Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek az anyóssal?

Mit kezdjek az anyóssal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A barátnőmmel jól megvagyunk, minden jól megy ami a kettőnk dolgát illeti.100 km-re lakunk egymástól de 2-3szor minden héten találkozunk. Az én családom nagyon kedveli a lányt, náluk viszont csak az apja kedvel, az anyja kevésbé, habár ezt csak a barátnőm előtt hangoztatja, előttem úgy tesz, mintha kedvelne. Mivel a kedves anyuka tudja, hogy a lánya lelkileg meglehetősen labilis, gyakran próbálja lebeszélni rólam…. Stabilnak gondolom a kapcsolatunkat, csak szeretném a helyzetet megoldani, mert nem tűröm el azt, hogy a barátnőmet bántsák, mivel ez neki rosszul esik nagyon. Nem szeretném, hogy az anyjával megromoljon a viszonya, azt szeretném elérni, hogy fogadjon el engem a meglehetősen konzervatív anyukája…hozzá kell tenni, hogy édesanyja azt vallja, h a házasság előtt nincs szex, illetve azt, h a lány nem aludhat a fiúnál illetve fordítva sem…. Az apja már szerencsére felvilágosultabb és elfogadja azt, h a lányának milyen szükségletei vannak. Kérlek titeket, hogy írjátok meg, h miként kezelnétek ezt a helyzetet és milyen lépéseket tennétek azért, hogy stabilizálódjon a helyzet!
2009. nov. 26. 16:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Leülnek az anyóssal beszélni, és megkérdezni h mégis mi nem tetszik bennem?
2009. nov. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Kár erőltetni,ezzel az anyóssal már a bü.ös életben nem lesztek "haverok" ,próbálj minél kevesebbet találkozni vele...
2009. nov. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:

szar helyzet, én úgy gondolom, hogy igen, kéne beszélned vele.....hogy lássa, szeretnéd megoldani a problémát és nem ellenségesen lépsz fel...ha belemegy akkor az már jó jel...

ha nem és hogyha a megbeszélés közben is elzárkózó, akkor nem tehetsz mást, minthogy kiállsz magadért, nemkell nekirontani, csak szép finoman...

amúgy nem akarlak ellene úszítani, de valószínüleg ő nagyrészben felelős a lánya labilis lelki alkatáért, gondolom kissé zsarnok és idealista a mama...ez pedig nem tesz jót a lányának, bennt tartja a rosszban.Ezt tartsd figyelemben és ha a lánynak felnyílik a szeme,összevesznek, akkor így kellett lennie, mert egy anya az megbocsájtó és elfogadó.ha nem így reagál, nem érdemli meg a lányát.de ha nem ez a forgatókönyv akkor bocsánat:)

2009. nov. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is meggyűlt már nem egy anyósommal a bajom. Nem nagyon kedveltek a vidám, lökött természetem miatt. Mindegyik azt hajtogatta, hogy az ő fiacskája jobbat érdemel. Azt tudom ajánlani, hogy vigyázz nagyon a barátnődre, az iylen dolgok szorosra huzzák a kapcsolatokat és kár lenne 10 év múlva bánni, hogy életed szerelmét elszalasztottad egy vénasszony miatt. Ha az após megengedi, hogy együtt legyetek és semmi kifogása, akkor ne is törödj a bolond anyóssal. Mondogasd a barátnődnek, hogy ne is figyeljen az annyára, és győzd meg a lányt, hogy nem labilis a lelki állapot, CSAK mert más azt mondja. Amúgy a korotok?
2009. nov. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Előszöris nem derült ki a szerelmesek hány évesek?! A távolság próbára fogja tenni a kapcsolatot, ezt se felejtsük el. Az sem tiszta a kapcsolat mióta tart? Beszélgetés anyóssal egy lépés, akármi lesz, de utánna már tisztábban lehet látni. Idő, ahogy tellik, elválik a kapcsolat tartós lesz-e, ettől függhet a bizalom az anya részéről is. Azért valahol jó, hogy az anya félti a lányát, mert szereti és fontos neki. A szex a konzervativ gondolkodásu embereknél persze más kategória. Régen is meg tudták oldani a gardedámok mellett, ez most sem okozhat gondot, nem kell elmondani. Persze a megfelelő védekezésre nem árt hangsulyt fektetni. Sok olyan kérdést lehet olvasni fiataloktól szextémában, ami abszurd, hogy kérdés, tudni kellene.
2009. nov. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én 24 éves vagyok, a leány 23 éves.....
2009. nov. 26. 18:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Nos igen, leülni megbeszélni. Alapvetően jó ötlet, mert a tiszta és őszinte beszédnél nincs jobb, ha meg akarunk oldani egy problémát. Viszont a kedves „anyós” alapvetően nem hajlandó lelki témájú dolgokról beszélni, meg elmondani őszintén, h mi a baja. Ha elmondaná, hogy mi zavarja, könnyebb lenne. Nem engem zavar a dolog jobban, mivel én elég erős személyiség vagyok, hanem a barátnőmet. Mindig a saját elveit hangoztatja, nem képes arra gondolni, h a lányának esetleg mi lenne a jó. A szülők, akikről szó van egy kis faluban élnek, házasságukat már inkább az egymás megszokása, mint a kölcsönös szeretet tartja össze, de ez már nagyon régóta így van állítólag. Meg tudomásom szerint nemi élet sincs köztük rendesen. Számomra érthetetlen, hogy a lányt 23 évesen mitől kell félteni…..és irigyelni a boldogságát.
2009. nov. 26. 18:27
 8/13 anonim ***** válasza:

Kár erőlködni,az anyuka már a kezdettől fogva eldöntötte,

hogy nem te vagy-szerinte-a Nagy Ő,ya persze a szemedbe

ezt soha nem fogja mondani hidd el nekem.A legjobb minél hamarabb különköltözni ill nektek ugye össze.. :-)

Előbb utóbb ha nem léptek,sajna rámegy a kapcsolatotok.

:-(

2009. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a helyeztekbe úgy elköltöznék abból házból!!! Az apóssla bezsélni had látgasson az anyóst meg hagyni. Kár a gőzért h bezsélin vele.... puff, felesleges, úgy van vele, ha neki nincs semmiylen bolodg élete másnak se legyem! és ezt sajnos csak a lányán gyakorlohatja, kérlek vidd el a lányt abból a házból és kezdjetek valamit egymással.
2009. nov. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Azt senki nem látja át, hogy a lány milyen helyzetben van. Lelépni onnan, ahol mindig szerették és felnevelték, és támogatták, valakivel, akivel nem biztos, hogy közös a holnap. Soha semmi nem biztos, ez igaz, de azért jobb lenne, és biztosan neki is egyszerűbb lenne, ha úgy szerethetne téged, hogy közben az édesanyja is elfogad, és szeret. Fontold meg. Nem mindig a menekülés a legjobb, vagy az, hogy ajtóstól rontunk a házba. Ha tényleg szeretitek egymást ez meg fogja erősíteni a kapcsolatot. És majd ha az anyós is látja, hogy szereted a lányát, és tiszteled őt, nem fog akadékoskodni. Sokkal nehezebb lesz a 100km-t legyőznötök, mint egy anyát. Azt se felejtsük el, hogy egy anya szereti a lányát...

Az előttem lévő hozzászólás nagyon durva.

2009. nov. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!