Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos lenne a szakítás az...

Jogos lenne a szakítás az egyik fél részéről, ha a párja cigizni kezdene hosszú idő után, úgy hogy ő nem úgy ismerte meg?

Figyelt kérdés

Eltelik kb egy év,és az egyik fél cigarettázni kezdene.

A másik fél jogosan mondaná,hogy ő vele így nem akar lenni, vagy az ilyet el kell fogadni?


2013. dec. 26. 13:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
77%

Téged nyilván nem zavar egy "nem dohányzó", mivel nem zavar semmiben, nem károsítja az egészségedet, nem kell érezned a füstöt. Fordítva viszont nem így van. Szóval szerintem jogos, hogy a dohányosoknak kell alkalmazkodniuk. Amúgy nem azt mondom, hogy egy dohányzó ember nem lehet rendes és jó ember, mert persze lehet, de ezt a szokásukat én nem tudom tolerálni sajnos.

Na befejeztem a témát ezzel kapcsolatban.

2013. dec. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Frigg ***** válasza:
34%
Nem azt írtam, hogy zavar. Hanem azt, pont hogy én alkalmazkodok, mint a fentiekben már leírtam. De mindegy, mert nem veszekedni akarok :)
2013. dec. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nagyon is jogos, én biztos nem maradnék a párommal ha dohányozni kezdene.

Valóban az lenne az igazi szeretet ha elviselek egy BIZONYÍTOTTAN káros, egészségtelen és veszélyes dolgot?

A dohányosok úgy beszélnek mintha a dohányzás egy magánügy lenne, pedig nagyon nem az! Mégis milyen jogon döntené el a párom, hogy akkor most az én egészségemet is elkezdi károsítani? Mert az oké, hogy eltünteti a szagot, meg a saját pénzéből veszi, de az lehetetlenség, hogy együtt él két ember és az egyikre semmilyen hatással nincs a másik cigizése. Igenis egészségtelen. És engem baromira nem érdekel, hogy más 90-100 évig él cigivel a szájában, én nem akarom ezt kipróbálni akkor sem. Ha csak saját magára lenne hatással, akkor csinálja csak, de így... Arról nem is beszélve, hogy ott vannak háziállatok, esetleg gyerekek, akikre ugynaúgy hatással van. ÉS A KÖRNYEZET! A környezet, a Föld az enyém is, az én életem is múlik azon, hogy milyen állapotban van a bolygónk amit a cigi károsít, úgyhogy igenis nem magányügy a füstölés.

2013. dec. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
89%

1. Bármilyen indokkal jogod van szakítani, ha már nem akarsz együtt lenni a másikkal, max. az indokodat nem értik / nem fogadják el.

2. Ha nem fér bele az értékrendedbe, fejreállhatsz, akkor sem fogod tudni elfogadni.

És ez nemcsak a cigizésre vonatkozik, hanem bármilyen más szokásra, vagy egy hirtelen radikális frizuraváltoztatásra is akár.


Cigitémához mellékesen: engem alapvetően nem zavarnak a dohányosok. De a cigiszagú száj baromira le tud lombozni. Aki cigizik, az csak akkor tudja ezt működtetni egy olyan partnerrel, aki undorodik a bagószagú szájtól, ha amikor találkozik vele, akkor előtte nem gyújt rá, mint ahogy Frigg is teszi. De ezt nehéz kivitelezni. Szüleim ápolt emberek, mosnak fogat stb., de néha olyan cigiszagú így is a szájuk a rendszeres cigitől, hogy muszáj félrehajolnom...

2013. dec. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

jó régi ez a kérdés, de azért írok: szerintem jogos.

én sose dohányoztam, mégis két dohányosom is volt, egyikkel együtt is éltem. én nem is érzem az embereken a cigit, nem zavar a füst, mégse akarnék egy dohányossal élni. amikor dohányossal éltem, egy vagon pénz elment a közösből rá, bezzeg, amikor én akartam hetente egyszer úszni menni, az baj volt, holott ő naponta költött annyit cigire.

nem kell többet dohányos. főleg úgy nem, hogy nem dohányosként ismertem meg.

2017. ápr. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!