Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért olyan nagy szám, ha...

Miért olyan nagy szám, ha valakinek 1 nél több testvére van? Ez rendellenes?

Figyelt kérdés

Osztálytársamnak 3 tesója van, és mind idősebb. És mindegyik tanár, meg bárki aki kérdezi meglepődik, hogy "húú 3 tesód van? :O"

És mondtam neki, hogy Mindenki hogy meglepődik ezen.

Mire mondta, hogy igenigen, nagyon furcsa, ha valakinek akár csak 1 nél is több testvére van, mert nem szokás ez.


Most miért olyan nagy szám ez?

És ha ezen meglepődnek, akkor mit reagálnának egy 5-6 gyerekes családra? Nem hinnék el?



2013. dec. 19. 17:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%
#8-as vagyunk. Mint írtam 4-en vagyunk, én informatikus vagyok, a többi testvérem is diplomás. Persze ismerek olyat is, ahol 7-en kuporognak egy panelban és mindkét szülő tanulatlan és munkanélküli. De azért ne általánosítsunk.
2013. dec. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
77%

#10 és #11

szinte biztos voltam benne, hogy lesznek, akik lehurrognak, ezért is írtam, hogy "...általában (nyilván vannak kivételek)"

Vagy nem olvastok figyelmesen, vagy szövegértési gondotok van.


Mellesleg amit írtam, az TÉNY.

2013. dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%

A villamosmérnökhallgató barátunk meg 44%-os.

Nem sokat adok a számokra, de 50% alatt azért elgondolkodtató, hogy vajon milyen témákban válaszolgat, és vajon milyen válaszokat ad...

2013. dec. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekem két idősebb testvérem van, és kiakadnak rajta itt is az emberek. Egyrészt azon hogy kettő, másrészt azon, hogy jóval idősebbek mint én.
2013. dec. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
20%
villamosmérnök barátod szereti az igazat mondani ami sokszor fáj és lepontozzák, hát bocsesz
2013. dec. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
75%
Villamosmérnök barátunk buta, de van önbizalma :)
2013. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért van, mert a mai világban rendesen felnevelni kevesebben tudnak több gyereket. Az átlag cxsalád gyakran már 2 gyereknél gondban van, és akkor csak az alapkiadásokat nézzük... hogy érzelmileg, élményekben gazdag, egészége élete legyen egy gyereknek, ahhoz még több pénz kell (normális ruhák, egészséges étel, mozi, színház, osztálykirándulás, könyvek, egy-két alapkütyü). Így nyilvánvalóan többségben az értelmes, előrelátó emberek kevesebbet vállalnak, a felelőtlen emberek meg többet (most nem a romákra akarom kihegyezni, mert rengeteg fehér magyar család is van, ahol csak gyártják a gyereket, aztán a Fókuszban sír a nő 5 gyerekkel, hogy az állam a szemét, amiért nincs a gyereknek cipője)... így az az előítélete támad az embernek, hogy 4 gyereket csak a felelőtlenek vállalnak, és furcsa, ha egy jól nevelt, nem csóró emberrel találkozik, akinek 2-nél több a tesója.
2013. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Villamosmérnök barátunknak üzenem,hogy

-végzettsége lehet,hogy van de esze úgy tűnik nem sok,és szövegértelmezési problémái is vannak úgy látom

2013. dec. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!