt ô ilyen... tippem van. A nagymamám lehet az oka...


Én már kétgyerekes anya vagyok. Pont a másik véglet... :) sose volt gond, elsô perctôl, amióta megszülettek, ölelés, puszi mindennapos.

A 6 éves fiam néha már lerázna, de nem hagyom magam... :) Mondom is, mutatom is nekik, hogy mennyire szeretem ôket, ez egyszerûen jön.

A legviccesebb, hogy ôk is megtanították a nagyinak mindezt, ölelik, lógnak rajta... és azóta mintha anyukám is felengedett volna. :)

2013. dec. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon ridegen neveltek. Sohasem adtak puszit, max. szülinapon, karácsonykor!


A nagyanyám foglalkozott velem, sokat voltam egyedül stb.


Rendkívül vidám, kedves társam lett, aki valamennyit oldott a tanult ridegségemen.

Kb. 10 év után jöttek a gyerekek, a társamat utánozva próbálom kifejezni az érzéseimet, sok puszit adok, és sokszor mondom a gyerekeknek, hogy szeretem őket.


De nehéz átalakulni.

2013. dec. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!