Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire hasonlít élettársatok...

Mennyire hasonlít élettársatok, házastársatok az azonos nemű szüleitekre?

Figyelt kérdés
Mostanában azt veszem észre egyre több olyan vonása van a páromnak mint az apámnak. Jót is rosszat is beleértve. Közbe meg az a fura, hogy apámtól menekültem. A páromtól nem de néha nem kívánok a közelébe lenni, ha rájön egy bizonyos idegesítő magatartás számomra. nálatok hogy van ez? És milyen érzés erre ráébredni?
2009. nov. 25. 12:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ha már párhuzamot von az ember a párja meg az apja között az szerintem 1-2 eset kivételével már nem jó jel...akkor már inkább a negatívumokat kezdi el sorolni, hogy " na, Te is olyan vagy , mint az apám, mert...." A pasiknál meg szerintem egyenesen gáz, ha úgy kezdik hogy "Na, tiszta anyám vagy Te is....!"
2009. nov. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk is az a helyzet, ami a kérdezőnél. A páromban szinte minden olyan vonás megvan, ami az apámban idegesít(ett). Jól beválasztottam :-D
2009. nov. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nekem pont az ellentéte apámnak a párom. Teljesen mások, szinte egy dolog sincs amire rátudnám fogni, hogy hasonlítanak benne. Mindkettőjüket nagyon szeretm, de ők egy mással nem nagyon vannak jóban.- nem rossz a kapcsolatuk, de nem haverkodnak. Hát nálam így van ez... :-)
2009. nov. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
37%
tudományosan bizonyított tény, hogy az emberek az azonos nemű szüleikre hasonlító párt választanak, teljesen tudat alatt. még akkoris, ha ez egyáltalán nem látszik. anyukám pl akárhova ment az anyósával, azt hitték az ő lánya, annyira hasonlítanak. persze ez extrém eset. de belső tulajdonságokra is érvényes, ha nem is minden vonásban, de tudatalatt vonzódunk az olyan emberekhez, akik a szüleinkre hasonlítanak, akármilyen kis mértékben is.
2009. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az en parom teljesen az ellentete apamnak, aminek nagyon orulok, mert nem birnam elviselni, ha olyan lenne mint apam.Nem is tudnak jol kijonni egymassal, mint ahogy en sem jovok jol ki az apammal.
2009. nov. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Teljesen mások vérmérsékletre és érdeklődési kört tekintve is. ennek ellenére nagyon jól kijönnek :)
2009. nov. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az én párom hasonlít apukámra bizonyos dolgokban, de én ennek csak örülök:)Olyan tulajdonságok, amiket apuban is mindig nagyon szerettem:)
2009. nov. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én férjem teljesen ellentéte apunak. Én nagyon apás vagyok, ezért sok dologban sajnálom, hogy nincs meg a hasonlóság. Viszont sokszor örülök. Nekünk apuval egyforma (rossz) természetünk van, ezért vagy nagyon jól szót értünk, vagy öljük egymást. Ha belegondolok, hogy a férjemmel is ezeket a csatákat megkéne vívni, hát nem tudom. Ilyen szempontból nem bánom, hogy nem hasonlít rá.
2009. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Olvastam valahol, hogy egy kutatás szerint azok kapcsolata jó hosszú távon érzelmileg, akik olyan párt választanak, aki arcvonásaiban az egyik szülőre nagyon hasonlít. Arra, aki közelebb állt hozzá. (Férjem apura, de húgomé anyura, anyósom rám, húgom is az anyósára, tehát engem kivéve a mi rokonságunkban tényleg az azonos nemű szülővel van hasonlóság.) Akkoriban volt az esküvőnk, ezért az egyházi előkészítőn 20-30 párral találkoztunk, így kíváncsiságból élénken figyeltem az arcvonásokat :)), és valóban, több olyan pár volt, akiknek arcvonásai egymáshoz nagyon hasonlóak voltak, azaz valószínűleg a párjuk az egyik szülőhöz hasonlított külső jegyekben.
2009. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tudatalatt lehet, hogy azt keressük, de tudatosan meg lehet, hogy erőteljesen az ellenkezőjét! :) Ez azért így teljes!!!

Aztán megtaláljuk az ideális kombinációt, szerencsés estetben.:)

2009. nov. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!