Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogom van "megtiltani" a...

Jogom van "megtiltani" a páromnak, hogy tovább pénzelje az élősködő családját?

Figyelt kérdés
A párom családja teljesen lehúz minket anyagilag, ezért a sokadik sikertelen beszélgetés után megmondtam a páromnak, hogy vagy felhagy a családja (szülei és 3 testvére) pénzelésével vagy mehet amerre lát. Ő teljesen felháborodott ezen, hogy nem kérhetek tőle ilyet, mert a szüleit nem fogja az utcára lökni, családtaggal nem tesz ilyet az ember. Igen értem én ezt, de a szüleit egyáltalán nem zavarja a kialakult helyzet, tehát ők sem viselkednek családtagként.
2013. dec. 29. 08:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"Attól félek minket is magukkal fognak rántani, ha nem lépek idejében."


Joggal félsz, mert így lesz, ha nem lépsz időben.


És tessék már ezeket a szentimentalista szövegeket elfelejetni többiek! Senkinek nem kötelessége a maga (pláne a gyererekei) megélhetése kárára felnőtt, dolgozni tudó, egésszéges embert a nyakába venni!


Akár milyen gazdag ember az egyik testvér, akérmilyen szegény a másik, mindig egyéni döntés kérdése, hogy ad, vagy sem, az, akinek van. De ahhoz KÉRNI kell, és nem pedig elvárni, manipulálni, rámászni a másikra, és "ha már nekem nincs, neked van, és a testvérem vagy, neked ez kötelességed" alapon magával rántani a mocsárba.


Kérdező: egyértelmű nem és ha nem lehet vele beszélni ésszel (a családi pókhálóból sejtem, hogy nem), akkor azonnal válás! Ilyen embertől szabadulj meg minél előbb, különben a földi pokol lesz az osztályrészed, az biztos.

2013. dec. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem vagyunk házasok.
2013. dec. 29. 10:32
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Megtiltani nem tudod, csak választás elé állítani: vagy befejezi vagy vége. De szerintem nagyon nehezen tudna felhagyni ezzel, úgyhogy ennek nem lesz jó vége. Ha most abba is hagyja, majd úgyis jön mindig valami. Van gyereketek? Ha nincs, akkor azt tanácsolom, hogy lépj le.
2013. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a történetem, van egy nagyon jó lelkű párom!

Szülei ezzel vissza éltek, állandóan ő pénzelte őket!

A testvére 18 évesen fel csinált egy lányt, oda költöztette, született még egy, na akkor mondtam hogy elég!

Ne mi tartsunk már el egy felelőtlen bandát akik nem ismerik a védekezést, sőt mi több építkezés közepette vagyunk. Mi is a szüleinknél lakunk, de sosem kértek pénzt az ott lakásért, akkor ne hogy már másnak adjunk, szerencsére a párom is így gondolta csak nem tudott nemet mondani, de végül meg tanult!

Már hála istennek nem is kérnek, voltak játszmáik, például az anyját beutalták a kórházba, kértük a papírt róla,de úgy feleltek hogy nem tudjuk elolvasni, na gondolhatjátok....!

Egy éve már nem adakozunk!

2013. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!